Tüm ustalarimizin dikkatine öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Azrad

Engellendi
Mhmt82 mevkiyi tam bilmiyorum ustam.Fakat bu ölçtüğüm yer mağaranın çok içinde.girişe baya uzak.Ölçtüğüm tarafa geçiş kapalıymış.Bakir anlayacağınız.Sanırım kaya ile kapatılmış.Mezarlar falanda var.

Azrad

Engellendi
@dadas_25 ustam bu yazdığınız cihazlar çin işi vede işe yaramaz.Birden fazla dalga boyu ürettiği aşikar.Fakat bu dalga boyları her cihazda aynı randımanda olmaz.Mühim olan yapanın imal edenin bilgi beceri tecrübe görüş gibi ayrıntılarının gelişmiş olması.Tabiri caizse ustalık.Size şu şu vs gibi anlatamam.Nedeni ni şöyle izah edebilirim.Ben yeni nesil mikro işlemci ve mikro denetleyici kullanarak bu dalgaları bazı sensörler ile yönlendiriyorum.Tabi yazdığım yazılım bu cihazlara şunu yap şu olmazsa şunu yap böyle olmazsa bunları yap gibisinde hükmediyor.dolayısı ile cihaz Kil , Mezar taşı , Tuğla , Yunan çömlek , duvar , tavan , zemin , tavan , büyük kaya , dolgu toprak vb vb. gibi durumlarla karşılaşırken yazılım , sensörler , frekans , verici , hedef , alıcı arasında bir çok güçlü manyetik alan oluşturuyor.Bildiğiniz röntgen çekiyor.Dolayısı ile dalga boyu çeşidi çok ama bu saydığım durumlara göre cihaza belirttiğim frekans ölçülerinde gerçekleşiyor.

Sonuçlar güzel.İyi olacak inşallah..

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@dadas_25 ustam bu yazdığınız cihazlar çin işi vede işe yaramaz.Birden fazla dalga boyu ürettiği aşikar.Fakat bu dalga boyları her cihazda aynı randımanda olmaz.Mühim olan yapanın imal edenin bilgi beceri tecrübe görüş gibi ayrıntılarının gelişmiş olması.Tabiri caizse ustalık.Size şu şu vs gibi anlatamam.Nedeni ni şöyle izah edebilirim.Ben yeni nesil mikro işlemci ve mikro denetleyici kullanarak bu dalgaları bazı sensörler ile yönlendiriyorum.Tabi yazdığım yazılım bu cihazlara şunu yap şu olmazsa şunu yap böyle olmazsa bunları yap gibisinde hükmediyor.dolayısı ile cihaz Kil , Mezar taşı , Tuğla , Yunan çömlek , duvar , tavan , zemin , tavan , büyük kaya , dolgu toprak vb vb. gibi durumlarla karşılaşırken yazılım , sensörler , frekans , verici , hedef , alıcı arasında bir çok güçlü manyetik alan oluşturuyor.Bildiğiniz röntgen çekiyor.Dolayısı ile dalga boyu çeşidi çok ama bu saydığım durumlara göre cihaza belirttiğim frekans ölçülerinde gerçekleşiyor.

Sonuçlar güzel.İyi olacak inşallah..
Ustam ben bir abimde alan tarama gördüm röntgen halt etmiş. Cihazın özel yapım olduğunu söyedi ve 3 tane olduğunu belirtti. Nette arattırdım ve hiçbir yerde benzerini göremedim. Şöyleki cihaz basamak sayısını girişi çıkışı ve 9 farklı metal arama özelliği vardı. Renkli tahta kalemlerle mekanı toprak üzerine çizebiliyorduk. Frekans değerlerini aldım ama paylaşmamı istediği için paylaşamıyorum. Yani bu cihazı görünce isteyen kişilerin güzel işler başardığı öğrendim. Yeterki bizde yapmak isteyelim.

Azrad

Engellendi
Ustam ben bir abimde alan tarama gördüm röntgen halt etmiş. Cihazın özel yapım olduğunu söyedi ve 3 tane olduğunu belirtti. Nette arattırdım ve hiçbir yerde benzerini göremedim. Şöyleki cihaz basamak sayısını girişi çıkışı ve 9 farklı metal arama özelliği vardı. Renkli tahta kalemlerle mekanı toprak üzerine çizebiliyorduk. Frekans değerlerini aldım ama paylaşmamı istediği için paylaşamıyorum. Yani bu cihazı görünce isteyen kişilerin güzel işler başardığı öğrendim. Yeterki bizde yapmak isteyelim.
Ustam benim cihazda suan basamağına kadar görebiliyor.değerli 2.planda onun için ayrı cihaz yapacağım.Hayırlısı Allahtan

saftilki

Moderatör
Moderatör
azrad usta şu flc 100 manyotometre'yi aradım bu gün karaköyü delik deşik ettim yok, onu nasıl temin edebiliriz webde de bulamadım,
ben ikili sensör kullanıcam tabii diferansyel bağdaştırıcı da lazım,
yalnız blutouth modül aldım geldim

Azrad

Engellendi
saftilki Kardeşim flc100 zü ne amaçla kullanıcaksın ?
Bu sensörler altın vs görmez.Metali , demiri , minareli görür onun haricinde değerliyi görmez boşluk ta öyle.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Azrad ustam bizi de listeye ekleyin lütfen haberdar edin yani, ilginize teşekkürler başka türlü de cihaz yapınca gönder bedeli neyse karşılarız inşallah kolay gelsin

Azrad

Engellendi
@Azrad ustam bizi de listeye ekleyin lütfen haberdar edin yani, ilginize teşekkürler başka türlü de cihaz yapınca gönder bedeli neyse karşılarız inşallah kolay gelsin
maddiyat önemli değil ustam.Canın sağolsun.Bir bitsin inşallah.Herkese faydamız olacak.

saftilki

Moderatör
Moderatör
@saftilki Kardeşim flc100 zü ne amaçla kullanıcaksın ?
Bu sensörler altın vs görmez.Metali , demiri , minareli görür onun haricinde değerliyi görmez boşluk ta öyle.
boşluğudamı yani? yalnız etüd amaçlı daha ötesi beni aşar zaten
peki izlemem gereken yol nedir?
sensör ve çeşitleri + bağdaştırıcı vb, harici ne kullanmam gerek?

malumunuz zaman daralıyor şurda bayrama ne kaldı :)

Azrad

Engellendi
@saftilki genelde flc100 sensörlerini yer altında boru tespiti vs için kullanırlar.

saftilki

Moderatör
Moderatör
ahanda bi ışık yaktın :) ben elektrikciyim, ve sıva aldı desant boru aramak bizim için en sıkıntılı işlerden biri,
her halukarda işe yarar,
geçen ay neredeyse ist. fatih'i yakıyordum ben :) ana beslemeyi bulamamıştık hilti kırıcı buldu :200:

benim uğraştığım bölgede iki su pınarı var, birinin yaklaşık 3 mt yukarısında çalışmışlar hep ateştuğla çıkartmışlar,
yani sonuç itibari ile arazide de işe yarar diye düşünüyorum
şu sensör tedarik olayında takıldım kaldım,
sen hangi sensörü kullanacaksın peki?