Tümülüs ve Civarı

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Dostum o oymadan ya üç yada dört tane Olması gerek;
Buradan yola çıkarsak ne gibi sonuçlar elde edebiliriz? Bu oymaların anlamı be olabilir? + 2 metre önünden dere geçiyor.
üç oyma üç mezarı verebileceği gibi tek mezarı da verebilir
üç sedirli tek mezar da olabilir bunun kesin bir kuralı yok
bölgendeki diğer oda mezar ve kaya mezarlarla karşılaştırırsan fikir edinebilirsin
her medeniyetin mezar yapım tarzı farklı oluyor
benim tahminim kayanın altında olduğu yönünde

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Dostum o oymadan ya üç yada dört tane Olması gerek;
Ekli dosyayı görüntüle 209577
Buradan yola çıkarsak ne gibi sonuçlar elde edebiliriz? Bu oymaların anlamı be olabilir? + 2 metre önünden dere geçiyor.
Güzel ustam ben size altın arıyorsunuz demedim zaten. Aradığınız her ne ise dedim. Ama siz hiçbir şey aramıyoruz sadece bilgi medeniyet ile ilgili bilgi almak istiyoruz diyorsanız eldeki resimler ile şu kadarını söyleyebilirim. Hititler ve Erken Roma dönemi diyebiliriz.
Konuya devam edecek olursak;
Benim şahsi fikrim olarak yer altı örme mezarlarınız mevcut çevrede sağlam bir yeraltı görüntüleme cihazı ve ya çubukçu ile araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca dere yatağında ve yamaçlarında iyi inceleme yapmanızı tavsiye ederim. Hayırlı forumlar

Jookerturk

Bilgili Üye
toyalp hocam teşekkür ederim vermiş olduğunuz değerli bilgiler için.

Jookerturk

Bilgili Üye
Tümülüs veya Hüyük buna ustaların yorumlarına bakarak karar vermeye çalışacağım. Bu tepenin üzerinde ki sıralı taşlar Hüyük olduğunu destekler nitelikte.
Ekli dosyayı görüntüle 209916
Bu tepenin kuzey batısında bulunan kaya üzerinde çalışmaya gayret göstereceğim. O kaya üzerinde ki oymalar neye işaret ediyor onu anlamam gerek ilk önce.
Ekli dosyayı görüntüle 209917
ustaların yaptığı yorumlara rağmen düşüncende kararlıysan timilüs diyorsan bence resimde işaretlediğim yönde boşluk tespiti yap nasibin bol olsun dostum

Ekli dosyayı görüntüle 209471