Tümülüs

00dağdelen

Yeni Üye
Buraya nasıl gire bilirim ustalar tepeden girmeye çaliştım 3 metre indin aşağı doğru inen merdiven çıktı merdivenden 2 metre daha aşa indim su çıktı bıraktım arkiolok getirdim bizim buralara bakmamız yasak dedi anlatmadı bişey nasıl girerim buraya

Smokin

Moderatör
Moderatör
Hayırlı olsun usta
Çalışma alanını gösterme şansın var iyi olur. Daha sağlıklı bilgi alınır

00dağdelen

Yeni Üye
Bura benim türkiyeye yetecek para var bunun içinde :)))

Azrad

Engellendi
"" arkiolok getirdim ""

keşke öyle birşey yapmasaydın

Apollon01

Moderatör
Moderatör
00dağdelen usta oraya giriş çok zor ancak paletli sokarsın 3 gün çalışır en az, burası 1. derece sit alanı kazı yapmak yasak, kazı izni dahi alamazsın, bakanlar kurulundan falan çıkıyor izin galiba, 1. derece sit alanına da ancak üniversiteler falan kazı izni alabiliyorlar, bu şartlarda ne yapabilirsin, sen düşün kolay gelsin

Turko

Uzman
Anladığım kadarıyla tumulus değil , eski truk piramiti gibi kademeli duruyor , uğraşmayın umdugunuz gibi birşey çıkmaya bilir.

Pirana

Bilgili Üye
Tumulus degil gibi dogaldir burasi iyi arastir dort yandan bak tepecige

zephyrus

Member
Arkadasim daha onceki konunda arkadaslar tumulus olabilir demişti suan paylastigin tepe icin simdi farkli bir konu açmışsın iki metrede merdiven buldum demissin dalgami geciyorsun? Girisi bulunmasi en zor olan seydir tumulus neye gore iki metre indin de merdiven buldun? Anlatta ogrenelim hoca

00dağdelen

Yeni Üye
Ben daha önce oymaları dikili taşi çektim tümülüs yanlişlikla çıkmış hepsi birbirine yakın olduğu için burayı ben tepeden 3 metre falan açtık merdiven var aşa doğru ama su tuzağı var heralde su çıktı eşemedik