Tümülüs

zephyrus

Member
Merdiven ve suyu goremedik usta birde neye göre tepeden indin

00dağdelen

Yeni Üye
Kapıyı bulamadım tepeden inmeye karar verdim bişeye göre deil

Nil

Engellendi
tümülüs değil, velevki tümülüs olduğunu varsayalım bu büyüklükte bir tümülüsün girişi min tepe yüksekliğine yakın derinlikte olur 2mt anca en üste atılan yörenin doğal toprağını geçersin, ve merdivenli olmaz tümülüs girişleri

00dağdelen

Yeni Üye
Bırası doğal deil elde yığma tümülüs deil diyenler bişey bildiklerini sanıyor ama yanılıyor bu bölgede tam 7 tane bu buyüklükte hatta bundan daha büyük tümlüs var bitanesi taş yığmaydı onu devlet eliyle açtılar ve çıkan malı tırla götürdüler bu çektiğim sadece bi tanesi

Turko

Uzman
Bırası doğal deil elde yığma tümülüs deil diyenler bişey bildiklerini sanıyor ama yanılıyor bu bölgede tam 7 tane bu buyüklükte hatta bundan daha büyük tümlüs var bitanesi taş yığmaydı onu devlet eliyle açtılar ve çıkan malı tırla götürdüler bu çektiğim sadece bi tanesi
Allah ıslah etsin seni toy arkadaşım. Dilinin kemiği yok aklında kör olmuş kulakların yönetiyor seni. Sağlıklı resimleme yap , mantıklı açıklamalar yaz yardımcı olalım.

serkancan

Aktif Üye
Merdiven olan yerde kapıda vardır ki merdiveni bulduysan kapıyıda bulmuşsun demekki madem girişide buldun burada bu konuyu açma sebebinizi anlamadım
Varsayalım Tümülüs Topraktan sonraki Taş yığmalarını görmeniz gerekirdi

00dağdelen

Yeni Üye
Atmıyorum usta gercekleri diyorum ben siz hiç bu kadar büyük yapılar görmemişsiniz tuaf geliyor buranın arkasıda kilise duvarları bile bi kısmı görünüyor ama orada böyle kapalı ve yine arkasında ikitane yıma mezar var ama onlar dönem soygununa uğramış soyuk buraya kapadokya krallığına ait diyende var anlayamadım

00dağdelen

Yeni Üye
Su çıktı usta ondan iş vermedi başka girişleri vardır die yükledim dier yığmalarıda boş bi günümde çeker atarım

00dağdelen

Yeni Üye
:) kulak deil usta göz gördü taş yığmayı acarlarken 5 tane jandarma arabası baya bi siyah jip ler iş makinalari paletliler her yeri çevirdiler zaten kimseyi yaklaştırmıyorlardı