Tümülüse Son Yorumlar .

Tastan

Editör
Çok zayıf bir ihtimal tumulus olma olasılıgı zamanla dere kayma yapmış yaklaşmıssa belki çok dikkatli incelemek lazım

varsabuluruz

Yeni Üye
Ustalar öncelikle hepinize bir bir teşekkür ederim , yorumlarınız ve fikirleriniz benim için değerlidir bu bilin , tevellütünü bilmiyorum lakin bölgeye su sonradan gelmiş , aynı bölge de 2 tümülüs daha mevcuttur , yere gidip alkolünü içen de olmuş mangalını yapan da , ama oynanmış ellenmiş yer göremedik , ön taraftan bakıldığın da sağ taraf da kalıp foto da gözükmeyen bir yerli kaya var , bir ustamın dediği gibi sol alt taraf biraz daha güçsüz kalmış , suya yakın çöküntü olmuş olabilir , uzun lafın kısası arkadaşlar düşüncemiz girişi bulup girmek değil , tabiri caizse acemilik gibi anlaşılmasın , bodoslama düşünüyoruz tabiki de uygun yer tespit edilip . NOT : bölgeye herhangi bir iş makinasının girmesi imkansız.

Tümülüsler su ile ilişkisi olmayan yerlerdir ben ilk kez gördüm acaba yeni bir tümülüs çeşidimi ki? Bence bu işlerden anlayan birisi iyice incelemeli.

Jookerturk

Bilgili Üye
Her hangi bir emare var mı? Yapı işaret vs

varsabuluruz

Yeni Üye
Ustam suyun karşı tarafı nekropol alanıdır , ve açılmış 3 adet kaya mezarı mevcut .

Jookerturk

Bilgili Üye
O zaman araştırıp çalışmaya değer dostum. Çubuk ile boşluk bakın. Boşluğu bulmadan çalışmaya başlamayın yoksa çok çabuk bıkarsınız. Emeğinize yazık olur.

Turko

Uzman
Ustam suyun karşı tarafı nekropol alanıdır , ve açılmış 3 adet kaya mezarı mevcut .
Ozaman %100 dikili taş yada koltuk taşı olacak , ve otomatikman tumulus ten çıkar yigma mezar olur , Buda demek oluyor ki girişi yüzeye yakın , Yani çubuk ile çok seri tespit yapılır. Sadece fikir yürüttüm kararım değişmedi . Belki olabilir mi mantığı ile tekrar incelenmeli. Rast gelsin.

akyol

Bilgili Üye
hakikaten şimdi sonucu merak etmeye başladım inşallah umduğun gibi çıkar sonucu paylaşır ve bizleri şaşırtırsın dostum

varsabuluruz

Yeni Üye
Sonuç her ne olursa olsun sizlerle paylaşacağım ustalar , yorumlarınız için tekrardan teşekkür ederim sağ olun var olun.