Tümülüse Son Yorumlar .

Tastan

Editör
Suyun yer degiştirmesi ve mezara yaklaşması azda olsa zayıflatmıştır yapıyı bilinirki bu mezarlara ulaşmak zaman ekipman ve guzel bir ekiple mümkündür dıkkat tedbir sabır ve mücadele ister umarım sonuca ulaşırsınız

Börükan Tatar

Aktif Üye
Tümülüsün yapılış dönemi ve bu su kaynağının akarsu değilde baraj göletine çevrilerek suyun tümülüse yakınlaşması "su kenarına 10-12 mt mesafede tümülüs olur" gerçeğini ortadan kaldırdığı ve suyun altıda da kalanların olabileceği düşüncesindeyim.

Esenlikler..

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bence sahte olabilir ama sahte ise arkadaki düzlüğü kontrol edin. Yok baraj yapıldı ve su oradan geldi ise öyleyse ekibe dalgıç bulun :23:

Turko

Uzman
Tümülüsün yapılış dönemi ve bu su kaynağının akarsu değilde baraj göletine çevrilerek suyun tümülüse yakınlaşması "su kenarına 10-12 mt mesafede tümülüs olur" gerçeğini ortadan kaldırdığı ve suyun altıda da kalanların olabileceği düşüncesindeyim.

Esenlikler..
Etiket at delikanlı sözlerin havada kalıyor korkma adam yemiyoruz.

Börükan Tatar

Aktif Üye
Etiket at delikanlı sözlerin havada kalıyor korkma adam yemiyoruz.
Su kaynaklarına yakın Tümülüslerin genellikle 10-12 mt civarında bulunmuş olması gerçeğine değindim ve zaman içerisinde suyun yönünün ve yayılımın değişebileceğini belirttim. Kastetmedim, sadece fikrimi sundum.

Esen olsun