Tünelde kubbe ???

carsambali

Bilgili Üye
Selamün aleyküm ustalar...kesme taşlardan olmayan (işaretleri olan) bir tünel içinde tavanda olan yaklaşık 1-1,5m çapındaki kubbe ne anlam ifade eder ve kubbenin üstünde hediye olduğu doğrumudur? emeği geçen herkesten Allah cc razı olsun

degirmenci

Aktif Üye
tünelden girdin biraz ileride genişledi tavan kubbe gibi...mezar yeri olmalı soyulmuş yerdir...

maksim

Engellendi
dadından yenmez yerdir ama görebilseydik keşke

AyazEfe

Aktif Üye
maksim s.a bendede bir yer var magranin ici magra yada zemin alti kaya mezar icerde 6 adet islemeli kubbe varmis icersi bi adam boyu toprak dolu tavan boslugu gibi dusun o arada yapilan incelemede eleman 6 islemeli kubbe saydim dedi is gorurmu gidip foto getirmeye degermi saygilarimla

sarıkayalar

Bilgili Üye
Selamün aleyküm ustalar...kesme taşlardan olmayan (işaretleri olan) bir tünel içinde tavanda olan yaklaşık 1-1,5m çapındaki kubbe ne anlam ifade eder ve kubbenin üstünde hediye olduğu doğrumudur? emeği geçen herkesten Allah cc razı olsun
Tüneldeki işaretleri söylersen daha kolay yardım ederiz tarif ettiğin kubbe= mihrap boyutu giriştir taanda olması bir tuaf

sarıkayalar

Bilgili Üye
maksim s.a bendede bir yer var magranin ici magra yada zemin alti kaya mezar icerde 6 adet islemeli kubbe varmis icersi bi adam boyu toprak dolu tavan boslugu gibi dusun o arada yapilan incelemede eleman 6 islemeli kubbe saydim dedi is gorurmu gidip foto getirmeye degermi saygilarimla
Anlattığın toplu oda mezarı yerlerde mezar kendinize ait konu açın detayları yazalım arkadaşın konusunu dagitmayalim

maksim

Engellendi
paylaşki tartışalım yorumlasalim ! doğru yolu bulalım.

carsambali

Bilgili Üye
en kısa zamanda resimleri atıcam inşallah

carsambali

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 100210Ekli dosyayı görüntüle 100210Ekli dosyayı görüntüle 100211Ekli dosyayı görüntüle 100212Ekli dosyayı görüntüle 100213

s.a. arkadaşlar, tünel içinde kubbe var dediğim yerdeki işaretler.kayadaki kesik yerin 1m sağından yine resimde ağaç dallarının arkasında gördüğünüz yükseltiye giriş var.Girince 230cm düz,230 cm 45 derece açıyla sağa ve sonra 45 dereceden küçük bir açıyla sola düz 460cm sonra bahsettim kubbenin altı oluyo.burda bitmiyo tünel devam ediyo ama benim bahsettim bu kubbenin üstü ? emeği geçen herkesten Allah cc razı olsun

Son düzenleme:

maksim

Engellendi
tünel ve kubbeyi niye resimlemedin?

carsambali

Bilgili Üye
içeride resim çekmek nerdeyse mümkün değil,zifiri karanlık,elimizdeki ışıklarda yetersiz.video var ama yükeleyemiyorum özel varsa atabilirim

maksim

Engellendi
içeride resim çekmek nerdeyse mümkün değil,zifiri karanlık,elimizdeki ışıklarda yetersiz.video var ama yükeleyemiyorum özel varsa atabilirim
özel ilgilenmiyorum varsa video görüntüsü ekleyiniz, forumda yüzlerce kişi bakar görür biriki fikir paylaşır bu haliyle birşeyler demek seni hataya sevk eder iyi formlar