Tüneller

İstnblaybrs

Aktif Üye
Mal bulanındır üstadım üstte kilise olduğu söyleniyor tepede ama ben bir ibare göremedim. Belki zaman için kayboldu gitti bilemiyorum.Saygı duyduğum üstadların su tünelleri olduğu yönünde fikirler var ama ben bukadar küçük ve dar bir tepede su için bukadar geniş tüneller açılacağına pek ihtimal vermiyorum.Belki bir dağ olsa yağmur suları kar suları toplansın amacı olabilir ama burası kar yada yağmur yağdığında çok suyun toplanıp birikeceği kadar geniş bir alan değil.Tabi bu benim fikrim

dersu

Bilgili Üye
Anlatımınız ve resimler; Kuyu ve devamındaki tünel ve odaların bir yeraltı yapı sisteminin parçaları olduğunu düşündürdü bana. Belki de bir yeraltı şehri yada ibadet alanı, bölgenizin geçmişinde erken hristiyanlık dönemi yerleşim olmuş ise bu teori değerlendirilebilir. Bence aşağıda tespitlerinizden daha da fazlası olmalı, en azından yapı olarak. İçerisinin su ve balçık dolu olduğunu düşünecek olursak; ve eğer girişi ilk siz açtı iseniz iki seçenek görünüyor, biri doldurularak terkedilmiş olması bir diğeri ise kısmen de olsa açık fakat farkedemediğiniz bir başka girişinin daha olması. İçeride değerli bir şey var mıdır, çalışmaya değer mi değmez mi tüm tespit yöntemleri ile teyit edip ikna olduktan sonra karar verilmeli. Kazanç ne olursa olsun hayati riskleri asla görmezden gelmemenizi öneririm. Allah kolaylık versin, nasibiniz bol olsun.