Üçgen kanal ?

KoRSaN52

Yeni Üye
Yokmu bir çözüm gösterecek arkadaşlar?
Doğal ligi bir kenara bırakalım işaret ler gerçek işçilik var diye çözüm yapalım diyelim ki gerçek ne yapmam gerekiyor onu soruyorum

ateduman

Member
Ekli dosyayı görüntüle 126439aslında sekılde bıraz netlestırme yapınca ortaya cıkıyor hersey. oyma dogal degıl. bu kadar ısaretın yanında bırde oymanın dogal olması cok zor. bakıldıgında ucgenın sol tarafında bır carpı var. ucgen yanında carpı varsa tamamlayıcı merkez gorevı gordugunu ogrendım hep. ucgenede gayet sımetrık uzaklında olunca carpının merkezıne ucgenın koselerınden gıdınce kareyı olusturuyor. ucgenın sag tarafında ıcerısınde ucgen gızlı bır ok var. taranan ( kendı olusturdugumuz ucgen) bu okun ıcerısınde saklı ve yonunu gostermıs.kahverengı okla gosterılen yonde baska bır ucgen ( saklı olan ucgenı araman ve bulman lazım. bundan sonrası kolay . ucgenın bulundugu yerde magara gırısı olma ıhtımalı yuksek. olakı bır kayada ucgen bulamadıysan ucgen olusturacak seyler dıkkanı ceksın . cok uzakta degıldır. (ucgen olusturan agaclar- ucgen olusturaan kayalar- ucgen olabılecek herhangı bır sey ) o zamanda bu uc şeyin merkezıne odaklan. mesar falan degıl saten ki dere arası dıyorsun dere ıcerıısıne mezar yapmazlar. ama eskıya ısaretı oldugu cok net. ve kesın defıne ısartı kanımca. sansın bol olsun

ateduman

Member
bu arada cızım esnasında ufak kaymalar olmus olabılır . net sekıller cıkmayabılır. olacagı budur dıye dusundum

ateduman

Member
söylemeyi unuttum. resme gore derenın akış yönü net belli degil ama eger ki gosterdıgım ok yonunde dere akış yonu varsa dere kenarında ılerle. muahkkak son ışaret dere kenarında . ayrıca bu buldugun işaret eşkiya 2. işareti. net ve bulunur. onemlı olan dedıgım son işareti bulman. bu alandan max 150 metre ılerısınde :))) . eger bır işaret bulamazsan derenın bır kolunun tekrar çatallaştığı yer varsa oraya odaklan. işaret yoksa başka bir dere çatalı hedefin olacak .bu arada bulursan muhakkak paylas kı en azından fıkır ve bılgı edınelım

Son düzenleme:

ertug26

Yeni Üye
kardeşim dere çatalında yer altı değerli mezarın var girişide bu taşa yakın tünelli giriş çubuklan boşluk tespiti yapabilirsin işçiliği zordur saygılar

ateduman

Member
Ekli dosyayı görüntüle 126450kardeşim ikinci bir senaryo daha var aklımda. olabılen herseyı cıkarmaya calıstım ısın aslına bakarsan . ısaretlerın bulundugu yer olakı esıya ısaretı degıl de mezar ıse ..... mezar ısaretın altında olabılır fakat derın ve magaralı olma ıhtımalı yuksek. kanımda resimdeki yeşil cizgiler eger belırttıgın sekılde catallaşan dere tarıfıne uyuyor ıse ıcınde bulunan ucgen yıne mevcut kayanın oldugu alan ( yanı ucgenın oldugu kaya) yanı mezar . ve bu mezara okun sap kısmı gıbı uzanan ıkı derenın arasında ılerkı bolgde kı 50 metre ılerıde ıkı kaya var dedıgın yer olma ıhtımalı yuksek bır magara gırısı olmalı ve bulundugun kayaya gelmelı. ucgenden cıkan magara ıse eger bu senaryoya gore mavı noktada bır gırıs aramalısın

ragıp

Uzman
KoRSaN52 :)
sana paranın yerini söyleyeyim :)
çokta kolay.
resmen, ben buradayım diye bağırıyor :)
sol eli ile de el sallıyor
bak ben buradayım der gibi :)
ikinci ve üçüncü resimlerdeki kanal
derenin içine iniyor değil mi? :)
parası suyun içerisinde kanalın ucunda
al eşle dostla ye
bana allah razı olsun de yeter

selametle
rast gele

kabakburgiba

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 126457en ngüzel foto bu.keşke yuvarlak alanıda bi temizleyip foto çekebilseydin.haritası bu.derenin akışı ve birleşim yerlerini vermiş.araziye bu şemayı uydurmaya çalışmalısın. v yapan yerlerde araştırmalarını yoğunlaştırmalısın.temizlersen daha net bilgiler alırsınız.

KoRSaN52

Yeni Üye
Ustalarım yorum bilgi için hepinize ne kadar teşekkür etsem azdır sağolun varolun...
Bu işaretlerin olduğu üçgen kanal vs nin olduğu kaya iki derenin birleştiği noktada yerli bir kaya...
Kanal in ucu kaya da başlıyor bitiş yeri belli değil kayanin yüzeyinden aşağı iniyor sonunu görmek için kayanin yüzeyinden kazmak gerekiyor dere geçiyor ya hemen yanından dere nin içine doğru iniyor kanal
Birde Bu işaretin olduğu kayanin 50-60 mt aşağısında şu kaya lar var tam çatal yapan bir bölge de bu kaya lar da iki derenin birleştiği nokta da

KoRSaN52

Yeni Üye
Evet usta kanal suyun içine iniyor sonunu görmek için kazmak gerekiyor dediğin yeri