uğraşılmalı mı dersiniz ustalar?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
ustam ben kaya mezarlığından şüpheleniyorum. çünkü burası frigler dönemi bir yerleşim alanı. açılan tümülüs frig tümülüsü, acilmayanlar da muhtemelen öyle. fotoğraflar maalesef kötü çünkü cep telefonu. yarın daha iyilerini çekmeye çalışırım.
Anlattıklarınızı güzelce fotolayın .Tümülüsü görmek isterim heryerini içini araziyide bolca fotolayın yüksek çekim uzak çekim.Bu resmi bir tümülüsün üstünde çekiyor gibisiniz çook büyük .. Köyden de bu tepeyi çekin uzaktan onuda görelim :) .
Kolay Gelsin .

Son düzenleme:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam ben kaya mezarlığından şüpheleniyorum. çünkü burası frigler dönemi bir yerleşim alanı. açılan tümülüs frig tümülüsü, acilmayanlar da muhtemelen öyle. fotoğraflar maalesef kötü çünkü cep telefonu. yarın daha iyilerini çekmeye çalışırım.
3 tane tümülüs biri açılmış frig dönemi deyince aklıma niğde geldi :)

frighti

Member
ustam kesinlikle tümülüs burası. ve buradan daha büyüğünü yarın çekip bu konu altında size göstereyim. inanamazsın sanki keops piramidi :)

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bölge neresi ustam sormamda sakınca yoksa

frighti

Member
Başkan tosbag benim bahçe duvarım olacak :) orayı Size biraz anlatayım. çocukluğumdan beri dikkatimi çeken bir yerdir ve ben hep yılan başına benzetirdim. sonra baktım ki tosbalar altına yuva yapmış kıyamadım ellemedim. vallahi böyle. sonra bahçeye duvar çekeyim derken orayı temizliyorum ve dikkatimi şu çekti. üstteki tosba bayağı bi büyük kaya ve başının hemen üzerinde suyun biriktigi bir yer var ama tam bir oyma diyemem. şekilsiz bir şey. altındaki kaya ise tosbadan tamamen bağımsız. yan taraftaki sarı kaya ise orayla hiç alakası yok. en altta ise anakaya var. tosba ve alttaki kayayı tıkladım ses çok tok. kapama gibi duran sarı kayaya tıkladım o da çok tiz. yarın sabah Sarı kayayı oradan alacağım bakalım ne çıkacak. ya nasip. Rızkı veren ALLAH'tır.

frighti

Member
o zaman yarın duvarı çekip kekik toplamaya evin yukarisina çıkacağız desene :)