uğraşılmalı mı dersiniz ustalar?

frighti

Member
Ekli dosyayı görüntüle 154497 kazama ustam bu senin için. arkadaki küçük tümülüs açılmadı daha çünkü tam karşısı jandarma :) öndeki ortanca olan ve 1969 yılında açılmış. oranın hizasında benim üzerinde olduğum tepenin arkasına doğru bir küçük tümülüs daha var. oradan sonra dağların tepe noktalarinda irili ufaklı bayağı bir tümülüs var. ayrıca bu tümülüslerde bir çok yerinde mağara tarzı girişler mevcut. yarın zamanım yettiğince fotoğraflamaya çalışacağım. ve bu tümülüslerin hepsi aynı hizada güneybatı kuzeydoğu yönünde sıralanmış. açılan tümülüsün giriş yönü ise doğuya bakıyor.

frighti

Member
muhakkak yüklerim ustalarım resimleri. sağlıcakla kalın.

frighti

Member
bu gördüğünüz yerleri yakından uzaktan elimden geldiğince çekmeye çalıştım ustalarim. nasip olursa yakınlarına kadar gidip çekmeye çalışacağım.

frighti

Member

frighti

Member
video yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor sanırım. mp4 formatı olduğu için mi ?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İşaretlediğim kayada iki tane kare işareti var sağlı sollu. Sağdakinin ortada bir delik var hiltiyle falan sonradanmı yapıldı. Iki karenin üst orta kısmında sıvama gibi bir yer var ve alttaki kayada kapama gibi duruyor eğer doğal değilse ama ben olsam kesinlikle buraya yoğunlaşırdım
Ekli dosyayı görüntüle 154539

frighti

Member
ustam orayı yakından fotolayıp yuklerim bir saate. daha iyi olur sanırım. bir de o işaretli yerin sağ tarafında baklava dilimi mi, yoksa kare mi çözemediğim bir isaret var. aşağısı da zeminle düz bir kayalık