Uludağ hakkında

Ahmanamra

Member
Ustalar Uludağ hakkında dikkate alınması gereken, gezilmesi gereken yerleri hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Ahmanamra

Member
Yok ustam yillarim uludagda gecti zaten iyi bilirim sartlarini ama hep keyfe keder gezip durduk oyle aloci gozle bakmadan.Kulaktan dolma hikayeler duyuyorduk hep ama bu kadar merak yoktu ozamanlar.bahar aylari icin simdiden sizlerden oneri alayim istedim.Uyarilaniz icin tesekkurler ama

Ahmanamra

Member
Ustam valla o isi bi kere yaptim uludagda genckene.Hemde eski bir han yaninda bukunan kiremit ocagagi hibi bir yerdi.Tabi ozaman hepimiz zir cahil takildik merakli bir arkadasin pesine baktik merdiven cikiyor kazdikca kaz allah kaz sonra dedikki bu is boyle olmaz aga arkeolog degiliz biz git dedektor bul gel.Bulup gelmis saolsun .heycanla baslatik fezinmeye bi yerde ottu alet ekrandada kocaman gold yaziyor.Vay dedik mali bulduk .basimizdada bi hoca dua okuyo 30 cm kazdik koca bir tuborg gold kutusu. Ama oyle bi cikti ki tam gold yazan yer acildi once .tabi evrenin bu sakasindan sonra biraktik arkadasin pesinde gezmeyi .

Neyse boyle komik bi animiz olmustu .Onun icin derin islerle pek alakam yok usta tektek icin rotalar hazirliyorum kendime.

Kitaplarda gecen 68 tane falan kilise vardi bursaya bakan cephede yillardir sadece birnin kalintilarina rastladik biz .Tabi rastladigimizda bilgimiz yoktu sonradan ogrendik .

Amacim bolgeyi bilsemde eski hallerini yahut kitaplarda haritalarda gecen bolgelerini yasanmis yerlerini cok bilmiyorum o yuzden sormak istedim.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam valla o isi bi kere yaptim uludagda genckene.Hemde eski bir han yaninda bukunan kiremit ocagagi hibi bir yerdi.Tabi ozaman hepimiz zir cahil takildik merakli bir arkadasin pesine baktik merdiven cikiyor kazdikca kaz allah kaz sonra dedikki bu is boyle olmaz aga arkeolog degiliz biz git dedektor bul gel.Bulup gelmis saolsun .heycanla baslatik fezinmeye bi yerde ottu alet ekrandada kocaman gold yaziyor.Vay dedik mali bulduk .basimizdada bi hoca dua okuyo 30 cm kazdik koca bir tuborg gold kutusu. Ama oyle bi cikti ki tam gold yazan yer acildi once .tabi evrenin bu sakasindan sonra biraktik arkadasin pesinde gezmeyi .

Neyse boyle komik bi animiz olmustu .Onun icin derin islerle pek alakam yok usta tektek icin rotalar hazirliyorum kendime.

Kitaplarda gecen 68 tane falan kilise vardi bursaya bakan cephede yillardir sadece birnin kalintilarina rastladik biz .Tabi rastladigimizda bilgimiz yoktu sonradan ogrendik .

Amacim bolgeyi bilsemde eski hallerini yahut kitaplarda haritalarda gecen bolgelerini yasanmis yerlerini cok bilmiyorum o yuzden sormak istedim.
guzel hatiran varmis bu ulkenin her karis topraginda kimi 50 cm de kimi 15 mt de illaki bisey var.bulmasi kolay cikarip islemesi zor oyuzden sadece altin gumus obje pesindeyiz heykel lahit kitap isleri diyare circir yapar adami

odin

Editör
oglen canim uludag gazoz cekti baktim konusunu acmislar ?

bu arada goldu bulmus ne oldugunu bile soylemis alet, bomanti olsa bomanti dermis ?

dedektorun yaninda cubuk kullanmayida ogrenin.

Ahmanamra

Member
Niyetim o yonde usta acik alandan cok orman ici .bokgesel olarak cok gecmisi olmayan agac kumeleri var muhtemel eskiden duzluk olan vs. Nasip artik