Ussstaaaalar bir yardım size zahmet bu garibee

Boş beleş1

Member
Kızanlar olacak cevre fotosu diye peşin cevap vereyim kardeşlerim geniş çekmedim bir kaç resimle biraz bilgi toplasan şimdilik kafi ellerinizden öperim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Oymaların mezar ve ücgen sistemine göre yapılmış bu cevrede boşluk analizi elinden öper.
Altdaki sıralı murç adeti kaç tane? burada haç görülüyor.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Ilk resimde kapali alanin var ellerinden oper bi kontrol et bence..daha detayli resimler olsa bi bakardik mihrabi nerde diye..diger resimde oda mezarlarin var demis sunaklardaki kanalllara bakinca kayanin altini gostermis.resimlemeler yetersiz oldugundan alanda degerlendirilecek pozisyonda oldugundan dolayi boşluk tespiti tüm sorunlarımi cozecegine eminim

R00T

Profesyonel
Co Admin
İşaretler bizans dönemi gibi duruyor .Bölge aynı ise tüm fotolarda güzel yerlerdir.Son fotoğraf tam değil.İlk foto net görsek kapak mı kapımı yoksa bu mihrapta nesi demeyelim en iyisi sen fotoğraflamanı yap buna değer işaretler.

Boş beleş1

Member
Evet ustam sıralı 8.9 tane hacın kısa tarafını inceleyin daireler var dikkatli bakınca görülüyor resimler tam bir acemi işi çekilde ıslatma falan yapılmadan

Boş beleş1

Member
Mihraptır net içine doğru denendi kapı Horasan falan degil ustam birde kalp işareti vardır onun resmi yok

sepetkaya

Editör
Üstat senden yıllar önce gelip adamlar karotla bakmış, aşağıdaki oyuk bunun delili.. elinle gösterdiğin kayanın altında toprağa yakın yerde ben bir kuş figürü gördüm, yanılmıyorsam yavrusuna yanında yemleniyo, ikisinde yere bakıyor, benim gördüğümü sende görüyorsan bir güzel ıslatta kurumaya yakın bir foto çek be güzel kardeşim.. ben mobilden girdiğim için nerede olduğunu çözemiyorum, sen burayı iyi incele derim... Bir sorum daha var bu görsellerinde hepsi aynı mekanda mı? Kolay gele...

sepetkaya

Editör
Üstat senden yıllar önce gelip adamlar karotla bakmış, aşağıdaki oyuk bunun delili.. elinle gösterdiğin kayanın altında toprağa yakın yerde ben bir kuş figürü gördüm, yanılmıyorsam yavrusuna yanında yemleniyo, ikisinde yere bakıyor, benim gördüğümü sende görüyorsan bir güzel ıslatta kurumaya yakın bir foto çek be güzel kardeşim.. ben mobilden girdiğim için nerede olduğunu çözemiyorum, sen burayı iyi incele derim... Bir sorum daha var bu görsellerinde hepsi aynı mekanda mı? Kolay gele...o kayanın üstünüzde görelim inşallah.

sepetkaya

Editör
K.bakma bir sorun var sanırım... Cevaplaya bastım gondermemiş yorumumu ard Arda bastım şimdide iki kere göndermiş..yazmışken ben o son resimde sıralı oyma olduğuna kanaat getiremediği, taş kesim gibi duruyor, o üç adet yuvarlak oymayıda ustalar yorumlamış zatı....

Boş beleş1

Member
Karot deligi değildir bende bbasta süpelendim ama delik öyle bir makine ile açılmış gibi düzgün değil ve derinde değil işaretler aynı bölgede bir birine 100 200 metre uzaklılta

İlk fotoğrafta belirgin bir kuş ve yavrusu var.. Eğer bölge tam elden geçmemişse hayırlı olsun

Boş beleş1

Member
Ustam işaretleme imkanın varmı acaba ben göremedim kusura bakma