Üstadlar Hepinizin Mesajlarını Bekliyorum Sizce Nedir Bu? 2cm ortalama kalınlıkta

Ha bin yaşa şimdi oldu işte daha önceki duyduklarımı kanalda ilk senden duydum Sedegor hadi sen biliyon çöz şu işi be usta boğa var konularda ama fırça çalışması deil hafif yan çevirip bakman gerek 4 BOĞA olana. diğer 3 ayrı tek tek daha war 1 tanesi buynuzlu toplam 7 ayrı kafa ama şunu bil toprak altı işareti kabartma ve boğanın olduğu açıklamanın sıralamasını dikkatli oku horasan katman sayısından anlarsın zaten neyin me olduğunu tek isteğim güneşli ortamda bakma kapalı karanlık ortamda daha net göreceksin eminim bunuda ilk bu kanalda gören sen olacaksın aslan üstad başın var olsun :) :)

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Batuhantürkiye
Kardeş dedigin cubukcuyu bilirim.
Ben Okunmuş öflenmiş yada solisyonlu çubuklardan uzagım. Sizede tavsiyem üç kagıtcılardan uzak durun.
İki tane tel al kıvır L yap en güzeli odur.

Çubuga güvenip tek kazma vurmam ben. Haa çubukla define buldugunu iddia eden vardır, güvenip dagları deldigini söyleyen vardır onlarda beni ilgilendirmez. Lakin şunuda belirteyim arazide her zaman yanımda çubuk olur.

Konuşmayla define bulunmaz. İçraat olacak.

Oklavayı sok delige , oklavanın ucu nereyi gösteriyor oraya git derim.

Yok sen illa ben cubuk ne diyor ona bakarım diyorsan sen bilirsin.

Deligin oldugu yerdede, Delige oklava sokup ucunun gösterdigi yerde magra tünel içinde mezarlar var.

Eywallah saolasın bide bunu yorumlasan ama dedim gibi çok dikkatli bakman gerek anlıcaksınHa bin yaşa şimdi oldu işte daha önceki duyduklarımı kanalda ilk senden duydum Sedegor hadi sen biliyon çöz şu işi be usta boğa var konularda ama fırça çalışması deil hafif yan çevirip bakman gerek 4 BOĞA olana. diğer 3 ayrı tek tek daha war 1 tanesi buynuzlu toplam 7 ayrı kafa ama şunu bil toprak altı işareti kabartma ve boğanın olduğu açıklamanın sıralamasını dikkatli oku horasan katman sayısından anlarsın zaten neyin me olduğunu tek isteğim güneşli ortamda bakma kapalı karanlık ortamda daha net göreceksin eminim bunuda ilk bu kanalda gören sen olacaksın aslan üstad başın var olsun

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Eywallah saolasın bide bunu yorumlasan ama dedim gibi çok dikkatli bakman gerek anlıcaksınHa bin yaşa şimdi oldu işte daha önceki duyduklarımı kanalda ilk senden duydum Sedegor hadi sen biliyon çöz şu işi be usta boğa var konularda ama fırça çalışması deil hafif yan çevirip bakman gerek 4 BOĞA olana. diğer 3 ayrı tek tek daha war 1 tanesi buynuzlu toplam 7 ayrı kafa ama şunu bil toprak altı işareti kabartma ve boğanın olduğu açıklamanın sıralamasını dikkatli oku horasan katman sayısından anlarsın zaten neyin me olduğunu tek isteğim güneşli ortamda bakma kapalı karanlık ortamda daha net göreceksin eminim bunuda ilk bu kanalda gören sen olacaksın aslan üstad başın var olsun
Dedigin işaretler nerde hangi konuya açtın bilmem. Sen önce birinden başla sonrasında her kes bakar yardım eder sana.

İlla yorum olsun çalışma nasıl olsa olur mantıgında isen ))) hele bir başla boyunu posunu görelim işin zorlugunu anlamadın heralde !

Bogalara gelince görmedim, güneş ışıgı yada karanlık gölge her neyse baktım gördüm farzet. Boga Yönetici Mezarlarıdır Hititlerde bolca görmek mümkün olsada, Her güçlü kuvvetli liderin kullandıgı Betimleme işarettir.
Boga koç asalan bunlar Kıral yada kral gibilerin yeridir.

Ne kadar ugraşsan o dedigin yeri konu haline döküp burda yorum yapacak insanlara anlatamazsın olmaz çünkü, hangi işaret hangisinin yanında, hangisi digerinden bagımsız sende çözemezsin orda . Onun için bir yerden başla yorul sonra geri gel. Neyle ugraştıgını ögren önce !
Gidip boyundan büyük yere Medeniyet işine çatmışsın.

Burdada orayı yorumlayacak kişiyi bulamazsın. Adamları küçümsedigimden degil büyük iş dagınık iş kimase zaman ayırmaz ayırsa bile istenilen yerden istenilen pozisyonda resim gelmez. Adamlar sistem üzerine degil resim işaret üzerine çözüme gidiyor. Sistemi bilende uzak dur der sana.

Son düzenleme:

CooL

Bilgili Üye
hazır kayada böyle bir delik konusu açılmışken kayada olan böyle yada bundan biraz daha geniş olan delik ne anlam ifade eder ustalarım.ne anlama gelir ne yapmamız lazımdır saygılar konuyu dağıtmadan buraya yazdım ama kusuruma bakmayın

Siva

Bilgili Üye
O deligin capi ve derinligini ne kadar delikli tasa sirtini daya resim cek sagli sollu gorelim sol ve sag taraflarin on tarafin videosunu cek

Siva

Bilgili Üye
Deligin ustundeki ucgenleri goruyomusun ilk resmi genis acidan tekrar cek baska isaretleer varmi

Siva tmm gidince çekeyim .başka işaretler varmi demişsin ustam var işaret çokta önemli olan çalıştım nokta daha öncelik. yanlız biraz sistem işi emeğim olan bi yer var 4 metre indim yanlız toprak altı işareti