Üstadlar Hepinizin Mesajlarını Bekliyorum Sizce Nedir Bu? 2cm ortalama kalınlıkta

Mushap

Editör
Haklısın ustam gereksiz oldu amacım tartışma başlatmak degildi. Kolay gelsin

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82bu konu deil hocam bölge farklı kaya kasa olabilirmi die 1.numatadan 6 tane toplam ayrı konu açtım bugün yeni toplam 60 foto ondan bahsediyorum
Arkadasim kasa olabilecek alanlari eline tahta tokmak al yokla dur en iyi yolu budur..kisnet bellimi olur denk gelebilirsin.ozellikle ucgen yapan kayalarda arama yapmani tavsiyeederim..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Batuhantürkiye

Yorum yapanlara tepki gösterme kardeşim.

İşine gelir yada gelmez okur gecersin.
Şimdi diyeceksinki seninde yaptıgın şey, adamlara yalancı bile diyorum demi ?

Yıllar olmuş beni tanımışlar nazım geciyor ben yazıyorum, nazım geçmeyen olursada özürdileyip sensin diyorum. Yinede sen bilirsin.

Konuta gelecek olursak

Deligin çapı evet kasa işareti gibi hatta kayanın yüzü horasan sıva gibi.

Burdaki can alıcı nokta derinlik ! Kasa işareti olsaydı üç beş santim derinligi geçmezdi !

Zaten cihaza bile gerek olmadan tıklamayla boşlugu bulurdun.

Boşluk sesine bakmadıysan dene, delikten bir metre uzaktatır en fazla ve kapak kalınlın degildir çekiçi burdunmu patlatırsın yani.

Peki kasa degilse nedir bu oklava giren delik demi ? mezar havalandırması için küçük kalsada olabilir. Dogal olamaz deme oda olur. Cevre resmi varsa ekle geniş çapta bakalım.

Cihaz yardımı al yani klasik yorum gerisi )))

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
bu arkadaş ne ayak merak ettim ve özellikle bütün yorumları da okudum
1-özür dilemen gerek dilememişsin
2-insanların anlatmak istediğini anlamak istemiyorsun ona da eyvallah
3-herşey bir yana posta koyuyosun millete
4-doğal attığın fotoğraflar bi halt yok burda senden önce çalışan çalışmış bişey olsa o alırdı boşa zaman kaybı varsa başka işaretlerin onları at buraya insanlar yorumlasın sende edebinle takıl

Sedegor

Engellendi
Seni bekliyorum bak !!!!
Kaya bariz horasan sıva kasa degil belki ama

alt tarafın resmini ekle genişlet şu resmi

O delige oklavayı soktugun zaman oklavanın ucu nereyi gösteriyor

Şurayı çözelim birlikte uyuyacagım

Son düzenleme:
@sedegor

Şimdi Sedegor sıkıntı Her şeyden önce şu güzel kardeşim ha bin yaşa. Sen .Şimdi ümit yaman yokmu you tuber bilirsin solisyonlu 2019 model olanlardan aldım o gördüğün deliğe gidiyor inadına sağ sol yapıyorum resmen o deliğin içene çekiyor çubukarı bölgede 3 tane daha o deliklerden var videosuda varda ATILMIYOR hata veriyor ama gidince oraya hususi test te yapacam uzaktanda çekecem mühürüde çekecem o zaman hayırlısı olacak ama bana kalsa o mezar havalandırmasına benziyor şu yu dök yok da demiyor sizler daha iyi bilirsiniz s şeklinde tüneller var odalar flan var bak bundada aynı delik atıyom.
Ekli dosyayı görüntüle 247015

Sedegor altını bilmiyorumda 100metre karede rahat 12 mağara var üstü kapalı içine girdinde hep belli kareler dolgu arkadaşlar beni yanlış anlamadında ben onların hatrına bölgemi değiştiriyorum ama şundan hep emin oldum bu bölge sıradan deil bu şehir küçük olmasına rağmen tarihi derin 29 antik kent var..höyük tümülüs saymıyorum bile burası damgalı da canları sağ olsun :) :) çok şükür

Sedegor

Engellendi
Şimdi Sedegor sıkıntı Her şeyden önce şu güzel kardeşim ha bin yaşa. Sen .Şimdi ümit yaman yokmu you tuber bilirsin solisyonlu 2019 model olanlardan aldım o gördüğün deliğe gidiyor inadına sağ sol yapıyorum resmen o deliğin içene çekiyor çubukarı bölgede 3 tane daha o deliklerden var videosuda varda ATILMIYOR hata veriyor ama gidince oraya hususi test te yapacam uzaktanda çekecem mühürüde çekecem o zaman hayırlısı olacak ama bana kalsa o mezar havalandırmasına benziyor şu yu dök yok da demiyor sizler daha iyi bilirsiniz s şeklinde tüneller var odalar flan var bak bundada aynı delik atıyom.
Ekli dosyayı görüntüle 247015
Sana dedim havalandırma olabilir geniş resim at diye.
Konuyu önce böyle açsaydın farklı ilerlerdi.
Her kesde Bendeki Ahmet yok )))
oraya gir dolgu toprak cıkar calış calış bitmez yıllarını alır.

İçerde mezar odaları var. Tünelde girişleri odaları bulursun. Yıllarını alır ayrı mesele kolay gelsin.

Delikli taş koruma tuzak ve giriş

Son düzenleme:
Bu mağaranın altındada 2 oda ve s şeklinde tünell geçiyor 2 ayrı yöne Sedegor benim anlam veremediğim o solisyonlu 2019 denen çubuklarla o hala gidip fotonu çekemediğim fotodaki delik varya deliğin önünden 2 çubukla yürüyorum resmen çubuk bildiğin deliğe dönüp deliğin içine giriyor :) :) bide o delik olan kaya ew büyüklüğünde ve kayanın tek o delik olan cepesi örneğin 15metrekare 15metre kareside bölgenin tek beyaz duvarı