Ustalar bunu arazide buldum

Big_Ottoman

Aktif Üye
Ustalarim bunu arazide buldum biraz temizledim ama ne oldugunu anlayamadim yardim edermisiniz rica etsem simdiden tesekkur ederim

Son düzenleme:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Doğu anadolu bölgesiyse emevi,abbasi sikkesi olabilir altın olanları çok değerli oluyor bulduğunuz bölgede teferruarlı araştırma yaparsanız belki devamı vardır şansınıza

Big_Ottoman

Aktif Üye
Doğu anadolu bölgesiyse emevi,abbasi sikkesi olabilir altın olanları çok değerli oluyor bulduğunuz bölgede teferruarlı araştırma yaparsanız belki devamı vardır şansınıza
Tesekkur ederim ustam dedektorle ararken buldum bu parcayi dedoktor degerli olarak gosteriyor ama ben anlamiyorum.buldugum bolge Balikesir bolgesi. Arama yaptigim yer cok eski mezarlik tek tek icin uygun bir yer ve ayrica cok eski bir yerlesim yeri kaya mezarlar ve topraga gomulmus mezarlarin oldugu bir yer

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Darısı kaya mezarlara olsun ozaman :)

Big_Ottoman

Aktif Üye
Ustalarim bugun araziye ciktim ayni yerde bu parayi buldum temizledim suanki hali bu isterseniz eski halinide atabilirim acaba bir degeri varmidir bu sikkenin (sikkenin ilk bulundugundaki hali bu) ortadaki hac demir digeri de bakir

Son düzenleme:

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Rastgele usdam

Big_Ottoman

Aktif Üye
Ustalar son gorseldeki sikke bizans imparatoru Jesus Christ Michael VII Dukas in(1071-1078) kendi adina bastirdigi bronz para bilgilerinize sunarim gorselini atacagim saygilar selamlar

Son düzenleme:

malibu_18

Bilgili Üye
kondüsyonları çok kötü hiçbir şey belli olmuyor maalesef . bu arada bunları cihazla mı buluyorsun yoksa rastgele kazıp mı çıkarıyorsun ?

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Ben sana yardımcı olayım. ıYı üstad sana yardımcı olacaktır. Kolay gelsin