Ustalar işaretlerin anlamında yardımcı olur musunuz?

Şirvan

Operatör
Sunak oda der boşluk bakarsaniz bulursunuz yeri fazla uzakta değildir aradığın zaten orda bir örnek var. Ya kayanin kendisinde veya sunaklarin akarınin gittiği yerdedir toprakla buluştuğu yer

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Son resimdeki kayada bosluk bakin.
Yikayin kayayi tertemiz olsun. Kururken kontrol edin ve resimleyin. Mezar kapaklari genelde belli olur.
Gozle goremezseniz resimde kesinlikle gozukur.
Yapistirilan yer gec kurur.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Son resimle is degisti. :)

Bu konuyu yani resimleri hatirladim. Bu konu yakunlarda burada acilmisti. Siz ayni arkadas misiniz yoksa siz burayi yeni gorup ilk kez mi konuyu aciyorsunuz???

27korkmazz

Member
Tam dibinde bir giriş onun da az daha altında bir giriş açılmış

Ekli dosyayı görüntüle 145077
Bir giriş bu bir giriş de dediğim Dibte olan fotoyu çevirince kaya sağ üstte görünüyor onun tam yanında yeşillik bir çalılık görünüyor diğer mağara girişi de orası
ayretten edindiğim bilgiye göre bulunmayan papaz mezarı varmış

Pscyhe

Engellendi
BulursamKader25 haklisim ustam bu konu daha once acilmisti..burayi yukllenip goturmusler yapacak bisey yok..ama gorsel ve bilgilendirme adina guzel bir ornek sunaklara bak verdihi kanali yonu izle mezarlari tespit et...tam derslik bir görsel...

27korkmazz

Member
Ben aynı arkadaşım teşekkürler üstad ama çok kafa karıştırıcı yer olduğu İÇİN yaklaşık 60 km uzaklıktayım her gün gidip geliyorum anlamaya çalışıyorum

Pscyhe

Engellendi
Kiliseyi yada din admi mezsrini andiracak bir isaret goremedim papaz mezari olmasi bu bolgede cok zor..eger bolgede kilise varsa bisey diyemem..bunlari bulup acip yükünü alıp giden papz mezaei varsa eger onuda bulmustur..

27korkmazz

Member
Üstad Hale'n açılmayan yerlerin olduğunu düşünüyorum ki yorumlar da var bu şekilde
yer olarak da gerçekten bilgi verici bir yer
yorumlarınız için hepinize sonsuz teşekkürler sunuyorum kendimizi geliştirmemize yardımcı oluyorsunuz

Şirvan

Operatör
Önceki açmıs oldugun konuya yapılan yorumlara göre bir çalışma yaptınızmı