Ustalar işaretlerin anlamında yardımcı olur musunuz?

27korkmazz

Member
Üstad kilise var yalnız yaklaşık 200 - 300 metre rahat var uzaklığı ve yerleşim de kilise den 100 metre beri tarafta köyden ayrı gibi kilise ve tam alt tarafında dere gibi yer var su kurumuş şekilde

27korkmazz

Member
Evet onların hepsini değerlendirdim ama üst taraftaki işaretleri Sonradan fark ettim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ben aynı arkadaşım teşekkürler üstad ama çok kafa karıştırıcı yer olduğu İÇİN yaklaşık 60 km uzaklıktayım her gün gidip geliyorum anlamaya çalışıyorum
Kiymetli Kardesim,
Yapacagin su:
Usten burayi cubukla/cihazla dolasip krokisini cikaracaksiniz. Yaninizda en az 5 metrelik bir seritmetre olacak. Acilan yerleri iceriden olceceksiniz. Acilmayan yer belli olur. Sayet aculmayan yer varsa islem safhasina gececeksuniz.

Yer olcmeye bicmeye cik uygun.
Cihaz varsa cihazla yoksa bir cubuk ustasi bul bosluklari bulsun. Hergun gelip gitmekle cozulmez burasi. Yer zaten tespit edilip islem gormus. Kaldiysa arada derede siz onu bulacaksiniz insallah.

27korkmazz

Member
Üstad kilisenin alt tarafındaki derede giriş olabilir mi

Ekli dosyayı görüntüle 145081@Şirvan Bu resmî çektiğim yerin 10 metre yukarısına bakınca kilisenin bulunduğu alan ileriye doğru 20 metre uzaklıkta kilisenin yeri

27korkmazz

Member
BulursamKader25 üstad teşekkür ettim haklısın gerçekten ama işi gerçekten bildiğine emin olduğum Çubukçu'yu bulmam gerek

Şirvan

Operatör
Bu son işaret kasa diye biliyorum bulunduğu kaya incelenmli veya kuzeye 50 ile 105 mt gidilecek ordaki kayalara bakılacak

27korkmazz

Member
Şirvan üstad kilisenin alt tarafı olarak yazdığım fotodan bahsettiniz
eğr o foto üzerine söylediyseniz bir sorum da
Bu dere yatağında tünel girişi olduğunu düşünüyorum acaba fotonun çekildiği yere yakınımdır

Şirvan

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 145083 bu işarete bakacam arşive şunu söyleyebilirim L cizmis burda her kıvrıma kadar olan bölümü ölçerim her cm bir adım veya 130 cm hesablar ona göre giderim

Şirvan

Operatör
Kiliselerde dereye tüneller olur su taşımak için güneyde kuyu olur ordan gizli odaya geçiş olur.kilise haraptır diye düşünüyorum girisi batıda dır mihrap doğu tarafı buna göre bir şablan ciz arazide