Ustalar Yeraltı Görüntüleme radari almayi dusunuyorum

jeodek

Bilgili Üye
Bir jeofizik mühendisi olarak yer radarını kullanmayı tavsiye etmem. Çok iyi bir bilgi birikimi ve tecrübe ister ama definecilik için yapılmış çok cihaz var piyasada ve bunlara da yer radarı deniyor. Bu tür cihazlara bir bilgim olmadığı için bir şey diyemem. Fakat Jeofizik Mühendisliğinde kullanılan yer radarları uzman kişiler haricinde verimli bir şekilde kullanılamaz.

Vatan

Bilgili Üye
Cubuk değişik bisey bulundugum yerde dere taslari cok cok fazla mevcut yaniltiyor cubuklar

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
jeodek üstad iyi diyon da kimsede sağlam gömü oda mahsen tespitinde yanında mühendis götürmez 250.bini verip kalite cihaz aldıysa altı ayda da öğrenir heralde. Millet içinde hafızasında önceden yüklenmiş görüntülü yada bobin teli sarılmış hiçbir nemli yağmurlu havada iş yapmayan çakma cihazlara mahkum kalmasın imkanı olan alsın georadar keyfine baksın

jeodek

Bilgili Üye
Üstadım 6 ayda da öğrenilmez bu iş tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Türkiye de jeofizik mühendisliğinden mezun olan mühendislerin % de doksanının eline georadar versek yine beceremez. Tabiki de araziye mühendis bulup da götüremessin ama daha basit ve etkili yöntemler geliştirmek en iyisi bence.

Vatan

Bilgili Üye
Sene olmus 2018 daha iyi bi cihaz tespitimiz yok qevurlar uzaya memleket kuruyor

Turko

Uzman
Sene olmus 2018 daha iyi bi cihaz tespitimiz yok qevurlar uzaya memleket kuruyor
Ömrümüz cihaz alıp satmak la geçiyor hangisini tavsiye edeyim ? işe yarasa bir tanesi Al keyfine bak diyeceğim ama öyle olmuyor. Alan tarama alıyoruz namussuz 7 mt lik katmanı eleyip 15 mt derinlik vermesi gereken yere 8 mt veriyor. Bu sefer alan taramayı çek etmek için kablo ser çivi çak çubuk çek mineral ele bir dünya iş . Yer altı görüntüleme alıyoruz üst üste binmiş iki katman arasında kalan toprağa boşluk var diyor 5-6 mt kazıyor uz bir karış toprak çıkıyor içinde değerli var diyor pas akmış kum taşı gibi doğal oluşum çıkıyor. Bende bıktım artık kaya ise ona göre toprak ise ona göre cihaz alıyorum. işim bitince satıyorum. Yakında bir cihaz daha alacağım muhtemel az da olsa işimi çözecek işim bitince ikinci el sattık gitti. Bugüne kadar kalsın dediğimiz bir cihaz nasip olmadı. Gezdiğin dolaştığın arazi nasıl ise ne arıyorsan ona göre cihaz seç.

Vatan

Bilgili Üye
Turko engin tecruben icin tesekkür ederim usta dediklerin tamamıyla haklısın