Ustalardan yardım lütfen

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Selâmün aleyküm, arkadaşlar! Bir magra var giriş yönü güneye bakıyor. Magra tünel şeklinde girişte sol duvarda haç işareti var. 16 ya 16 cm . Giriş tünel 9 metre meyilli tabana iniyor. Haç işaretinin her kol yönünde birer adet tünel mevcut. Tünellerin haç işaretine göre sol kol giriş üst kol tarafında horasan sıvalı bir tünel yine 9 metre uzunluk. Haç a göre Sağ kol daki tünel bir ahlat ağacı nın dibinden dışarı çıktı. Alt kol yönünde yine bir tünel başka bir magra ya çıktı. Şüpheli kol üst kol ve haç işaretinin tam arkasında kalıyor ayrıca hepsi açıkken o tünel horasanla sıvanıp kapanmıştı. Buraya kadar olan tecrubedir. Henüz kapalı olan tünel toprak dolu üstten uzunluk gözüküyor az boşluk var üstte ve elenmiş toprak dolu.

Şimdi asıl beni şaşırtan ve yardımınızı istediğim şey. Dört tünelin tam ortasında öğlen güneşinin gördüğü yerde kaya oyulmuş mezar yapılmış üzeri taşlarla kapalı henüz. Boy 190 cm en 80 cm sanduka gibi cihaz yanıt vermedi lakin takıldığım şey haç işareti olan bir yer de mezar yönü doğu batı olurmu güneye kafa gelmesi gerekmiyor mu ? Yada mezar degıl de bir giriş mi burası, şişleme yapıldı derinlik 2 metre ve tam ortada tabanda.Fikirlerinizi önemsiyorum. Simdiden teşekürler. Özelikle Kristof usta yorum yaparsa sevinirim. Üç günlük dünya usta değmez demi kırmaya kırılmaya ��

Son düzenleme:

Dadas25

Aktif Üye
Resim yokmu bu şekilde okudukça kafam karıştı. Ayrıca Mağara içinde mezar tecrübem hiç olmadı ve enteresan bir durum. Mezar olduğuna eminmisiniz

Sedegor

Engellendi
Resim yokmu bu şekilde okudukça kafam karıştı. Ayrıca Mağara içinde mezar tecrübem hiç olmadı ve enteresan bir durum. Mezar olduğuna eminmisiniz
Dadaşım işte yön güney olsa mezar olduğuna emin alacağım. Lakin doğu batı yönünde kaya Oyulmuş sanduka gibi mezar gibi. Resimler olacak inşallah. Kafa karışacak bir şey yok aslında�� MendereS ustam anladıda yanıt yok yorum yok niyeyse?

Son düzenleme:

Dadas25

Aktif Üye
Mezar yönü güney derken bu şart degilki mezar lar inanışlara medeniyetlere göre farklılık gösterir. İlla güney diye bir kaide yok diye biliyorum bu kadar takılma güneye yada doğuya :)

Kristof34

DogacıyıZ
Keşke bir görsel atsaydin. Anlatımların ile zihnimde canlandırmaya çalıştım lakin mağara içinde sanduka tıp mezar ihtimali vermiyorum. Kullandığın cihaz hangisi bilmiyorum ancak hacın olduğu mağaranın ortasında egerki o sanduka mezar olsaydı cihaz mutlaka sinyal vermeliydi meftanin boynundaki zincire veya haça takdir edersin ki böyle bir mezar çoban Ahmet için yapılamaz. Sol duvarda haç olan mağaranın girişi doğuya bakar vaziyette olmalı. Haçın arkasını yokladinizmi?

sarıkayalar

Bilgili Üye
Master 16 16 hacı görmek lazım ama buraya sen nasıl girdim derken girişleri sen acdiysan mağara dediğin yeri acikmi buldun tamam haçın kolunun biri boş biri dolu olacak yani sağ duvar dolu senin girdiğin yön yanlış galiba kafan karışmasın boş odanın karşısı dolu oda ki zemin altı olma ihtimali yuksek

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Keşke bir görsel atsaydin. Anlatımların ile zihnimde canlandırmaya çalıştım lakin mağara içinde sanduka tıp mezar ihtimali vermiyorum. Kullandığın cihaz hangisi bilmiyorum ancak hacın olduğu mağaranın ortasında egerki o sanduka mezar olsaydı cihaz mutlaka sinyal vermeliydi meftanin boynundaki zincire veya haça takdir edersin ki böyle bir mezar çoban Ahmet için yapılamaz. Sol duvarda haç olan mağaranın girişi doğuya bakar vaziyette olmalı. Haçın arkasını yokladinizmi?
Usta hacın alt tarafında arkasında sanduka. Cihaz Mala Ramax tünelleri ve mezarı bu cihazla bulduk. Bu günde mezara ulaştık üstü horasan içerde bu gün Delta 3S kullandım normal hassas modda 110- 33 ayrım modda 7 noktada +40 ila + 60 her aşamayı resimli yorum her şeyin sonunda görsel bir konu açarım. Bu gün kabartma bir üçgen çıktı mezarın başında aynı odada mezara mesafesi 130 cm ordada + 60 diyor delta hayırlısı bakalım. Ayrıca araziye yabancı olduğumdan dün kafam karışmış tı yön hususunda bu gün pusula ile hallettik hırıstiyan mezar yönü mü ş. Mezar ve hediyesi batı tünelinde.

Son düzenleme:

Kristof34

DogacıyıZ
Hayırlısı olsun inşallah hakkınızda. Haçın arkasına da baktınız mı? Anladığım kadarıyla ön etud bitmiş işlem aşamasına geçmişiniz ancak cok dikkatli olmanız gerekebilir burası mutlaka boş birakilmamistir

Sedegor

Engellendi
Hayırlısı olsun inşallah hakkınızda. Haçın arkasına da baktınız mı? Anladığım kadarıyla ön etud bitmiş işlem aşamasına geçmişiniz ancak cok dikkatli olmanız gerekebilir burası mutlaka boş birakilmamistir
Ustam henüz tılısıma denk gelmedim. İsaretlere bakarak tuzakga dikkat ediyorum her attığım adım temkinli. Senin fikrin nedir varsa nasıl bir sistemi vardır?