Ustalarım bunun horasan olup olmadıgını anlayamadım yarcımcı olurmusunuz

Sasa

Member
Emeğine sağlık resimler için.
Dolgu toprak katmanları güzel bir haber yakınlardasın olarak düşünüyorum ama biraz daha şekillenmesi lazım .
Kar kış olmuş oralar burayada yağsada hava biraz yumuşasa acayip soğuk .Yani yüklediğin görüntüler ; arkadaş sen boşa kürek sallıyorsun deme hakkı vermesede net evet deme cesareti de vermiyor .4 mt gibi durmuyor sanki .İşaretlediğim yer taş mı yoksa siz mi öyle set bıraktınız ? Ben kendimden biliyorum taş dolguyu geçtim böyle ceviz büyüklüğü dolgular araları harçlı ara sıra büyük caydırıcı kayalar çıktı devam ettikce kesme taşı bulmuştum jilet gibi kenarları vardı.Her yörenin her medeniyetin ayrı tip mezar gömme geleneği olsada saklama ve gizleme işlemleri aynı .En son elenmiş kum gibi helva kıvamında yere denk gelmiştim çok yakınlarda oldugunu düşünüyorum ama garanti olması açısından net fikir yürütmek zor .Ekli dosyayı görüntüle 265251
Ustam eştigim yer 2.5 mtre kayanın üst kısmından baktigimda 4 mt isaretlediğiniz kayanın yanında ve üstünde aynı kayadan vardı ana kayayla bir degildi arada siyah odn kömürünü yapıstırmıslar gibi bir sey vardı içe doğru girinti olan yerde dediginiz gibi cok yumusak el ile eşilir helva gibi yani. Bundan sonra ne yapmam gerek cubuklar isaretlediginiz kayanın oldugu yerde sagli sollu acıldı girisi orası verdi ama bilemedim

Emre41

Member
Yeri biraz daha genişletip işleme devam etmelisin ulaşacak gibisin galibiyete

Sasa

Member
Yeri biraz daha genişletip işleme devam etmelisin ulaşacak gibisin galibiyete
Insallah kardesim allah razı olsun rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın bizim art niyetimiz yok. Art niyet varsa kotüye itecekse rabbim nasip etmesin