Ustalarım bunun horasan olup olmadıgını anlayamadım yarcımcı olurmusunuz

Sasa

Member
Bu işaretlediğin resim yani araştırma yaptıgın yer diyelim 4 mtre ulaşmışsın , ana kayadan bağımsız mı iniyorsun .Örnekte verdiğin gibi kaya yüzeyinden 4 mtrede anlaşılması birşeyler olması lazım , dayama sıkıştırma kayaları bulman lazımdı .

İndiğin yerin açılmış hali varmı ben dediğin yerin eğer ana kayayı sıyırarak iniyorsan orayı görmek istiyorum .Yok bağımsız iniyorsan o kayanın devamını bulman lazım birde o mezarı o dayı açmış sanki duruşu biraz öyle gibi :)

İşaret yaptıgın yerin ortasında kalan ana kayanın toprak altı 4 mtre açılmış halini görmek isterim .
Ekli dosyayı görüntüle 265091
Bugun oglen fotograflayacam gönderirim onlarida

The Thing

C*
Süper Moderatör
O stelin oradan çıkması ne güzel bir alamet :D

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
o stel oyma olan yerdeymiş zamanında sanırım ve mezarında bu kayanın içinde ama giriş önden değil görünüşe göre yanlardan giremem derseniz çalışma yaptığınız yerden anakaya ya iş hiltiye düşüyor mecburen.

Sasa

Member
o stel oyma olan yerdeymiş zamanında sanırım ve mezarında bu kayanın içinde ama giriş önden değil görünüşe göre yanlardan giremem derseniz çalışma yaptığınız yerden anakaya ya iş hiltiye düşüyor mecburen.

Sasa

Member
Buna yorumunuz ne olur sol köşe çok yumusak elle kazılacak şekilde

Sasa

Member
Bu işaretlediğin resim yani araştırma yaptıgın yer diyelim 4 mtre ulaşmışsın , ana kayadan bağımsız mı iniyorsun .Örnekte verdiğin gibi kaya yüzeyinden 4 mtrede anlaşılması birşeyler olması lazım , dayama sıkıştırma kayaları bulman lazımdı .

İndiğin yerin açılmış hali varmı ben dediğin yerin eğer ana kayayı sıyırarak iniyorsan orayı görmek istiyorum .Yok bağımsız iniyorsan o kayanın devamını bulman lazım birde o mezarı o dayı açmış sanki duruşu biraz öyle gibi :)

İşaret yaptıgın yerin ortasında kalan ana kayanın toprak altı 4 mtre açılmış halini görmek isterim .
Ekli dosyayı görüntüle 265091

Sasa

Member
[QUOTE="Sasa, fotograflari bugun cektim istemistiniz

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Emeğine sağlık resimler için.
Dolgu toprak katmanları güzel bir haber yakınlardasın olarak düşünüyorum ama biraz daha şekillenmesi lazım .
Kar kış olmuş oralar burayada yağsada hava biraz yumuşasa acayip soğuk .Yani yüklediğin görüntüler ; arkadaş sen boşa kürek sallıyorsun deme hakkı vermesede net evet deme cesareti de vermiyor .4 mt gibi durmuyor sanki .İşaretlediğim yer taş mı yoksa siz mi öyle set bıraktınız ? Ben kendimden biliyorum taş dolguyu geçtim böyle ceviz büyüklüğü dolgular araları harçlı ara sıra büyük caydırıcı kayalar çıktı devam ettikce kesme taşı bulmuştum jilet gibi kenarları vardı.Her yörenin her medeniyetin ayrı tip mezar gömme geleneği olsada saklama ve gizleme işlemleri aynı .En son elenmiş kum gibi helva kıvamında yere denk gelmiştim çok yakınlarda oldugunu düşünüyorum ama garanti olması açısından net fikir yürütmek zor .Ekli dosyayı görüntüle 265251