ustalarım toplu rum mezarları hakkında bilgi verebilirmisiniz

Fearless96

Member
üstadlarım rumlara ait topraga gömülmüş mezarlarının derinliği nedir kaç metrede olurlar şekilleri nelerdir toplu mezarlarda hediyeleri olarak ne çıkarf mezarları ne şekilde olur birden fazla mezarlar arasında mesafe nekadar olabiir sevgili üstadlarım yardımcı olursa cok sevinirim

Cann

Editör
üstadlarım rumlara ait topraga gömülmüş mezarlarının derinliği nedir kaç metrede olurlar şekilleri nelerdir toplu mezarlarda hediyeleri olarak ne çıkarf mezarları ne şekilde olur birden fazla mezarlar arasında mesafe nekadar olabiir sevgili üstadlarım yardımcı olursa cok sevinirim
Mezarlar da bayanlar da takıları olur erkekler de kişisel eşyaları olur derinlik 1.30 cm bunların Rum mezarı olduğunu nasıl anladın.?

deli firat

DOĞACI
Gözüm yüzeysel olanlar fakir mezarıdır 70cm geçmez digerlerini yazmama gerek yok seni beni aşar

The Thing

C*
Süper Moderatör
Maşat alansa pek bir şey bekleme, 4-6 mt.'de dönem yememiş ise ensesi kalın zat ise bulabilirsin, dolgu olur ve zordur.

Fearless96

Member
Mezarlar da bayanlar da takıları olur erkekler de kişisel eşyaları olur derinlik 1.30 cm bunların Rum mezarı olduğunu nasıl anladın.?
bulundugum bölgenin gecmişini yani tarihini zamanında orada defineciler tarafından acılms mezarlara ait bilgiler buldum ayrıca o bölgede rum pazarı varmıs o bölgenin sağ ve sol taraflarında kalan kaleye benzer kliseler varmıs ayrıca 60 cm de kapak bulunmus kare seklinde mezarları varmıs bizimkine benzer

Fearless96

Member
Maşat alansa pek bir şey bekleme, 4-6 mt.'de dönem yememiş ise ensesi kalın zat ise bulabilirsin, dolgu olur ve zordur.
üstad maşat alanı oldugunu sanmıyorum o bölgede rumlar yasadıgını ermenilerin olmadıgı kanısındayım ayrıca burada cıkan işaretler edindiğim toplu mezarların olabileceğii yönünde

Fearless96

Member
Gözüm yüzeysel olanlar fakir mezarıdır 70cm geçmez digerlerini yazmama gerek yok seni beni aşar

evet katılıyorum ustad o bölgeye yakın bıryerde 60-70 cm de mezar kapağı cıkmıs o mezzarın fakir oldugunu sanıyorum ama öğrenmek istediğim toplu mezarlarda aralarındaki mesafe ve rum mezarlarının genelde hediyeleri oldugunun bilgisini aldım ama tam bunlar hakkında bilgi sahibi değilim

Cann

Editör
bulundugum bölgenin gecmişini yani tarihini zamanında orada defineciler tarafından acılms mezarlara ait bilgiler buldum ayrıca o bölgede rum pazarı varmıs o bölgenin sağ ve sol taraflarında kalan kaleye benzer kliseler varmıs ayrıca 60 cm de kapak bulunmus kare seklinde mezarları varmıs bizimkine benzer
Fotolar varsa yükle bakalım çevresinde ne varsa fotola

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Rumlar masat kullanmaz
Ermeniler ve türklerde var
Ermeni masatliklarida iyidir
Bizzat bulani tanıyorum
Suan erxurumdaki ÇAĞ kebap salonu isletmecisidir kendisi dadas_25 merak ederse ona ozel den söyleye bilirim :200:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Rumlar masat kullanmaz
Ermeniler ve türklerde var
Ermeni masatliklarida iyidir
Bizzat bulani tanıyorum
Suan erxurumdaki ÇAĞ kebap salonu isletmecisidir kendisi @dadas_25 merak ederse ona ozel den söyleye bilirim :200:
Ustam memleketimte kim nerede ne almıştır yada nereden mal gitmiştir az çok biliriz. Bilmediklerimizi de bilmeye gerek yoktur. Hem azla merak iyi değil hemde bana yararı olmayacak şeyleri kafamda tutmayı sevmiyorum. Yinede düşündüğünüz için teşekkür ederim.