Ustalarım yine çözüme ulaşamadığım bir yer

İhsan1

Member
Statüsü krala yakın, çok güzel bir anıt mezar burası.
Anıt yıpransa da hala anlaşılır halde.
Ya burada 3 oda olur birbirine geçişli, yada dereden girişi olan anıt mezarın arka tarafına kadar gelen kapalı alanda lahitleri olur.
iyi çalışılması gerekir. Girişi bulmak çok zor olmasa da, işlemi zordur.
Dikkatimi çeken alanları işaretledim. Daha yüksek kalitede daha iyi bir kompozisyonda resimleme yapılması faydalı olacaktır.
Resimleri incelerken Siyah-Beyaz olarak da inceleyiniz. Çok detayı görmek mümkün olabilir.
Kırılan kopan kurcalanan çok yer olmasına rağmen, burası döneminde işlem görmediyse hala duruyordur.

Kolay Gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 226958

Ekli dosyayı görüntüle 226959
ustam burası dikkatimi çekti insan sureti gibi bi bakar mısınız

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ustam burası dikkatimi çekti insan sureti gibi bi bakar mısınız
Kaya herşeye benzer.
Asıl figürler yukarıda resim üstüne ANIT yazdığım yerde; burada şu an gözüken 3 adet güzel figür var.

Munzur

Member
Kardeş tepede sağ kısımda bi ağaç var belliki çok eski bir ağaç o ağacın türünü öğrenme durumun var mı?

İhsan1

Member
Kardeş tepede sağ kısımda bi ağaç var belliki çok eski bir ağaç o ağacın türünü öğrenme durumun var mı?
şuan bölgede kar var kardeş havanın bıraz güzelleşmesi ile detaylı foto çekip inceleme yapacağız inşallah ağacın türünü o zaman öğreneceğim

Munzur

Member
Tamam birde orada bir siyah'a benziyen taş var mı taş tektir yaklaşık ağaçtan 20 30 metre uzaklıkta olması gerekiyor eğer var ise civarında çeşme olması gerekiyor bunlar uyuyor sa yazarsın tekrardan.

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 2274581ve2 de oymalar ve yanında acılan yerler var 3 olan yer oyma ve ısaretledıgım yerı kontrol edın yapılış aynıdır sarı ıle ısaretledıgım yer daha ıyı gorunuyor

nathandrake

Aktif Üye
Eğer tahmin ettiğim gibi kayseri nevşehir arası yer ise burası çalışma yapamazsın burada bence boşuna uğraşma derim

Eray223

Yeni Üye
Ihsan kardeş şaşırdım açıkçası. Burası benim öz vatanım. Yerini söylemeyim yinede. Delikkaya diye geçiyor. Mevkinin adı. Kardeşim nerelisin bilemiyorum. Ancak burda daha önceleri kazı çalışmaları yapıldı bir şey çıkmadı. Koy halki tarafindan rahat tespit edilecek yerdesin. Gordukleri anda sikayet edilip jandarma ya haber veriliyor. Tarihi bir köyümüz var daha önceleri o bölgeleri yurt dışından kişiler geldi inceleme yapmaya. Kimin neyin nesi olduğunu bilmiyorum. Koy halkı tarafından kovuldu köyden. Ha git inceleme yap ama yakalanma derim. Riskli bölge oldukça.

orkun

Engellendi
İhsan ustam Millet oralara kaya mezarı yapmış, sende araştıracaksın oraları.