Uydu Bağlantısı ile Koordinat ve Yer tespiti Hakkında !

Zimhir

Yeni Üye
ahanda bir uydu bağlantısı daha :))) ya siz bana fotoğrafı verın kafanıza göre curves plugin ile ben size 10 numara yapayım :) emfad marka dedektörlerde vardı bu sistem 2004 den bu yana hep aynı hic ilerlemedi işlevsel ic yazılımını 10 yaşındaki cocuk bıle yazar şu andakı algoritma sistemimizde bu mümkün diil mümkün ama türkiye ye oranla değil neden derseniz bu sistem gercekten olmuş olsaydı SIMILATOR yada demo su elbet google amca tarafından bulunurdu ve bunu bulanda mutlaka Çinli kopekcıler olurdu :) adamlar köpeği boşuna yemiyor anlayın biraz ARKANIZA BAKMAYIN ÖNÜNÜZE BAKIN VE ÖNÜNÜZE BAKARAK YÜRÜYÜN..

bir_umut

Yeni Üye
bence bu adam dolandırıcı
çinliymiş fabrikası varmış...
kesinlikle algı oluşturarak milleti dolandırmaya çalışıyor.

kaan5557

Engellendi
Dolandırıcı ve Sahtekar Olduğu Daha İlk Günden Belli Değilmiydi?????

Ne Sanıyordunuz ki???

vale

Yeni Üye
Hemen şu anda koordinat vermeye hazırım. Hemde özelden değil açıkça herkese ilan edeceğim.Özele gerek yok. Hadi bulsun bakalım. Gelip de kazsın alsın. insanların duygu,heves ve hayalleri ile oynamak ayıp. Sağlıcakla kalın.

geomekatron

Yeni Üye
Arkadaşlar ülkemizde kolay kazanmak ugruna bir çok şeyi istismar ettigimiz gibi uydu konusuda bu konuda istismar edilmeye açıktır.Oysa yararlanıcı bizler yönünden tarafsız olarak akademik bazda araştırma yapılsa aşagıda yazacagım net yararlar görülecektir.
1-Uydu üzerinden yapılabilen IR\Termal Taramalar . Bu tarama çeşidinde uyduya takılı uzakdan ısı farkları algılama sensörleri sayesinde yeryüzünün herhangi bir bölgesine odaklanarak ısı haritası çıkarılabilmektedir.Termal haritalarda konu başındaki gibi alınan resimde gün dönümlerinde geç ısınan geç soguyan bölgeler yeraltındaki boşluk,akarsu,petrol ve dogalgaz rezervlerini sığ jeofizik anlamda belirtmektedir.
2-Spektral ,Multi Spektral,Hiper Spektral Tarama . Bu tarama çeşidinde uydu yeryüzündeki mineralizasyon ,oksidasyon, maden cevherleşmesi konusunda önümüze çeşitli prospeksiyon haritaları verebilmektedir.Bu da yerin altında bulunan oksitlenebilir bir metalin yeryüzüne ulaşan korozyon haritalarını bize vermek sureti ile yine jeolojik bilgiler verebilmektedir.
3- Magnotometer Sensörü Bulunduran Uydular: Bu tarama çeşidinde ise çok yüksek hassasiyet özellikli Fuluxgate Sensör kullanan uydu dünyanın ta çekirdegine kadar olan uzaklıklara uzanan anomali haritalarını katman katman oluşturabilmekte ,demir çekirdekden tutun yeryüzüne kadar paramanyetik \ diamanyetik haritalama yapmaktadır.Yani mıknatıs tutan yada tutmayan metaller sınıflandırılabilir,boşluklar ,su ,fay hatları belirlenebilir.
Burda özet olarak geçtigim bilgiler google dan aratmak suretiyle teyit edilebilir bilgilerdir.Biz daha önce kullanmak suretiyle yararını gördük ancak yine söylüyorum bu konu istismara açık oldugundan bu işi yapacagını söyliyen şahıslardan degil ciddi firma yada üniversitelerden bu konuda iş birligi yapmak kandırılmayı önliyecektir.
Saygılarımla \ başarılar.

S

sercan33

Misafir
Arkadaşlar ülkemizde kolay kazanmak ugruna bir çok şeyi istismar ettigimiz gibi uydu konusuda bu konuda istismar edilmeye açıktır.Oysa yararlanıcı bizler yönünden tarafsız olarak akademik bazda araştırma yapılsa aşagıda yazacagım net yararlar görülecektir.
1-Uydu üzerinden yapılabilen IR\Termal Taramalar . Bu tarama çeşidinde uyduya takılı uzakdan ısı farkları algılama sensörleri sayesinde yeryüzünün herhangi bir bölgesine odaklanarak ısı haritası çıkarılabilmektedir.Termal haritalarda konu başındaki gibi alınan resimde gün dönümlerinde geç ısınan geç soguyan bölgeler yeraltındaki boşluk,akarsu,petrol ve dogalgaz rezervlerini sığ jeofizik anlamda belirtmektedir.
2-Spektral ,Multi Spektral,Hiper Spektral Tarama . Bu tarama çeşidinde uydu yeryüzündeki mineralizasyon ,oksidasyon, maden cevherleşmesi konusunda önümüze çeşitli prospeksiyon haritaları verebilmektedir.Bu da yerin altında bulunan oksitlenebilir bir metalin yeryüzüne ulaşan korozyon haritalarını bize vermek sureti ile yine jeolojik bilgiler verebilmektedir.
3- Magnotometer Sensörü Bulunduran Uydular: Bu tarama çeşidinde ise çok yüksek hassasiyet özellikli Fuluxgate Sensör kullanan uydu dünyanın ta çekirdegine kadar olan uzaklıklara uzanan anomali haritalarını katman katman oluşturabilmekte ,demir çekirdekden tutun yeryüzüne kadar paramanyetik \ diamanyetik haritalama yapmaktadır.Yani mıknatıs tutan yada tutmayan metaller sınıflandırılabilir,boşluklar ,su ,fay hatları belirlenebilir.
Burda özet olarak geçtigim bilgiler google dan aratmak suretiyle teyit edilebilir bilgilerdir.Biz daha önce kullanmak suretiyle yararını gördük ancak yine söylüyorum bu konu istismara açık oldugundan bu işi yapacagını söyliyen şahıslardan degil ciddi firma yada üniversitelerden bu konuda iş birligi yapmak kandırılmayı önliyecektir.
Saygılarımla \ başarılar.
Emegin icin teşekkür ederim boylece benim bildigim konunun mutlak oldugu sizin yaziniz ilede kanitlanmis oldu benzer bir konuyu da ben acmistim iyi çalışmalar

kebikec

Member
Emegin icin teşekkür ederim boylece benim bildigim konunun mutlak oldugu sizin yaziniz ilede kanitlanmis oldu benzer bir konuyu da ben acmistim iyi çalışmalar
IR\Termal Taramalar, bu yöntem infrared termaldir(kızılötesi ısı duyarlılığı)? yani kameradır hani silahlı kuvvatlerin kullandığı ısı tespiti için kullanılan... toprağın içindeki bir avuç altın toprağın ısısını etkilemez hatta birmetrekarelik boşlukta sanıldığı kadar etkilemez
.Spektral ,Multi Spektral,Hiper Spektral bunlar kullanılan aynı teknolojik uygulamanın farklı kapsamlarıdır yine aynı şekilde toprak yüzeyinden bilgi edinilir toprak altına inmez....magnotometre onu zaten bütün defineciler bilir çok tartışılan yüzey taramasıdır uydudan imkansızdır....
kısaca definecinin istediği jeolojik jeotermal kaynaklı bilgi değil toprağın altında ne var olduğunu bilmektir bu yuzden bu usul direk istismara uğratır kişiyi çünkü beklentisi bu değildir açık ve net yazıyorum UYDU dan define bulunamaz

mrpia

Yeni Üye
tatar kardeşim tebrik ederim seni

kaan5557

Engellendi
Işık , ışın ve pc proğramlarıyla define arayanlara HAYRET ediyorum..

Bakınız cep telefonuna yada bilgisayarınıza ''DEDEKTÖR'' programı indirmekle cep telefonunuz yada bilgisayarınız DEDEKTÖR OLMUYORRRRR...bu örneği büyütün o konuya bu konuya adapte edin...

Bu daha başka nasıl bu kadar basit anlatılır bilmiyorum..bundan daha sonrası zeka '' 0 '' seviyesidir...En alt taban budur...

Son düzenleme: