Uydudan yer bakan varmı :)

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Haklisin en son baktigimda profosyonel olarak kulllanilanlari 64 binmiydi dolarmiydi oyle biseydi.ama net veriler sonuclar aliniyor uydudanda daha iyi bence

odin

Editör
@odin kardeşim drone olayina ne dersin..hem guzel hemde fazla masrafi olmayan bir sistem bende o belgesellerin birinde izlemistim.hitlerin tunellerini altinlarini ariyolardi
Drone olur hatta merdiven bile olur sorun kullanilan sensor. Onu bilemedikten sonra ne yapsak ne konussak amacsiz oluyor.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Iste sorun orda onu bende pek arastirmadim ama bu is icin satilan droneler var programi ile beraber alip kullaniyosun sistemi bu sekilde isleyis ise yer alti isi hareketlerine gore nokta atisi yapiyor..tarama alani dar oldugundan sapma yok ve net sonuclar verip nokta atsisi yapiyorsun

CooL

Bilgili Üye
Sedegor ustam benim attığım görüntüyüde bir şekilde tanışma fırsatım olan bir arkadaş çıkarttı.biz bir yeri çalışmıştık.yapı taşları çıkmıştı karşık şekilde belkide konulara atmışımdır.buraya uydu ile baktırdım 15 m ilerisinde bir yer verdi ve görüntüde şuanda konuda mevcut.ve ne olduğunuda söyledi açıklamasını.ve verdiği koordinatla o tam noktanın şaşacağını söyledi.çünkü uydudan alınan koordinat GPS ile tesbit edildiğinde noktanın şaşma yaptığını söyledi.telefonda bu dahada fazla şaşıyor diyede söyledi ve orada bulunan ağaçlardan tam noktaya metre verdi adam.koordinatla tesbit tam noktayada metre ile git dedi bu kadar iddialı birisi.tabiki mevzu derin olduğu için bende üstüne gidemedim olayın

OsiriS

Moderatör
Moderatör
CooL kardesim uydudan bakilan koordinat ile soylendigi gibi arazide asiri sapmalar olur bu dogrudur.bakilan programda yuzolcum olyi yani yakinlastirma ne kadsr uzak veya yakinsa sapma o kadsr fazla olur.bu bazen 5 mt olabilir bazen 300 mt de.simdi senin yapaacagin sana verilmis koordinatin oldugu bolgeye gidip yaklasik olarak yeri tespit yapman ve cihaz yada cubuk kullanarak nokta atisi yapmandir...bunlar olmadan iş yapayim yok uyduda gozuktu su verilddi bu verildi diyip işe dalarsan kusura bakmada emek ve zaman kaybindan başka bisey yasamazsin.konularinin coguna baktim bu uydu işine cok sarmissin ama sonuclari husran olur dikkat et.bu teknolojiyi gene kullan ama hani hoca der ya benim dedigimi yap ama yaptigimi yapma seninkide o misale döner..umutlar hayaller guzeldir ama birazda gercekci olmak lazim bu hayatta.o yuzdendirki hep derinlerdeyim diyorsun derinlere inme yuzeysel çalış..araziye çık sana tavsiye edilen alana git varsa cihazin yoksa eger cubugunla tespitlerini nolta atisini yap derim ben bunlari kullanmadan yola cıkma derinlere inme...