Uydudan yer bakan varmı :)

R00T

Profesyonel
Co Admin
tek yere baktirdim bir kereye mahsus besbin dolar istediler para yok dedim deneme amacli. bin isvicre frankina ikna ettim. icine girdigim tunel ve odalari bire bir cikardilar ama net ussten hem arazi hem her nokta gozukuyordu. ikna oldum. lakin ikinci defaya bir daha ulasamadim adamlara. bizdeki gibi degil drek uydu guruntusuydu bu bildigin resim ceker gibi cekmisti. yani grafik yada renkli sekiller yok. yapiyi oldugu gibi cikarmisti ve kordinati verdigim andan tam 3 dakika sonra sonuc gelmisti.
Benden para talep etmediler.Ama ben inanmıyorum pek böyle durumlara.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Sedegor ustam bin frank iyi paraymiş keşke o paraya cihaz alsaydin karotta olur...bana karot lazim ondan dedim di..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Benden para talep etmediler.Ama ben inanmıyorum pek böyle durumlara.
bizdeki yontemlere inan demiyorum zaten. o dedigim adamlara ise ulasacagini sanmamki para istesinler. bende bir kereye mahsus demene yapmistim. ikinci sefer olmadi. dedigim su aciksasi bizdeki gibi bakmiyorlar uydudan drek goruntu aliyorlar. surfer cart curt her hangi bir ugras yok.

Sedegor

Engellendi
Sedegor ustam bin frank iyi paraymiş keşke o paraya cihaz alsaydin karotta olur...bana karot lazim ondan dedim di..
o zamanlar bin firank para degildi ))) simdi iyi oldu. Sevinmiyorum tabiii . eskiden turkiyeye gittigim parayla simdi 4 kez gidebilsemde , milyonlarca insanin cebindeki erirken ben kendi cebime sevinemiyorum. garettan olmasada Tukiyenin havasi suyu yeter sana kiymetini bil. korotuda caliyor cobanlar ))) kirala ben artik almiyorum ))) kira daha iyi ))) yukarda garetta diye yanlis okumusum ))) heralll )))

Son düzenleme:

odin

Editör
Bir kac mesaj once uydudan bakildigina dair ornek vermistim. Bilgi maksatli tekrar paylasayim;

Dunyanin her tarafinda bulunan eski yapilar ile uzaylilar arasinda bag kurmaya calisan bir programda misir piramitlerinden bahsediliyordu. Mevcut yapilardan ayri toprak altinda yapilar ve 3000 civarinda mezar tespit edilmis uydu kullanilarak. Detayli bir sekilde teknolojiyi anlatmasada kizilotesi tarama yapildigini belirtmislerdi.

Uydudan yer alti tarama mevcut ama siradan kisilerin bundan faydalanmasi zor gibi.

Belki uydu butun dunyayi veya bir bolumunu taramistir, istenilen koordinatin verileri filtrelenip veriler elde edilebilir.

Bir uyduyu istenilen nokta icin yerini degistirmek bana uzak gorunuyor. Zira uydular haberlesme ve askeri amacli olarak buyuk olcude devletlerin kontrolunde bulunuyor.

Konu cok genis konustukcada aciliyor. Uydu teknolojilerinden anlamak ayni zamanda uzerinde kullanilan sensorlerin neler oldugunu bilmek gerekiyor. Uydu gonderme sansimiz olmasada bir balon yardimiyla sensorlerden belki faydalanilabilir birebir olarak.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Sedegor ustam hava suyu iyide bide yer altindakilerden faydalansak o zaman ne kiymetini bilirim bi bilsen..garetta burda cok is gorur haklisin ne ekmek cikar ama beni taniyon ben odaciyim oda kapilarinda beklemeyi çok seviyorum..kapiyi cok caliyozda iceri alan yok ama biri beni iceri alacak zamani gelince bu kadar israrli calmamdan dolayi iceri alacak insallah.

odin

Editör
o zamanlar bin firank para degildi ))) simdi iyi oldu. Sevinmiyorum tabiii . eskiden turkiyeye gittigim parayla simdi 4 kez gidebilsemde , milyonlarca insanin cebindeki erirken ben kendi cebime sevinemiyorum. garettan olmasada Tukiyenin havasi suyu yeter sana kiymetini bil. korotuda caliyor cobanlar ))) kirala ben artik almiyorum ))) kira daha iyi )))
Sen hangi ulkedesin?

OsiriS

Moderatör
Moderatör
odin kardeşim drone olayina ne dersin..hem guzel hemde fazla masrafi olmayan bir sistem bende o belgesellerin birinde izlemistim.hitlerin tunellerini altinlarini ariyolardi

Sedegor

Engellendi
odin kardeşim drone olayina ne dersin..hem guzel hemde fazla masrafi olmayan bir sistem bende o belgesellerin birinde izlemistim.hitlerin tunellerini altinlarini ariyolardi
denemek lazim onu bu aralar arkiloglarin elinde ))) ama cok para ben sordum fiyatini. Haa iste uydudan bakiyorlar dedigim sistem o gordugun dron gibi.