Uydudan Yeraltı Görüntülenebilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kanije

Bilgili Üye
yukarıda verilen sadece bir örnek.
senin data toplamak için kullandığın aletle ne kadar sinyal yer altına gönderip ne kadar alabildiğiyle alakalı bir durum.
sinyal gider,yer altında bulunan cisme çarpar ve geri döner.işin mantığı bu,
şimdi sen mantığınla olaya yaklaşıyorsun ben ise bu işi kendimiz yapıyoruz ve sadece kendi yerlerimize yapıyoruz.

senin söylediğin gibi adamlarda mevcuttur,mossad uydusundan baktık.uydudan bakıyoruz vs vs yalanlar silsilesi.

bakılacak yerin mutlaka çekimi alınıp yeterli datalar toplandıktan sonra programlarla çok rahat bir şekilde yer altı analizi yapılıyor.buradan birkaç resim paylaşacağım.
hastaneye gittiğinizde röntgen de kemikleriniz nasıl görünüyorsa,yer altındaki cizim o şekilde görünüyor.

bu cevabı sana neden yazdığıma gelince, yer altı haritası çıkartılıyor olması.

romAntik

Bilgili Üye
yukarıda verilen sadece bir örnek.
senin data toplamak için kullandığın aletle ne kadar sinyal yer altına gönderip ne kadar alabildiğiyle alakalı bir durum.
sinyal gider,yer altında bulunan cisme çarpar ve geri döner.işin mantığı bu,
şimdi sen mantığınla olaya yaklaşıyorsun ben ise bu işi kendimiz yapıyoruz ve sadece kendi yerlerimize yapıyoruz.

senin söylediğin gibi adamlarda mevcuttur,mossad uydusundan baktık.uydudan bakıyoruz vs vs yalanlar silsilesi.

bakılacak yerin mutlaka çekimi alınıp yeterli datalar toplandıktan sonra programlarla çok rahat bir şekilde yer altı analizi yapılıyor.buradan birkaç resim paylaşacağım.
hastaneye gittiğinizde röntgen de kemikleriniz nasıl görünüyorsa,yer altındaki cizim o şekilde görünüyor.

bu cevabı sana neden yazdığıma gelince, yer altı haritası çıkartılıyor olması.
bu işle alakalı başta bende uydudan yer tespiti yapılamayacağı yönünde görüşe sahiptim..ve bu işi yapabildiklerini söyleyenlere iyi gözle bakmazdım..en azından optik temelli bir rasat ile..konu hakkında baya bir araştırma yaptım yerli yabancı birçok site inceledim..inananların ve inanmayanların tezlerini çarpiştırdığı birçok tartışmaya şahidlik yaptım..

şuan uzaktan algılama ile yeraltı görüntüsünün alınabildiğini biliyorum...
ama şurda şöyle heykel var şurda böyle sandık var diyenlere hala inanmıyorum...oda tünel mahzen ve bazı metal yada mineral yansımaları rahatlıkla tespit edilebilir..

kanije

Bilgili Üye
Evet kardeşim Haklısın

Oda,Mezar Rahatlıkla tespit edebiliyorum.altın veya minerali de tespit edebiliyorum. fakat sistem 1-3 metre arasında kayma yapıyor çünkü gps kordinatı verirken max 3 metreye kadar hata payı verebiliyor en az.bunuda geniş eşerek önlemiş oluyorum.

dediğin gibi; şurda şu varmış.aha şurda 10 ton altın var, vs vs gibi sonu gelmeyen yalancılara inanmamak lazım.kendi elinle gömsen ağırlığını tutturman zor.adamlar gram veriyorlar:)

avrupa birliğinin devreye almaya başladığı galileo uydu topluluğu projesi tam kapasiteye ulaştığında aynı amerikan gps,rus glonass uydularındaki gibi hedef tespiti max 1 metre hata payı ile yapabileceğiz.

selametle

romAntik

Bilgili Üye
Evet kardeşim Haklısın

Oda,Mezar Rahatlıkla tespit edebiliyorum.altın veya minerali de tespit edebiliyorum. fakat sistem 1-3 metre arasında kayma yapıyor çünkü gps kordinatı verirken max 3 metreye kadar hata payı verebiliyor en az.bunuda geniş eşerek önlemiş oluyorum.

dediğin gibi; şurda şu varmış.aha şurda 10 ton altın var, vs vs gibi sonu gelmeyen yalancılara inanmamak lazım.kendi elinle gömsen ağırlığını tutturman zor.adamlar gram veriyorlar:)

avrupa birliğinin devreye almaya başladığı galileo uydu topluluğu projesi tam kapasiteye ulaştığında aynı amerikan gps,rus glonass uydularındaki gibi hedef tespiti max 1 metre hata payı ile yapabileceğiz.

selametle

......................

romAntik

Bilgili Üye
buda benden size kıyak olsun..soldaki normal uydu görüntüsü sağdaki işlem görmüş görüntü..yakınlaştırarak bakmanızı tavsiye ederim..mısırda çekilmiş..farkı farkettiniz sanırım.. :23: @kanije ustaya kulak verin derim ..şimdilik bukadar yeter..

Ekli dosyayı görüntüle 127058

Son düzenleme:

kanije

Bilgili Üye
ALLAH razı olsun.
piyasada insanları kandıran şerefsizlere inat kendim başladım bu işi çözmeye.
en güzel kendi çapında uğraşmak ve birşeyler öğrenmek.teoride öğrendiğini sahada kullanmak.
şartlanmadan bu işi yapmak lazım.

çalıştığım yerleri bitireyim detaylı resimlerini atacağım.

erol

Member
Herkese merhabalar arkadaşlar uydu sistemi evet var ama abartılacak gibi Mossad uydusu felan bunlar hikaye ben kendimde uydu sistemleri üzerinden çalışmalar yapıyorum çalışmalarım da güzel gidiyor örnek bir arsaya bir teneke felan gömüyorum uydudan işlemleri yaptıktan sonra 2 3 metre sapmayla rahat ve güzel bir görüntü alınıyor

spiderzx6r

Yeni Üye
Herkese merhabalar arkadaşlar uydu sistemi evet var ama abartılacak gibi Mossad uydusu felan bunlar hikaye ben kendimde uydu sistemleri üzerinden çalışmalar yapıyorum çalışmalarım da güzel gidiyor örnek bir arsaya bir teneke felan gömüyorum uydudan işlemleri yaptıktan sonra 2 3 metre sapmayla rahat ve güzel bir görüntü alınıyor
madem öyle nasıl yapıldığınıda anlatsanda herkes faydalansa iyi olmazmı??

Güldeş

Engellendi
emin ol var.önce konum bilgilerini giriyorlar ve bal gibide tarattırıyorlar.

spiderzx6r

Yeni Üye
emin ol var.önce konum bilgilerini giriyorlar ve bal gibide tarattırıyorlar.
ben olmaz yok yada imkansız gibi birşey demedim zaten ama her gelen şöyle oluyor böyle oluyor diyerek başlıyor lafa.
bende diyorumki madem biliyorsunuz açıklayın da herkes faydalansın

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ben bu konuda daha da bir şey demiyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...