Uydudan Yeraltı Görüntülenebilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
havaya civaya yazı yazmaya nasıl bir meraktır bu böyle sayfalar dolusu yazıyorsunuz ama bomboş, uydudan yeraltı görüntülemesi yapılmaz bukadar !
Maksim usta ben 2007 yılında uydudan basit bir tv kartı ve basit bir çanakla veri çalıyordum o yıllarda bu imkan vardı şimdide üniversiteler belirli madenlerin rezervlerini kontrol edebiliyorlar. Yani uydudan toprak altını belli mesafeye kadar kontrolü yapılıyor.

baye63

Member
Yer altını görmek,uydudan alınan görüntünün,dağişik proğramlarla işlenmesi sonucu gerçekleşen bir işlem.Proğram bilgisinin çok iyi ve meraklı olmak gerek.yoksa uydu direk yeraltını elbette göremez.

Jüpiter1

Engellendi
vay vay

Ustam sana bu konuda iki haber kaynağı için link vereyim. Birde national geographic te yayınlanmış lakin onu bulamadım.

https://www.chip.com.tr/forum/abd-ciplak-gosteren-kameralar-kullanacak_t60309.html
Çıplak gösteren kamera - Hürriyet Arşiv Haberleri

Bu kameralar sonradan piyasadan kaldırıldı ve sadece ABD de bazı havaalanlarında kullanıldığı biliniyor. Bu teknoloji aslında şans eseri bulundu. Bazen bazı teknolojiler ihtiyaçtan değil tamamen şans eseri bulunuyor :)
söylediğiniz temel mantık doğru. bu arada malesef hürriyetin haberi tam bir uydurma :) belki inanmayacaksınız ama olay şu; İst Üni de okuyan arkadaşımın abisi sony marka kamera aldırdı. hatta bende vardım. İst. doğubanktan aldık. ertesi gün arkadaş ya bu kamera insanları çıplak gösteriyor dedi. tabiki inanmadık. dalga geçtik. ama öyle değilmiş :) hemen bilgisayar Mühendisi arkadaşlara hatta işin uzmanlarıyla konuştuk. hepsi müsait yerleri ile bizlere güldüler. yani bazı burada fikir üretmeye çalışan arkadaşlara bilginçlik taslayanlar gibi :) olmaz ! yok ! daha neler ! haydi canım ! o işler boş ! vs gibi görmediği şeyi hemen inkar eden arkadaşlar gibi.... neyse amacım incitmek değil. sadece hiçbir zaman önyargılı olmayınn. görmediğiniz bazı şeyler doğru çıkıyor senin dediğin gibi. tesadüfende olsa... velhasıl biz kime bu kamera işini kime söylediysek inanmadı tabi, en sonunda arkadaş sony yetkililerini ulaşmış ( nasıl hatırlamıyorum şimdi) ve durumu aktarmış. sonuç 1 ay içinde sony bu kameraları piyasadan toplattı :):) yani diyeceğim o ki elin japonu değil, biz türkler keşfetti olayı :)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
söylediğiniz temel mantık doğru. bu arada malesef hürriyetin haberi tam bir uydurma :) belki inanmayacaksınız ama olay şu; İst Üni de okuyan arkadaşımın abisi sony marka kamera aldırdı. hatta bende vardım. İst. doğubanktan aldık. ertesi gün arkadaş ya bu kamera insanları çıplak gösteriyor dedi. tabiki inanmadık. dalga geçtik. ama öyle değilmiş :) hemen bilgisayar Mühendisi arkadaşlara hatta işin uzmanlarıyla konuştuk. hepsi müsait yerleri ile bizlere güldüler. yani bazı burada fikir üretmeye çalışan arkadaşlara bilginçlik taslayanlar gibi :) olmaz ! yok ! daha neler ! haydi canım ! o işler boş ! vs gibi görmediği şeyi hemen inkar eden arkadaşlar gibi.... neyse amacım incitmek değil. sadece hiçbir zaman önyargılı olmayınn. görmediğiniz bazı şeyler doğru çıkıyor senin dediğin gibi. tesadüfende olsa... velhasıl biz kime bu kamera işini kime söylediysek inanmadı tabi, en sonunda arkadaş sony yetkililerini ulaşmış ( nasıl hatırlamıyorum şimdi) ve durumu aktarmış. sonuç 1 ay içinde sony bu kameraları piyasadan toplattı :):) yani diyeceğim o ki elin japonu değil, biz türkler keşfetti olayı :)
modeli neydi hocam

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
yinemi bu konu ))))
Böyle şeyler defineciyi kör yapar !
Denedik olmadı, oluyor diyenlerin ben farklı yöntemle bakıyorum diyenlerinde foyası çıktı akibetleri ortada !

Dünyada bakan varmı var, üç beş kilo altın degil, rezerv olan maden ve petrol gibi şeyler keşfediliyor, ama yine defineye gelince iş fiyasko!

He birde Nasa var ))) insanları uzaya felan götüren henüz Antarktikayı keşfedememiş Nasa ))) İnsanlığın yüz karası, bilim diye yalan üreten şeytanın mekanizması !

Kısaca öyle bir şey yok ve olmayacak !

Elinde varsa iyi bir pulse cihaz başka araç arama kardeşim. Yok uydu yok gpr yok şu yok bu. Bunun dışında AM frekansı ile verici ve alıcı kart üzerinden değerleri okuyabilecegin cihazlardır.

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
arkadaşım olay 20 sene önceki olay, modeli bırak kendimi bile hatırlamıyorum :) burada yazan bir arkadaşa cevap ve bilgilendirme amaclı bir yazı yazacağım ana sayfadan takip edersin.
yakın dönem sanmıştım neyse
20 sene civarıysa eski kasetli tip kamera cihazıdır DV kaset kaydı yapan tipten
çıplak gösterme konusuna yorum yapmıyorum bilirsiniz hukukta beyan esastır
saygılarımla

Jüpiter1

Engellendi
yakın dönem sanmıştım neyse
20 sene civarıysa eski kasetli tip kamera cihazıdır DV kaset kaydı yapan tipten
çıplak gösterme konusuna yorum yapmıyorum bilirsiniz hukukta beyan esastır
saygılarımla
1995 -2000 yılları arası olduğu kesin :) olayda gerçek :)

baye63

Member
Surfer tanıtımlarında arkeolojik bulgulardan bahseder.yapmış olduğum görüşmeler sonucunda bazı durumlarda yer altındaki oda ve boşlukların bulunabileceğini söylediler.açılmış olan yerlerde yapılan çalışmalarda odalar ve boşluklar 2 m ile 5m arasında sapma ile tespit edildi.bu sapma ,goog earth da bulunan geriye dönük tarihli görüntüler bakıldığında daha açık olarak görülüyor.örneklemek gerekirse 2011 yada 2014 yılındaki görüntüdeki nokta ile 2018 yılındaki görüntü noktası aynı yer değil.
bu konuyla ilgili konular yönetim tarafından haklı sebeplerle kapatıldığı için,bilgi paylaşımı kesilmiştir.
Ama kimse kusura bakmasın,surfer birçok yerde doğru veriler(sapma ihtimali var) veriyor.
toprak yapısındaki farklılıkarı verdiği için,mineral de etkiliyor.mineral olayını iki yerde bizzat yaşadım.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Surfer tanıtımlarında arkeolojik bulgulardan bahseder.yapmış olduğum görüşmeler sonucunda bazı durumlarda yer altındaki oda ve boşlukların bulunabileceğini söylediler.açılmış olan yerlerde yapılan çalışmalarda odalar ve boşluklar 2 m ile 5m arasında sapma ile tespit edildi.bu sapma ,goog earth da bulunan geriye dönük tarihli görüntüler bakıldığında daha açık olarak görülüyor.örneklemek gerekirse 2011 yada 2014 yılındaki görüntüdeki nokta ile 2018 yılındaki görüntü noktası aynı yer değil.
bu konuyla ilgili konular yönetim tarafından haklı sebeplerle kapatıldığı için,bilgi paylaşımı kesilmiştir.
Ama kimse kusura bakmasın,surfer birçok yerde doğru veriler(sapma ihtimali var) veriyor.
toprak yapısındaki farklılıkarı verdiği için,mineral de etkiliyor.mineral olayını iki yerde bizzat yaşadım.
yani siz diyorsunuzki 2 milyonluk cihazim var yerinize baktirim uydudan .kupu altini.lahiti. buldurayim diyen .bilim insanlari.gibi takilanlar...tabiat ananin bir avuc mineralli topragina yenik dusuyorlar ve dusunduruyorlar...ee naapcan doganin kanunu karsi gelinmezz

baye63

Member
yani siz diyorsunuzki 2 milyonluk cihazim var yerinize baktirim uydudan .kupu altini.lahiti. buldurayim diyen .bilim insanlari.gibi takilanlar...tabiat ananin bir avuc mineralli topragina yenik dusuyorlar ve dusunduruyorlar...ee naapcan doganin kanunu karsi gelinmezz
ciddi paralara satılan görüntüleme cihazları da nasılki minarelden etkileniyor,yer altındaki kaya çatlaklarını tünel diye veriyorsa(yorumlanıyorsa) surferde etkileniyor.hiçbirşeyden etkilenmeyen bildiğim tek makina karot.o zaman şöyle diyelim,hepsini bırakın karotla kontrol edin,garanti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...