Uydudan Yeraltı Görüntülenebilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ben deepweb araştırması da yaptım ama bir şey bulamadım orada da... Bizim yaptığımız bu vardır yoktur tartışması sırasında belki bir yetenekli arkadaşımız yoktur diyenlere kızıp bir fikir geliştirir ve bizlere bu sistemi kazandırır, zaten büyük buluşların bir kısmı da ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmadı mı :)
birbirimizi kırmaya gerek yok, bu vesileyle uydu görüntüleme ile alakalı epey bilgi sahibi olundu önemli olan bu...

maksim

Engellendi
Arkadaşlar en basitinden bir örnek insanın içini gösteren kamera varmı ? Bazılarına göre imkansız olması onun olmaması demek değildir. Bilmediğimiz şeyleri inkar etmek çok kolay olduğundan direkt yalanlamayı insan evladı olarak kabullenmiş durumdayız. Araştırmak veya öğrenmeye çalışmak istesek bu işlerin olabileceğini mantık çerçevesinde zaten görürüz. Bu yüzden artık birileri imkansız veya yapılamaz dediğinde direkt buna inanmaktansa kendi gerçeklerinizi araştırmayı seçiniz. Başkalarının sizleri kendi körlükleriyle kör etmessine müsade etmeyiniz.
aynen ultrasonu magnetik mr cihazları tomografi cihazları daha bir suru eften püften işkence cihazları var, şöyle rahat rahat uydudan insanın içini göremezken biz uydudan define buluyoruz vesselam ....

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
jeolog ustam deepweb de aradığını bulamadıysan darkweb de kesin bulursun :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aynen ultrasonu magnetik mr cihazları tomografi cihazları daha bir suru eften püften işkence cihazları var, şöyle rahat rahat uydudan insanın içini göremezken biz uydudan define buluyoruz vesselam ....
Ustam sana bu konuda iki haber kaynağı için link vereyim. Birde national geographic te yayınlanmış lakin onu bulamadım.

https://www.chip.com.tr/forum/abd-ciplak-gosteren-kameralar-kullanacak_t60309.html
Çıplak gösteren kamera - Hürriyet Arşiv Haberleri

Bu kameralar sonradan piyasadan kaldırıldı ve sadece ABD de bazı havaalanlarında kullanıldığı biliniyor. Bu teknoloji aslında şans eseri bulundu. Bazen bazı teknolojiler ihtiyaçtan değil tamamen şans eseri bulunuyor :)

erol

Member
Ufak atta civcivler yesin birader.Uyduya yön veriyormuşta efendim teneke gömmüşte malı bulmuşta.
Aklı selim birsi senin şu yazına zaten neresi ile güldüğü bellide neyse.Zaten bu kafa ile zittin sene define bulursun sen canadayı da ara orda define değilde daha çok altın madeni denk gelir tabii bu işleri gene sanal alemde yaparsın.

Uydu derken tahminim uydu anten kullanıp anteni
:230:sağasola çevirip uydu gene kullandık demeye getiriyorsun. :230:uydu bağlantısı yapıyorum direkt uyduya yön veriyorum demek istediğin bu anlaşılan. (cahilsin canadalı cahilliğini belli ettirme bari git biraz ilim öğren uydu nedir kordinat sistemi nedir navigasyon sistemi gps sistemi nasıl çalışıyor ordular neden gps kullanıyor vb anlaşılan birsürü kitap okuman lazım.ama sanırım bu şekide yazmakla anlamazsın şimdi bu aralar biraz işlerim var hallettikten sonra bazı deneme ve videoları yayınlayacam burda ayrıyetten ben uyduya yön verirorum vericem verdim gibi yalan yanlış bir cümlede kullanmadım

Son düzenleme:

erol

Member
Şimdi benim açtığım konuya önce bir bakar….

Sonra bu yazan bu işlerden anlıyormu anlamıyormu diye düşünüp yazar.

Sen bu yoldan gelirken gözüm biz o yolları aşalı 15 sene olmuş dönmüşte sana el sallıyoruzda anlamıyor.
:20:

Sen daha eline dedektör almamış saf olan varsa onlarla kafa bulursun.
:applause:

Gerçekten uydu kiralama istiyen yerini taratmak istiyen işte site orda fırıldak yok laga lıuga yok adamlara ve koordinatını ver sana tarayıp versinler ama o işi burada kek atanlar milletten 3000-5000-10000 L gibi bir paraya yaptıracağını sanan avucunu yalar…

.
Tahminim en az ölüsü dirisi 100.000 usd den kapı açacaklardır.Ben irtabata geçmedim gerekte duymadım o kadar parayıda bağlayamam yalan yok.konu orda istiyen girer inceler adamlar contact us dan irtibata geçin der.İşte gerçek uydu kiralama bu şirkette ve adamlar uydu yok dikkat edin uydular var 15 civarı uydu ile iş yapıyorlar….

http://www.satimagingcorp.com/

Kendine güvenen parasına güvenen taratır yerini ödemesini yapar işine bakar.
Gerçekten taratan olursada en azından yazarsa ben 1-2-3- resim gibi maliyeti bu oldu işte şöyle olsa şu olacaktı gibi yazarsada herkes bu uydu balonunu patlatmış olur özet bu.

Yoksa buradan önüne gelen yazıyor ya bizde uydu var eee sen ver bana 5000-10000 gayme senin koordinatları ver sonra netten 2 resim bul abuk sabuk onlarıda adama göster baba senin orda define mefine yok 3 ün 1 i var….
:zuhaha:

Kazarsan babayı bulursun işte adam param gitti dese işte yerine baktık bi cacuk yok parayıda unut bir bardak buz gibi soğuk su iç gözüm..
:zuhaha:

işte bunada sanal uydu bakımı diyoruz

kolay gelsin..

(canadalı)ben hiç kimseye 3bin 5bin 7bin tl ye yer bakmamışım ve ürün de satmamışım sen heralde kendinle karıştırdın

Son düzenleme:

CANADALI

Aktif Üye
(cahilsin canadalı cahilliğini belli ettirme bari git biraz ilim öğren uydu nedir kordinat sistemi nedir navigasyon sistemi gps sistemi nasıl çalışıyor ordular neden gps kullanıyor vb anlaşılan birsürü kitap okuman lazım.ama sanırım bu şekide yazmakla anlamazsın şimdi bu aralar biraz işlerim var hallettikten sonra bazı deneme ve videoları yayınlayacam burda ayrıyetten ben uyduya yön verirorum vericem verdim gibi yalan yanlış bir cümlede kullanmadım
1-Ben ne yazdığımı iyi biliyorumda sen okuduğunu sanırım anlamakta zorluk çekiyorsun.
2-Uydudan sen kendin yazdın teneke gömdüm eee sonuç verdi.işte

Herkese merhabalar arkadaşlar uydu sistemi evet var ama abartılacak gibi Mossad uydusu felan bunlar hikaye ben kendimde uydu sistemleri üzerinden çalışmalar yapıyorum çalışmalarım da güzel gidiyor örnek bir arsaya bir teneke felan gömüyorum uydudan işlemleri yaptıktan sonra 2 3 metre sapmayla rahat ve güzel bir görüntü alınıyor

senin yazdığın yazı bu değilmi.işte dediğini yapman için uyduyu oraya yönlendirip orayı taratman lazım.

3-Onuda yapman için uydu yer istasyonunda çalışman lazım.Hadi çalışıyorum de o zaman uyduya
herkes giremez orda kapıcı temizlikçi değilsen yani masa başında uyduya giriş yetkisi olan çalışan
eleman isen işte kendi şifren ile girip koordinatı verip
taratman lazım.
4-Eeee şimdi diyecen ben uydu yer istasyonunda çalışıyorum.İyi güzel çalış madem öyle iddia ediyorsun
gerçek uydu görüntüsü atarsın koordinat yazan infrared ve spectral olandan o zaman deriz adam
bu işi yapıyor.Ama bu yetkiye sahipsen bu sitede ne demeye arıyorsun oda ayrı konu.
5-Geçen biri gene aynı konuda senin dediğini yapmış adam yerini vermiş.Oda bakmış sonra adama tam cevap verememiş.
peki arkadaşım iddia sahibi sizsiniz.İspat etmek size düşer.Böyle diyincede kimseye birşey ispat etmek zorunda değilim diyorsunuz.
Adam haklı derki benim yeri sana niye verdim yeri ifşa ettik boşuna der.okuyan herkes görüyor onlar ne düşünür sen karar ver.
Kardeşim mübarek ramazan ayında eğri oturun doğru konuşun Allah var yukarıda ya yaptığınız işi bilmiyorsunuz yada
ister kız ister darıl tam bir fırıldak olayıdır bu.
6-Sağdan soldan kıçıkırık programları alıp resimleri atıp yada google earth olsun diğer via tarzı programlarda uydu foto varda
onlar zaten düz foto ve dikkat et sadece düz foto.
Sana uydu görüntüleme bilmiyorsan öğren konu açtım aç konuyu inceleen sonrada benimle neyi tartıştığını açıkla..
7-Uydu nasıl görüntüleme yapar ben anlatayım sen öğren uydu yukarıda fırıl fırıl yörüngede döner gezdikçe foto çeker ama işte
her uydu aynı değil benim konuda satin denen firma 14-15 uydu ve asıl bu işi yapan yer adamlar orda ne diyor.
Bize müşteri gelir derki bize şuranın fotosu lazım misal maden arıyor koordinatları verdi adamlar önce diyorki biz arşive bakarız
bizdeki 14-15 uydu senelerin 20 senelik arşivi var işte orda dedikleri yerin fotolarına bakarlar diyelim işte onuda tespit için düz foto değil google erath
fotosu değil sizin kullandığınız işte orda dikkat et örnek resim atmışlar maden oda amerikada altada link atayım incele gör bunu yapıyorum diyorsun sana şapka çıkarıyorum.
yok benim yaptığım bu değil diyorsan zaten işte o udyudan görüntüleme değil asıl görüntüleme bu firma ve sitede olay bu...

madencilik

Multispektral görüntüleme (VNIR), WorldView-3 Kısa Dalga Kızdırma (SWIR)ve tematik mineral haritalama, araştırmacıların zemin, kaya ve bitki örtüsünün yansıma verilerini ve emici özelliklerini toplamasına olanak tanır. Dalga boylarını ve spektral yansıma verilerini kullanarak, insan gözüne görünmeyen spektral imzalar, yüzey üzerinde bulunan mineral izleri için oluşturulabilir.Uydu görüntüleme teknolojimiz, jeolojik araştırmacılara, bilim adamlarına ve araştırmacılara büyük ölçüde yardım eden toprak yüzeylerinin bileşimi konusunda rakipsiz bir fikir verebilir. Bu veriler, yüksek ve orta çözünürlüklü uydu görüntülerinden, yüzey litolojilerini yorumlamak, killeri, oksitleri, toprak tiplerini tanımlamak ve minerallerin potansiyel yerlerini belirlemek için eğitimli fotoğraf jeologları tarafından kullanılabilir.

CANADALI

Aktif Üye
Madencilik ve Uydu Görüntüsü

Uydu görüntüleri ve hava fotoğrafçılığı, mineral arama projelerini destekleyen önemli araçlar olarak kanıtlanmıştır. Bunlar çeşitli şekillerde kullanılabilirler. Öncelikle jeologlara ve saha ekiplerine parkurların, yolların, çitler ve yaşanmış alanların yerlerini sağlarlar. Bu, keşif alanları için potansiyel erişim koridorlarını haritalamak ve büyük projenin çevresel etkisini göz önüne almak için önemlidir. Uydu haritası verileri ayrıca, arama bloklarında ve bölgesel alanlardaki bitki örtüsünün ve regolit sistematiği haritalarının bulunmasında da yararlıdır.
Morenci Madeni Mineral Haritalama - Arizona, ABDASTER (15m) Uydu Görüntüsü
Yukarıdaki Morenci uydu görüntüsü, güneydoğu Arizona'da açık-pit bir bakır madenidir ve Kuzey Amerika'nın önde gelen bakır üreticisidir. Bu işlenmiş ve yorumlanmış ASTER görüntüsü bakır mineralizasyonuyla ilişkili Morenci çukurundaki değiştirilmiş kayaları parlak pembe renkte vurgulamak için kısa dalga boyu kızılötesi bantlar kullandı.
Uydu görüntüleri, insan gözü tarafından görülemeyen dalga boylarını yorumlamasına izin veren uyduların taşıdığı çoklu bantlar nedeniyle jeologlara, bilim adamlarına ve keşif yöneticilerine de fayda sağlayabilir. Yakın yüzey kızılötesi, kısa dalga kızılötesi ve termal kızılötesi, yeryüzü yüzeyindeki yapısal özelliklerin farkını tanımlamak için kullanılabilir.
Multispektral görüntüleme ve tematik haritalama, araştırmacıların, toprak, kaya ve bitki örtüsünün yansıma verilerini ve emici özelliklerini toplamasına olanak tanır. Bu veriler, yüzey litolojilerini yorumlamak, uydu görüntülerinden kil, oksit ve toprak türlerini tanımlamak için eğitimli fotogeologlar tarafından kullanılabilir.
Saline, Kaliforniya'daki Maden
ASTER (15m) Uydu Görüntüleri
Yukarıdaki örnekte, sol resim, kırmızı, yeşil ve mavi renkte (RGB) görülebilir ve yakın kızılötesi bantları 3, 2 ve 1'i görüntüler. Bitki örtüsü kırmızı, kar ve kuru tuz gölleri beyazdır ve açıktaki kayalar kahverengi, gri, sarı ve mavi renktedir. Kaya renkleri, demir minerallerinin varlığını ve albedo varyasyonlarını yansıtabilir. Orta resim, 4, 6 ve 8 numaralı kısa dalga boyundaki kızılötesi bantlarını RGB olarak görüntüler. Bu dalga boyu bölgesinde, kil, karbonat ve sülfat mineralleri, görüntü üzerinde farklı renklerle sonuçlanan tanı emici özelliklere sahiptir. Örneğin kireçtaşları sarı-yeşil, mor alanlar kaolinit bakımından zengindir. Sağ görüntü 13, 12 ve 10 termal kızılötesi bantlarını RGB olarak görüntüler. Bu dalga boyu bölgesinde, kuvars içeriğindeki değişiklikler az ya da çok kırmızı görünür; Karbonat kayaları yeşil, mafik volkanik kayaçlar mor renktedir.
Bingham Canyon Bakır Madeni, Utah, ABD
Pleiades-1A (0.5m) Uydu Görüntüsü
(Resim Copyright © AIRBUS Defense & Space. Tüm hakları saklıdır.)

Bingham Canyon Bakır Madeni, Utah, ABD - ArcScene 3D Görünümü
(Image Copyright © AIRBUS Savunma ve Uzay ve Satellite Imaging Corporation tarafından işlenmiş)

Uydu Görüntüleme Şirketi (SIC), Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) gibi analiz ve haritalama uygulamaları için yüksek çözünürlüklü uydu haritaları sağlar. Görüntüleme , Coğrafi Bilgi Sistemimiz (CBS), Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) ve jeodezi uzmanları, görüntü işleme, ortorektifikasyon, coğrafi referanslama, özellik çıkarma ve özel proje ihtiyaçlarınız için mozaikleme konularında oldukça deneyimli.Buna ek olarak, eğitimli jeolojik danışmanlarla birlikte çalışıyoruz ve görüntü verilerinin birkaç farklı maden ve jeolojik uygulama için yorumlanabilmesi için uzmanlıklarını kullanabiliyoruz.Belli bir madencilik veya jeolojik projeniz varsa, gereksinimlerinizi gözden geçirmekten ve projenizi desteklemek için neler yapabileceğinizi tahmin etmekten mutluluk duyarız.
ASTER, DEM ve 8 Band MS WorldView-2 Görüntülerini Kullanan Jeolojik Yorum1 Metre DEM Pleiades-1A Üçlü Stereo Uydu Görüntüleri - Bingham Canyon Bakır MadeniMineral Haritalama ve Mineral Sınıflandırma - Escondida Bakır Madeni, Şili
Birçok resim isteği için uydu görüntülerinin global arşivlerinde eşleşen bir görüntü bulunabilir . Arşivlerde uydu haritası bilgisi yoksa, yeni uydu görüntüsü verileri bir uydu görevlendirme süreci yoluyla edinilebilir. Uydu görüntüsü Corporation, görüntü verisi sağlamanın yanı sıra, müşteri spesifikasyonlarını ve zaman çizelgelerini karşılamamızı sağlamak için arka planda birçok görev gerçekleştirir.

Bak resme maden üstte işte uydudan analiz bu asıl uydu bu işi yapıyor ama görüntü bu olursa yapıyor.

CANADALI

Aktif Üye
Madencilik ve Uydu Görüntüsü

Uydu görüntüleri ve hava fotoğrafçılığı, mineral arama projelerini destekleyen önemli araçlar olarak kanıtlanmıştır. Bunlar çeşitli şekillerde kullanılabilirler. Öncelikle jeologlara ve saha ekiplerine parkurların, yolların, çitler ve yaşanmış alanların yerlerini sağlarlar. Bu, keşif alanları için potansiyel erişim koridorlarını haritalamak ve büyük projenin çevresel etkisini göz önüne almak için önemlidir. Uydu haritası verileri ayrıca, arama bloklarında ve bölgesel alanlardaki bitki örtüsünün ve regolit sistematiği haritalarının bulunmasında da yararlıdır.
Morenci Madeni Mineral Haritalama - Arizona, ABDASTER (15m) Uydu Görüntüsü
Yukarıdaki Morenci uydu görüntüsü, güneydoğu Arizona'da açık-pit bir bakır madenidir ve Kuzey Amerika'nın önde gelen bakır üreticisidir. Bu işlenmiş ve yorumlanmış ASTER görüntüsü bakır mineralizasyonuyla ilişkili Morenci çukurundaki değiştirilmiş kayaları parlak pembe renkte vurgulamak için kısa dalga boyu kızılötesi bantlar kullandı.
Uydu görüntüleri, insan gözü tarafından görülemeyen dalga boylarını yorumlamasına izin veren uyduların taşıdığı çoklu bantlar nedeniyle jeologlara, bilim adamlarına ve keşif yöneticilerine de fayda sağlayabilir. Yakın yüzey kızılötesi, kısa dalga kızılötesi ve termal kızılötesi, yeryüzü yüzeyindeki yapısal özelliklerin farkını tanımlamak için kullanılabilir.
Multispektral görüntüleme ve tematik haritalama, araştırmacıların, toprak, kaya ve bitki örtüsünün yansıma verilerini ve emici özelliklerini toplamasına olanak tanır. Bu veriler, yüzey litolojilerini yorumlamak, uydu görüntülerinden kil, oksit ve toprak türlerini tanımlamak için eğitimli fotogeologlar tarafından kullanılabilir.
Saline, Kaliforniya'daki Maden
ASTER (15m) Uydu Görüntüleri
Yukarıdaki örnekte, sol resim, kırmızı, yeşil ve mavi renkte (RGB) görülebilir ve yakın kızılötesi bantları 3, 2 ve 1'i görüntüler. Bitki örtüsü kırmızı, kar ve kuru tuz gölleri beyazdır ve açıktaki kayalar kahverengi, gri, sarı ve mavi renktedir. Kaya renkleri, demir minerallerinin varlığını ve albedo varyasyonlarını yansıtabilir. Orta resim, 4, 6 ve 8 numaralı kısa dalga boyundaki kızılötesi bantlarını RGB olarak görüntüler. Bu dalga boyu bölgesinde, kil, karbonat ve sülfat mineralleri, görüntü üzerinde farklı renklerle sonuçlanan tanı emici özelliklere sahiptir. Örneğin kireçtaşları sarı-yeşil, mor alanlar kaolinit bakımından zengindir. Sağ görüntü 13, 12 ve 10 termal kızılötesi bantlarını RGB olarak görüntüler. Bu dalga boyu bölgesinde, kuvars içeriğindeki değişiklikler az ya da çok kırmızı görünür; Karbonat kayaları yeşil, mafik volkanik kayaçlar mor renktedir.
Bingham Canyon Bakır Madeni, Utah, ABD
(Resim Copyright © AIRBUS Defense & Space. Tüm hakları saklıdır.)

Bingham Canyon Bakır Madeni, Utah, ABD - ArcScene 3D Görünümü
(Image Copyright © AIRBUS Savunma ve Uzay ve Satellite Imaging Corporation tarafından işlenmiş)

Uydu Görüntüleme Şirketi (SIC), Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) gibi analiz ve haritalama uygulamaları için yüksek çözünürlüklü uydu haritaları sağlar. Görüntüleme , Coğrafi Bilgi Sistemimiz (CBS), Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) ve jeodezi uzmanları, görüntü işleme, ortorektifikasyon, coğrafi referanslama, özellik çıkarma ve özel proje ihtiyaçlarınız için mozaikleme konularında oldukça deneyimli.Buna ek olarak, eğitimli jeolojik danışmanlarla birlikte çalışıyoruz ve görüntü verilerinin birkaç farklı maden ve jeolojik uygulama için yorumlanabilmesi için uzmanlıklarını kullanabiliyoruz.Belli bir madencilik veya jeolojik projeniz varsa, gereksinimlerinizi gözden geçirmekten ve projenizi desteklemek için neler yapabileceğinizi tahmin etmekten mutluluk duyarız.
ASTER, DEM ve 8 Band MS WorldView-2 Görüntülerini Kullanan Jeolojik Yorum1 Metre DEM Pleiades-1A Üçlü Stereo Uydu Görüntüleri - Bingham Canyon Bakır MadeniMineral Haritalama ve Mineral Sınıflandırma - Escondida Bakır Madeni, Şili
Birçok resim isteği için uydu görüntülerinin global arşivlerinde eşleşen bir görüntü bulunabilir . Arşivlerde uydu haritası bilgisi yoksa, yeni uydu görüntüsü verileri bir uydu görevlendirme süreci yoluyla edinilebilir. Uydu görüntüsü Corporation, görüntü verisi sağlamanın yanı sıra, müşteri spesifikasyonlarını ve zaman çizelgelerini karşılamamızı sağlamak için arka planda birçok görev gerçekleştirir.

Bak resme maden üstte işte uydudan analiz bu asıl uydu bu işi yapıyor ama görüntü bu olursa spectral analiz yapıyor olacak..

CANADALI

Aktif Üye
n

(canadalı)ben hiç kimseye 3bin 5bin 7bin tl ye yer bakmamışım ve ürün de satmamışım sen heralde kendinle karıştırdın
Sana şu yazından dolayı seni sadece Allah a havale diyorum mübarek gün.
Allah akıl fikir versin diyorum.
Kimseden para istemedim bilgiyi ne varsa karşılıksız paylaşıyoruz ama doğru bilgi
yalan dolan fırıldak olmayan bilgiler neyse o verdiğimiz bilgi ekleme yapmadan..
bilmiyorsan konuları incele bilgin artsın..
ilgilenmiyorum diyorsan kendin bilirsin...

Birde bu zat bir sürü yazı yazdıda sonradan hepsini değiştirdi.
Ben sadece uyarı yazayım diğerlerine ilerde bu işi yapıyorum amme hizmeti para istemez koordinat verin
derse veren verdiği ile kalır ben demiş olayım zaten abuk sabuk görüntüler atacak var
desede ordan bie cacık çıkmayacak çünkü zaten uydu görüntüleme yapmıyorki.
görünen o uydu görüntüleme bilgisayar başında fotoları boyama ile burda mal deme ile olmuyor yerinizi
verdiğinz ile kalırsınız benden uyarması

Son düzenleme:

maksim

Engellendi
havaya civaya yazı yazmaya nasıl bir meraktır bu böyle sayfalar dolusu yazıyorsunuz ama bomboş, uydudan yeraltı görüntülemesi yapılmaz bukadar !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...