Uyuyan yilan kapali mahsen

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
güzel yermiş arkadaşlar zaten işaretlemişler :)

Y@vuz

Aktif Üye
Soldaki kapağın üzerinde merdivenler var

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Boyle yerleri kapi kapak diye cok denedim. Gercektende benziyor, hani bunlar kapi kapak demiyorum. Senin gibi konu acip fikir aldigimda oldu.

Sonuc kimi yer 2 metre kimi yer 3 metreye kadar kirildi lakin hic bir sey yok.

işin enteresan yani ne biliyormusun kirip girmeye calistigin yer ileredikce yine şuphe cekiyor amaaa sonuc olumsuz.

Boyle girsler bilindigi uzere 20 cm 40 cm belki 50 en fazla bir metredir. Hadi bir bucuk olsun gerisi bana gore giris olsada zor iş yani diyorumki vurdugun an bosluk sesi yoksa orasinin goruntusune aldanma.

Senin gibi goruntuye bakip akabinde burda konu acip gidip masraf eden calisan biriyim hemde kac kez. Zaten SES alsaydin konu bile acmazdin demi. Orda giris yada kapi yok emin olabilirsin.

Bu demek degilki orda mezar yada saklanti yok, Elbet vardir, ciplak gozle iyi arastir , kanali takip et yukari cik, yada topraga bakmayi dene.

ilk resimdeki arazi kayalar ise kapakli sanduka tipi mezar yerlerine uygun.

Goruntuye bakarak yada fikir olsun diye yazmiyorum drek gecmis tecrubedir bu. Mezar yapimi oda yapimi icin denenmis, tas kesimi icin yarim birakilmiş, yada tas kesilen ocak diye bakabilirsinde. Isin sonu seni bu dusunceye sevk edebilir. Elindeki cihazlar iş yapmaz cubuk doner durur. Gpr tipi cihaz bulursan belki.

Son düzenleme:

Batmanbrahma

Yeni Üye
Boyle yerleri kapi kapak diye cok denedim. Gercektende benziyor, hani bunlar kapi kapak demiyorum. Senin gibi konu acip fikir aldigimda oldu.

Sonuc kimi yer 2 metre kimi yer 3 metreye kadar kirildi lakin hic bir sey yok.

işin enteresan yani ne biliyormusun kirip girmeye calistigin yer ileredikce yine şuphe cekiyor amaaa sonuc olumsuz.

Boyle girsler bilindigi uzere 20 cm 40 cm belki 50 en fazla bir metredir. Hadi bir bucuk olsun gerisi bana gore giris olsada zor iş yani diyorumki vurdugun an bosluk sesi yoksa orasinin goruntusune aldanma.

Senin gibi goruntuye bakip akabinde burda konu acip gidip masraf eden calisan biriyim hemde kac kez. Zaten SES alsaydin konu bile acmazdin demi. Orda giris yada kapi yok emin olabilirsin.

Bu demek degilki orda mezar yada saklanti yok, Elbet vardir, ciplak gozle iyi arastir , kanali takip et yukari cik, yada topraga bakmayi dene.

ilk resimdeki arazi kayalar ise kapakli sanduka tipi mezar yerlerine uygun.
Ustam seninle ayni fikirdeyim bosta olabilir lakin soldaki oyma suphemi artiriyor mutlaka bisey var ve kolay bir giriside var ustalardan gelen yorumlara gore devam edicem

Turko

Uzman
Yılanın arkasında ve işlem yaptığın yerin çevresinde boşluk bakın . Mahzen olacak. Yılanın baktığı yönde 50 mt ye kadar da kurbağa bakın . Kurbağa yı bulunca boyutuna göre zıplama mesafesinde taşlık olacak orada da ufak bir değerli araması yapın. Rast gelsin.

Batmanbrahma

Yeni Üye
Yılanın arkasında ve işlem yaptığın yerin çevresinde boşluk bakın . Mahzen olacak. Yılanın baktığı yönde 50 mt ye kadar da kurbağa bakın . Kurbağa yı bulunca boyutuna göre zıplama mesafesinde taşlık olacak orada da ufak bir değerli araması yapın. Rast gelsin.
Ustam arkasinda bulduğumuz kaya kasanin yilanla bir baglantisi yokmu

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Batmanbrahma...

Sevgili kardeşim Ben bu senin konuna daha önce yorum katacak idim lakin bu tür bir konuyu daha öncede işledik. Amma yinede size biraz katkımız olsun isterim Bak şimdi sevgili kardeşim şayet resimdeki işaretlediğim alnı açtın ise bir çuval inciri berbat etmişsin. Nedeni bende kalsın. Sevgili dostum bu yılan Bir medeniyet bir krallık bir büyük kilise işaretidir. Diğer yılan işaretleri ile karıştırmamak lazım. Amma biz buradan resim ile görüyoruz siz bunu yakinen görmşsünüzdür her halde önce siz teyid ediniz bu gerçekten bir yılan kabartmasımıdır. Şayet öyle ise bu alnada araman gerkenleri size söylemek isterim. Önce şu resimdeki yerin yanlış yerine bakıyorsun işaretlediğim alna bak. Sonra Bu yılanın olduğu alanda iddia ediyorum lakin önce yine hatırlatayım doğal değil işaret hakiki ise bir kale yada bir kilise olacak. Ve bu yerlerin önemli kişilerine ait mezarlar olacak bu mezarlar papaz yada üst düzey komutan gibi yani mevki sahibi kişilerin mezarları. Bak sevgili kardeşim iyi araştır yılanın baktığı yönde ne var kilisemi mezarlıkmı
Ekli dosyayı görüntüle 236675

deli firat

DOĞACI
Yine yetersiz

Kardeş foto yetersiz video yetersiz ağa imkanın varmış gidib çekmişin niye sadece dar bir alanda takılıp sadece kendince işaretleri çekiyorsun şöyle etraflıca foto ve Videoları artırsaydınya sağını solunu üstünü önünü kısacası etrafıda görecek şekilde fotola ve videolarınla destekle ki kaliteli yorum gelsin Ekli dosyayı görüntüle 236688 örneğin şu işaretlediğim yerlerin fotosu varmı

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
birbirine bakan kurbağa ve yılan kayalar var araları 20 mt. ama sonuç alamadık