V - sembolu Nasıl Hesaplanır

deli firat

DOĞACI
Allah iyiliğini versin emi biri tırmanın der diğeri tırmanısız der ? lehçe farkı bu güzeldi

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
V nin 3 anlamı vardır Anadolu da denk geleceğiniz. 3 adım , 5 adım , tırmanmak çıkmak anlamı. Bu kadar basittir. İstediğiniz kadar ölçün çarpın toplayın. En doğudan en batıya kadar anlamlar bunlar. Uç uca vermiş V ler , sağ üst sol aşağı bakan yan yana v ler , iç içe geçmiş v ler sağa ve sola bakan uç uca vermiş V ler vs vs bunlar ana işarettir. Yanlız v sadece adım hesabı verir ve tırmanmak ve çıkmak anlamı taşır. İstanbul'da bulacağınız v ile Artvin de bulacağınız v arasında şive farkından başka bir fark olmayacaktır .
Tırmanmak ve Çıkmak bu ikisi %100 olabilir.Agaç üzerlerinde V olarak oymalar var.Ağaçta ve yüksekte olması dediğiniz gibi tırman veya çık olarak yorumlamaya açıktır.Yunan şiveside böyle diyor.

Bu V ler yere paralelmi oluyor sadece yoksa yüksek kayalarda da yatay veya dikey olarakta görebilirmiyiz.

Son düzenleme:

akıltopağı

Operatör
Yarım kalmış işlem. Geçen sefer de yazmıştım. V ile uzaktan yakından alakası yok.
Ustam uzun taraf 6cm kısa taraf 4cm iki iki bilgide aynı hesaba varıyor adımla san üç adım hesap yapsan yine aynı.işin sonu tırmalamaya varıyor .sızıntılardan emin olup daha net görsel ler paylasabilsek ne kadar açıklayıcı olurdu bilgi adına oysa.☺

Cann

Editör
Burdan daha net görünüyor V işareti

Mushap

Editör
@Cann ustam bu v işareti 3-5 adım demekmiş yoruma ne gerek var maşaallah şehir tabelası gibi bişey .

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Güzel çalışma olmuş ustam emeğine sağlık.
Görsellik ve müzikler ayrı bir renk katmış mevzuya.
İlk mesajındaki "Görsel örnekler" de, oymaların altında mezar odaları bulunmuş mu, varsa fotoğrafları ekler misin ?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Güzel çalışma olmuş ustam emeğine sağlık.
Görsellik ve müzikler ayrı bir renk katmış mevzuya.
İlk mesajındaki "Görsel örnekler" de, oymaların altında mezar odaları bulunmuş mu, varsa fotoğrafları ekler misin ?
Gözlem itibariyle yapılmış çalışmalara isnaten altında ve çevresinde bir şey yoktur.