Vatikanın Ajanları

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
neredeyse 2 ay oluyor bir büyüğümden dinledim. yaşanmış gerçek olaydıryaklaşık 18 sene öncesine aittir..

olay kısaca şöyle;
mardinin bilmem ne köyünde bir papaz seti (incil'in tahta kutusu (40kg) incil asa(yakutlu zümrütlü elmaslı) haç)tespit ediyorlar git geller çıkarmalar falan, derken ekip üyelerinden bana anlatan büyüğüm, hastası olduğunu için hastaneden ayrılamıyor. tabi bunlar da bunu fırsat bilip çıkarıyor ve ortadan kayboluyorlar. bizimki hastaneden kurtulduktan sonra bunlara ulaşmaya çalışıyor, bunlar yok. noktaya gidiyor, dişi çekilmiş. koca bir ihanet anlayacağınız.
neyse bu adamların peşinde düşüyor kavga gürültü yakınlarını buluyor, tehditler falan da filanlar.
derken, evinin kapısı çalıyor bir gün 6 kişi geliyor müsaitseniz konuşalım, bizimki buyur ediyor.
bizimki buyrun kimsiniz beni nerden tanıyorsunuz derken adamlar dökülüyor;
biz vatikanın temsilcileriyiz; mardinde şu noktadan bizim bir emanetimiz alınmış duyumlarımıza göre siz almışınız. o zamanın parası ile 12 milyon dolar gönderildi bize teslim edin paranızı alın diyorlar, sadece incil için diğerleri adamların umurunda değil tabi. adamların derdi incil.
bizimki ağlasın mı gülsün mü ne yapacağını bilmiyor.
mecbur durumu anlatıyor evet tespiti yapan benim ama ihanete uğradım ben de onları arıyorum diyor adamlara sonra gönderiyor.
bizimki aradan bir kaç yıl sonra başka bir ilde bu adamların birine denk geliyor ve
"hocam adam simit satıyordu" dedi bana.
işte kilit nokta bura arkadaşlar. ve büyüğümün dediğine göre diğer illerin ajanları da toplanıp gelmişti.
yani bunlar papanın paralı ajanları ve ülkede kılıflar altında cirit atıyorlar.
bunu yazmayı düşünmüyordum ama bilin istedim.
çayları kim demliyor bu arada ? :)))

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
heee sene 1918.istanbul isgali esnasi 4 tane ozeltim egitimli papaz rahip vezirhanda kalacak yer ayarlayip.cok yakininda muhafaza altina alinan kutsal emanetler.odasina tunel kaziyorlar...ucte ikisini bitirmisken...yakalaniyolar..ve idam edilmeden pacayi kurtariyolar..hani su ramazanda milletin aglayarak gormek istedigi kutsal emanetleri hupletmeye calisiyo adamlar....biz onlarin bir lahitini almisiz cokmuu

Dampiel

Aktif Üye
Sadece İncili arıyorlar çünkü şuan kiliselerdeki incilin kendi Uydurdukları bir kitap olduğu ortaya çıkacak.O değilde Acaba ihanet edip malı kaçıranlara ne oldu oda merak konusu?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sakin olan yerlerde yabancılar gezer turist deriz biz onlara :D Bisikletle olsun sırt çantaları olur ellerinde harita fakat gezilicek yer olmamasına rağmen yol bile gösteririz kendilerine .

Keskingöz

Süper Moderatör
Sadece İncili arıyorlar çünkü şuan kiliselerdeki incilin kendi Uydurdukları bir kitap olduğu ortaya çıkacak.O değilde Acaba ihanet edip malı kaçıranlara ne oldu oda merak konusu?
aynı şeyi düşünüyoruz ve benim düşüncem barnabas incili miydi bu? çünkü 6 ajan birleşip bir incil için gelmez ve incili adanada okutmuşlar.
barnabas'ıda adanada aldılar bizimkiler ;)

Keskingöz

Süper Moderatör
Sakin olan yerlerde yabancılar gezer turist deriz biz onlara :D Bisikletle olsun sırt çantaları olur ellerinde harita fakat gezilicek yer olmamasına rağmen yol bile gösteririz kendilerine .
o bisikletli ve köyü çok sevdik kamp kuracağız diyen turistler, doğudaki tabanca ve kabartma tek balıkların çoğunu, arsa ve tarla içindeki bir diz boyu küpleri ve kolayca alınacak heykellerin hepsini temizlediler usta. bir çoğuna ben şahidim :/ :(

mayhem

Co Admin
Co Admin
bakma sen 10/1 etmez aldıkları .

Mal bulanındır

aynı şeyi düşünüyoruz ve benim düşüncem barnabas incili miydi bu? çünkü 6 ajan birleşip bir incil için gelmez ve incili adanada okutmuşlar.
barnabas'ıda adanada aldılar bizimkiler ;)
kardes relax o dedigini 1985 te hakkaride magarada aldilar...net....bilirsin bosa kurek cekmem......peki sen 2013 te ozbekistan merv sehrinde.cengizhanin sasirtmali mezari 4 tane cumali isimli cami bahcesinde ucuk miktarli gomu tespit edip.ozel izin alan turk heyetine.3 yabanci arkeo sokulup.sona o arkeolari 4 gun sonra. ozbekler ..elinde mallarla havaalaninda.yakaliyo..bizim heyetinde iznini iptal.edip.komple miktir cektiklerinide ..ve o yabanci arkeolarin vatikana calistigini..biliyonmuu

Keskingöz

Süper Moderatör
kardes relax o dedigini 1985 te hakkaride magarada aldilar...net....bilirsin bosa kurek cekmem......peki sen 2013 te ozbekistan merv sehrinde.cengizhanin sasirtmali mezari 4 tane cumali isimli cami bahcesinde ucuk miktarli gomu tespit edip.ozel izin alan turk heyetine.3 yabanci arkeo sokulup.sona o arkeolari 4 gun sonra. ozbekler ..elinde mallarla havaalaninda.yakaliyo..bizim heyetinde iznini iptal.edip.komple miktir cektiklerinide ..ve o yabanci arkeolarin vatikana calistigini..biliyonmuu
85 olduuna emin misin yaw ?
o zaman bu da ona yakın bir şeydir.
özbek olayı da müthişmiş bu arada :))
iskkendere ulaşan oldumu?

Keskingöz

Süper Moderatör
iskender makedonyada daha uyandiramadilar..kahkaha
hiç zannetmiyorum. bir şelale içinde olduğuna eminim ve ya bizim topraklarda ya da ırak taraflarında yatıyor efendi..
ha yok aksi ispatım var dersen buyurasın.

Mal bulanındır

o bisikletli ve köyü çok sevdik kamp kuracağız diyen turistler, doğudaki tabanca ve kabartma tek balıkların çoğunu, arsa ve tarla içindeki bir diz boyu küpleri ve kolayca alınacak heykellerin hepsini temizlediler usta. bir çoğuna ben şahidim :/ :(
arkalarindan .uzulup aaa bizim hanselle gratel.gitmus.tamda alisdiydik.demislerdir...