videoyu izleyin arkadaslar ustalar

timur964

konularim
bire bir altında olacak diye bir kaide yok öyle olsaydı 100 mezar açardım

deli firat

DOĞACI
Kardeş bana kalsa kaya arası mezar der bunun içinde tek yer h örunuyor selametlen

ragıp

Uzman
çaylak2
Ustalar, söylenecek her şeyi söylemişler
bizler, fotoğraflara bakarak yer tahmin etmeye çalışıyoruz
ama sen orada, gerçeklerle başbaşasın
ustaların, söylemleri ve telkinlerini göz önüne alarak yerin tesbitini sen yapacaksın

benim bir iki önerim olacak
ustalarım bütün söylemlerine katılıyorum
hepsi heklılar
ek olarak ve genel olarak
kaya mezarlara su girmemesi için
girişin etrafına su yolu yapılır
bunu geçmişte açılmış bir çok kaya mezar örneğinde görebilirsin
bu su yolu bazen kapının üzerinden sağa, sola minik kanal gibi
bazen ise yine kapının ıslanmaması için çapraz olduğu da görülür
bu bilgileri de göz ardı etme derim.
çünkü senin sunağının altında da bir su soluna benzer yer var

selametle

çaylak2

Member
Eyvallah ustalar hepsini kafama yazdim her gorus cok onemli yorumlar hep bir yerde birlesiyo buda beni gercekten mutlu ediyor her yorumu dikkate aliyorum ve kafama yaziyorum

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli ustam, üstadların işaretledikleri yerler tamamen kapama ve büyük ihtimal horasandırlar ki güney ya da güney batıya bakıyorlarsa kesinlikle af etme.Ama unutma oradan girersen düşmeyesin, çünkü tepeden girmiş olacaksın odaya, tedbirini al. Sonuç alamazsan son bir ihtimal kalıyor, o da büyük kanalın girişi sudan korumak için yapılmış olma ihtimali. Bu durumda, ustaların işaretlediği resimde ayak bastığın yerin biraz alt kısmı. Resimlerini çekersen görmekten de yarar vardır. Sen ustaların dediklerini yap sonra bakarız. Bu arada, olur da içeri girersen unutma oda iki katlı ya da yandan başka odaya geçmeli olabilir çünkü oyma içinde oyma gördüm ben, bu da benim şahsi fikrim. Selametle

çaylak2

Member
Değerli ustam, üstadların işaretledikleri yerler tamamen kapama ve büyük ihtimal horasandırlar ki güney ya da güney batıya bakıyorlarsa kesinlikle af etme.Ama unutma oradan girersen düşmeyesin, çünkü tepeden girmiş olacaksın odaya, tedbirini al. Sonuç alamazsan son bir ihtimal kalıyor, o da büyük kanalın girişi sudan
korumak için yapılmış olma ihtimali. Bu durumda,
ustaların işaretlediği resimde ayak bastığın yerin
biraz alt kısmı. Resimlerini çekersen görmekten de
yarar vardır. Sen ustaların dediklerini yap sonra
bakarız. Bu arada, olur da içeri girersen unutma oda
iki katlı ya da yandan başka odaya geçmeli olabilir
çünkü oyma içinde oyma gördüm ben, bu da benim
şahsi fikrim. Selametle
ya usta tek odami iyidir 2 odami iyidir sarikayali usta tavan.dan da girersin diyo giristen.de hangısi daha kolay olur girmek

deli firat

DOĞACI
Kaya arasi derken usta
Kardeş bu işin ustası varken bana yazmak düşmez ama oda bir süredir yorum yapmıyor şöyle anlatayım kaya aralarįndaki büyük catlaklara ölû düz yani ayaklarįnın üstunde duracak şekilde mezar yapılır bazen kaya catlagįnda mezar oyularak yapıldıgı gibi bazı mezarlar da başka bir kaya oyularak tabut şeklinde bu kaya çatlaklarına özenle yerleştirilir

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
ya usta tek odami iyidir 2 odami iyidir sarikayali usta tavan.dan da girersin diyo giristen.de hangısi daha kolay olur girmek
Kesinlikle doğru söylüyor farketmez ikisi de aynı ama tavandan girerken yukarıdan tak diye düşme oda içine diye söyledim haberin olsun ki hazırlıklı olasın. Ayrıca iki oda bir oda da aynı şekil mesela girdin baktın oda boş küsüp dönme içerinin santim santim resimlerini çek ekle konuya ona da bakalım. Ama baktın içi senin işini görüyor alır dönersin. Selametle

deli firat

DOĞACI
xxxxxxxx

Senin konuna şöyle bir görsel bakalım etrafını çizdigim kayayı tabut yapar o kayaların içine öylece yerleştirilir iyi bilmeyen bu mezarı bulamaz ondan sonra büyükce kayaları atarlar kaya çatlagının önune bir nevi set oluştururlar omarım anlatabilmişimdir selametlen Ekli dosyayı görüntüle 137776

Karabulut

Operatör
Kanalın orası kapak olmasın Keki sesinden boşluk Sesi algıladım