videoyu izleyin arkadaslar ustalar

çaylak2

Member
Kesinlikle doğru söylüyor farketmez ikisi de aynı ama tavandan girerken yukarıdan tak diye düşme oda içine diye söyledim haberin olsun ki hazırlıklı olasın. Ayrıca iki oda bir oda da aynı şekil mesela girdin baktın oda boş küsüp dönme içerinin santim santim resimlerini çek ekle konuya ona da bakalım. Ama baktın içi senin işini görüyor alır dönersin. Selametle
ustalar benim ogrenmek istedigim konu horasanli girisi bulduk diyelim horasan kapli girisi kirmak kolaymidir veya tavanda bir tasla kapatmislarsa tavandan girmek dahami kolay olur

SUSMUŞ35

Member
ustalar en iyi şekilde söylemişler bende ilave olarak oymadan giden kanalın devamı 70 cm sonra çekiç vurduğun yer bence aradığın yer seside güzel çıkmış çekiçin:20:

çaylak2

Member
Hepinize tesekur ederim ustalar bazi soru isaretleri var kafam da ama onlarda cozulur sonra

çaylak2

Member
Değerli ustam, üstadların işaretledikleri yerler tamamen kapama ve büyük ihtimal horasandırlar ki güney ya da güney batıya bakıyorlarsa kesinlikle af etme.Ama unutma oradan girersen düşmeyesin, çünkü tepeden girmiş olacaksın odaya, tedbirini al. Sonuç alamazsan son bir ihtimal kalıyor, o da büyük kanalın girişi sudan korumak için yapılmış olma ihtimali. Bu durumda, ustaların işaretlediği resimde ayak bastığın yerin biraz alt kısmı. Resimlerini çekersen görmekten de yarar vardır. Sen ustaların dediklerini yap sonra bakarız. Bu arada, olur da içeri girersen unutma oda iki katlı ya da yandan başka odaya geçmeli olabilir çünkü oyma içinde oyma gördüm ben, bu da benim şahsi fikrim. Selametle
Evet guney ve guney batiya bakiyo orasi

Şirvan

Operatör
çaylak2 oymanın içinde bir delik daha var oda içinde oda olmali düz olan yer işcilik bariz elinle temizlediğin yer orayı tikla

çaylak2

Member
Çubukla baktım usta daha doğrusu doğru dürüst bakabildim mi supeliyim

Şirvan

Operatör
Usta daha girişi bulamadım nasıl açayım odayi
Sunağın birtarafı bayır aşagı ordan 5.mt in sunağa doğru resimle sağlı sollu çek sunağın olduğu kayanin yan duvarlarınıda resimle kayanın üstune çık yukardanda resimle tam yeri söyleyelim bana göre elinle temizlediğin kanalın olduğu yer emin olmak için bu resimler şart