Vileda sapindan çubuk yapmiş

Turko

Uzman
2000tl L çubuk için, 3500tl de alan tarama için en son fiyatlariydi yanlis hatirlamiyorsam. fiyati eder veya etmez bilemem. alan tarama icin 4 5bin lira isteyenler var. ne desek yalan olur bu konuda.
Kurar şirketini Ltd.ŞTİ kimle muhattap olduğumuzu görürüz ozaman rakamlar da sorun olmaz telefon vermez adres vermez sadece mail ile fiyat verir ozaman sıkıntı oluyor . Ben henüz yaptığı ve sattığı çubuklar ile birşey ler bulmuş defineci görmedim. Bu yüzden uçuk rakamlar ustam yoksa bizi bağlayan bir durum yok istediği gibi yapar satar satabilirse .

Şirvan

Operatör
Kalhiyu usta ile 4 sefer arazide gezmişliğim var arazide çubukla para bulmuşluğumuzda vardır. Onun benden benim ondan öğrendiklerimiz vardır. Geçmişte yazmıstım çubuk tutma ve çubuk yapma yöntemleri diye değişik konularda belirtmiştim. Kendiniz yapın çubuklari boşuna para vermeyin

adil_e

Aktif Üye
@BulursamKader25 ve diğer saygı değer ustalarım, ben 2001 yılından buyana dedektörcüyüm. garret gti 2500, uğurun bir kaç dedektörü, minelab 3500 ve 4000, şuan ise whites spectrum xlt ve delta pulse 3s 3d kullanıyorum. benim sıkıntım şu benim fazla zamanım yok yani sadece pazar günlerim var oda şayet çalışmazsam. yani araziye keşif amaçlı çıkamıyorum. zaten okadar çok defineci arkadaşım var ki araziye çıkıldığında da dokunulmamış işaret çok zor bulmak. yukarıda saydığım cihazların tamamı nokta tespiti cihazlar. bende bu yüzden çubuklara yöneldim yani işareti oyması yarması olmayan bir yer tespit edip dedektörümle de onayladıktan sonra işlem yapmak ama henüz çubuk kullanamıyorum. denemeler yapıyorum ama bi türlü olmuyor. şuan bakır çubuk var elimde onunla oynuyorum L çubuk bunlar. o yüzden arayış içindeyim. hemde yeni birşey öğrenmiş olurum diye. çubuk konusunda çokça da yazı okudum ama yine sonuç yok. şu an komşumun tuvalet kuyusunun üzerinde dolanıp duruyorum boşluk bulmayı öğrenmek için ama yine sonuç yok. ne önerirsiniz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ve diğer saygı değer ustalarım, ben 2001 yılından buyana dedektörcüyüm. garret gti 2500, uğurun bir kaç dedektörü, minelab 3500 ve 4000, şuan ise whites spectrum xlt ve delta pulse 3s 3d kullanıyorum. benim sıkıntım şu benim fazla zamanım yok yani sadece pazar günlerim var oda şayet çalışmazsam. yani araziye keşif amaçlı çıkamıyorum. zaten okadar çok defineci arkadaşım var ki araziye çıkıldığında da dokunulmamış işaret çok zor bulmak. yukarıda saydığım cihazların tamamı nokta tespiti cihazlar. bende bu yüzden çubuklara yöneldim yani işareti oyması yarması olmayan bir yer tespit edip dedektörümle de onayladıktan sonra işlem yapmak ama henüz çubuk kullanamıyorum. denemeler yapıyorum ama bi türlü olmuyor. şuan bakır çubuk var elimde onunla oynuyorum L çubuk bunlar. o yüzden arayış içindeyim. hemde yeni birşey öğrenmiş olurum diye. çubuk konusunda çokça da yazı okudum ama yine sonuç yok. şu an komşumun tuvalet kuyusunun üzerinde dolanıp duruyorum boşluk bulmayı öğrenmek için ama yine sonuç yok. ne önerirsiniz
Bakir L cubuk,
Uzunlugu 50 cm
10-12 cm.den bukme yeri yaptigin halde sende calismiyorsa;

Tutusun yanlis olabilir,
Cok sıkı tutuyor olabilirsin.
Cubuk sagirlasmis olabilir.

6 mm.1 metre antigron kablo al.
Kablosunu soy ikiye bol L cubuk yap tekrar dene.
Yine calismazsa 1-2 dakikaluk bir video cektir.
Bakalim nerede yanlislik veya eksiklik var.

Merak etme ustam,
L cubuk sende calisacak insallah.:)

odin

Editör
bakir ve pirinc cubuklar bende pek tepki vermedi ama gumus cubuk saga sola anlamsizda olsa donuyor. buna bile sevindim :zuhaha:

velhasil soyle bir durum var; cubuklari evin salonunda ( altta daire var) goguste kalp hizasinda tutunca saga sola aciliyorlar, gobek seviyesine indirincede kapaniyorlar. bu sirada hiç kipirdamiyorum ve cubuklarin birbirine olan uzakligini degistirmiyorum. sadece yukari assagi hareket ettiriyorum. buna bir aciklamasi olan var mi?

Ufak bir dipnot daha; bendeki pirinc cubuklarin el kundagi bakir boruydu. gumus cubuklari bu bakir borularin icine koydum. fotograf gonderebilirim isteyen olursa.

ahmetbote

Aktif Üye
fiyatini sormus galiba. deger diyince onu anladim :D

fiyatinida verelim. ben 18+kdv ye almistim. 17+kdv verende olmustu ama biraz geziyim dediydim sonrada uzak kaldiydi bu fiyati veren yer. kisaca min 20tl cubuk basi fiyati var.
Aynen doğru anlamışsın ustam :) A.R.O