YAMAÇTA oda ve boşluk tesbiti... Yardımcı olurmusunuz

Trakyali72

Member
Aliömer ustam slm

Bahsettiğiniz gibi işareti olarak aldığımız yerin 10mt yaklasık önünden bir kuru dere geçiyor burası yamaçtan aşağıya yaklaşık 400-500 mt aşağıya kadar belirgin bir şekilde devam ediyor su akmadığı için tabandaki taşlardan merdiven şeklinde o bölgrnin tarihi eski olan dereye kadar inebiliyorsunız arada bir patıka yol bölüyor sizi ama o yol da 5mt genişliği var sonra hafif bir yokuşla dereye geliyorsun dereden sonra yine dik bir yokuş yamaç yukarı

Bizim görüşümüz çalıştığımız yerin mezar alanı karşı tarafın da yaşam olanı olduğu

Tesbit ettiğimiz tünel kuru dereden 3 mt sonra bir düzlük alan geliyor çok da büuük bir yer değil
Tünelin ağızı.0.80 cm ile 1mt arası tünelin yuksekliği 1.80 mt tünel yüksekliği yaklaşık 2mt sonra 3.2mt derine iniyor ve ondan sonra o şekilde yaklaşık olarak 7mt yamaç yukarı devam ediyor sonra bir kıvrım geliyor ondan sonra yamaç yukarı yaklaşık 20mt devam ediyor bir kıvrim daha geliyor yaklaşık 7-8 mt sonra ilk oda ikinci odaya 15 mt tünel devam ediyor ondan sonra 2. Geliyor 3.odaya da yıne 15mt tünel devam ediyor ve 3.odaya geliyor

Son düzenleme:

Trakyali72

Member
Trakyalı81 ustam slm

Tünel ana kayaya işlenmiş tünelde duvar tesbit yapamadım ama tünel sonunda odalara çıkıyor oda duvarları 0.80cm oda boyları 4mt genişlik 6 mt uzunluk olarak tesbitini yapmıştık

Selamlar

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam slm

Bahsettiğiniz gibi işareti olarak aldığımız yerin 10mt yaklasık önünden bir kuru dere geçiyor burası yamaçtan aşağıya yaklaşık 400-500 mt aşağıya kadar belirgin bir şekilde devam ediyor su akmadığı için tabandaki taşlardan merdiven şeklinde o bölgrnin tarihi eski olan dereye kadar inebiliyorsunız arada bir patıka yol bölüyor sizi ama o yol da 5mt genişliği var sonra hafif bir yokuşla dereye geliyorsun dereden sonra yine dik bir yokuş yamaç yukarı

Bizim görüşümüz çalıştığımız yerin mezar alanı karşı tarafın da yaşam olanı olduğu

Tesbit ettiğimiz tünel kuru dereden 3 mt sonra bir düzlük alan geliyor çok da büuük bir yer değil
Tünelin ağızı.0.80 cm ile 1mt arası tünelin yuksekliği 1.80 mt tünel yüksekliği yaklaşık 2mt sonra 3.2mt derine iniyor ve ondan sonra o şekilde yaklaşık olarak 7mt yamaç yukarı devam ediyor sonra bir kıvrım geliyor ondan sonra yamaç yukarı yaklaşık 20mt devam ediyor bir kıvrim daha geliyor yaklaşık 7-8 mt sonra ilk oda ikinci odaya 15 mt tünel devam ediyor ondan sonra 2. Geliyor 3.odaya da yıne 15mt tünel devam ediyor ve 3.odaya geliyor
Tespitin geniş bir alana yayılmış. Ya birbirine bağlı zemin altı oda mezar yada farklı amaçla kulanılmış yapılar var. Eğer mezar olursa odalar arasındaki tünel mesafesi bana biraz fazla gibi geldi ama olabilirde. Ufak düzlük alan dediğin yere biraz daha odaklanmanda fayda var.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam

bahsettiğiniz düzlük alanda çalışma yapıyoruz detay yazayımmı forumda
Araştırma yapıyorsunuz. Araştırma neticesinde önemli bilgilere ulaşırsanız. Gerken mercilere baş vurup çalışmalarınızı yaparsınız.

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
jeolog ustam slm
Anladım yandan da görüntüsünü götmek istiyorsunuz fotoları hep karşıdan çektım dediğiniz gibi çekim yapmak aklıma gelmedi

Kayadakı şekil oyma değil kabartmamı diye soracak olursanız olabilir oyle cıddı bır kapartması yok

Benım daha ziyade daire şekli ve kanalımsı çızgileri dikkatımı çekmişti
Selamlar
Tekrar gittiginde daire seklini yakindan incele, yuzeyini elinle yokla zaten anlarsin dogal mi insan yapimi mi oldugunu... kanal dedigin yeri goremedim ben.

Turko

Uzman

Trakyali72

Member

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
temizlense daha iyi görünürdü ama bana pek işcilik varmış gibi görünmedi doğala daha yakın
Ayrıca yanındaki ağacın kökden geri tepmeside var alt tarafı da kaya ki geri tepiyor
Ve ben olsam boşluk tespitiyle ilerlerdim şekillere takılmadan