YAMAÇTA oda ve boşluk tesbiti... Yardımcı olurmusunuz

Trakyali72

Member
epy Keskingöz ve Mirkurt

Ustalar slm

Yukarıdakı resimleri kaplumbağa benzetiyorum sizlerin de anladığım kadarıyla kaplumbağa üzerinde özel ilginiz ve bilgini var yardımcı olursanız sevinirim

Şekil hafif bir yamaç da 3-4 metre yukarıda 3-4mt aşağıda hemen önünde kışın akar yazın kuru bir dere derenin 3 mt hemen önü yaklaşık 10 m2 düzlük alan bu alandan yukarı doğru yamaç devam ediyor ayrıca bu alan yamacın sonu sayılır asıl akar dereye 250-300 mt yokuş aşağıya doğru devam ediyor

Kaplumbağa ise nasıl bir yol izlemeliyim

İlgi ve alakanıza tsk ederim

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kaplumbağa göremedim ustam. Daha net işaret veya figür kovala isterim.
kolaylıklar diliyorum.

@epy @Keskingöz ve @Mirkurt

Ustalar slm

Yukarıdakı resimleri kaplumbağa benzetiyorum sizlerin de anladığım kadarıyla kaplumbağa üzerinde özel ilginiz ve bilgini var yardımcı olursanız sevinirim

Şekil hafif bir yamaç da 3-4 metre yukarıda 3-4mt aşağıda hemen önünde kışın akar yazın kuru bir dere derenin 3 mt hemen önü yaklaşık 10 m2 düzlük alan bu alandan yukarı doğru yamaç devam ediyor ayrıca bu alan yamacın sonu sayılır asıl akar dereye 250-300 mt yokuş aşağıya doğru devam ediyor

Kaplumbağa ise nasıl bir yol izlemeliyim

İlgi ve alakanıza tsk ederim

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kaplumbağayı net olarak görmem gerekiyor.geniş açılı çoklu fotolarla gelirseniz sayfa dolusu yardımcı olurum.

Trakyali72

Member
epy ustam günaydın

Çok çeşitli resimlerim şu an için malesef yok hafta sonu gidecem o zaman bol bol çekerim

Ekleyip işaretlediğim bir resim daha olacak benzerleri

Sormak istediğim

Ben bu şekli bir kaplumbağa ya benzetiyorum tama tek resim ile yorum sıkıntı olur ama bu resm ve yukarıdakı resme göre nelere dikkat etmeli ve neler aramalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Bu arada resimdeki karakter sanki topraktan çıkıyor gibi (toprak anadan doğuyormuş gibi) arka ayakları toprak altında kalmış zaten arka ayakları kısmına bakacak olursanız onlar normal kaya gibi kafaya doğru iş değişiyor kafası bizim resme bakış açımıza göre sağımıza bakıyor kendi duruşuna göre sola bakıyorEkli dosyayı görüntüle 255695

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@epy ustam günaydın

Çok çeşitli resimlerim şu an için malesef yok hafta sonu gidecem o zaman bol bol çekerim

Ekleyip işaretlediğim bir resim daha olacak benzerleri

Sormak istediğim

Ben bu şekli bir kaplumbağa ya benzetiyorum tama tek resim ile yorum sıkıntı olur ama bu resm ve yukarıdakı resme göre nelere dikkat etmeli ve neler aramalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Bu arada resimdeki karakter sanki topraktan çıkıyor gibi (toprak anadan doğuyormuş gibi) arka ayakları toprak altında kalmış zaten arka ayakları kısmına bakacak olursanız onlar normal kaya gibi kafaya doğru iş değişiyor kafası bizim resme bakış açımıza göre sağımıza bakıyor kendi duruşuna göre sola bakıyorEkli dosyayı görüntüle 255695
net veri olmadan yorum yok.çeşitli yönlerden yakın uzak fotolarını atmadan olmaz. ayrıca uzak çekimli fotolardan murç izlerini takip edemem.bol foto.

sandalci14

Operatör
4-5 aydır ne gibi çalışma yaptınız kardeşim boşluk tespitiniz vardı sonuç çıkmadımı,son foto kaya benzetmeleri doğal.işaretlimurçlu yerlerle çubuk tespitini onaylayıcı cihaz desteği lazım size.bende yok olsa yardım ederdim.