yardım lazım

seyit4545

Yeni Üye
evet yani istediginiz sekilde fotograf belki koyamadım ancak acemılıgıme verın daha yenıyım bu konularda ınsallah ilerde daha güzel forumlar olur
:)

ragıp

Uzman
@seyit4545

Seyit, bulduğun yer son noktadır.
o toplarla örülü duvarın arkası mezardır.
topların, arkasında, kapısı mevcuttur
o civarda biraz dolaşırsanız
bu mezara ait sunakı bulacaksın

Seyit, yeri bilen sensin.
o duvara sırtını yasla ve karşıya bak
eminim, çok geniş, büyük bir görüş alanı olan yere bakacaksın

önerim şudur.
o duvarın, arka üst kısmına geç
ve o kısımda çubuk tuttuğunda,
mezarın içerisine giden tüneli bulacaksın,
koridoru, otsuz, çıplak sırt yapan yerde takip edebilirsin

rast gelsin
selametle

Komple

Yeni Üye
ilk yayınlagın fotolar dopal.Şötle dünü esski bi yapı olsa idi yüzyıllar iöinde mutlka toprak altında kalıcaktı.Tamamen dogal burası.boş vaktin varsa git eşele.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cok degisik bir yapiyi sayende gorduk.
Hepimize iyi bir tecrube oldu. Emeklerin icin tesekkur ederim.
Burada yapilacak sey sudur:
Yapinin cevresinden arazi imkan verdigi olcude bosluk bulmak icin dolasilacak. Sonra yapinin uzerinde de dolasilacak. Mezar /oda tespitine calisilacak.

Askeri amacla yapildiysa bir kapisi ve en az bir odasi vardir. Dogalsa, zaten bir bosluga denk gelinmez.

Baska bir husus, degerli maden tespiti.
Cubukla veya dedektorle su yuvarlaklar elden gecirilse iyi olur.

Anlatiminiza gore dogal degildir diyorum. Olumlu veya olumsuz burasi bir sekilde cozume kavusmasi lazim. Yoksa bir omur boyu aklinizdan cukmaz.

seyit4545

Yeni Üye
rica ederim ama benimde kafama cok takıldı halk arasında parmak kaya deniyor bu mevkiye neden bilmem ben en kısa zamanda bir daha gidip etrafını bir fotograflamadaha yapayım belki benim göremedigim bişey dikkatinizi ceker yani olumsuzda olsa en azndan çözmek benide memnun eder

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a. Değerli kardeşim ustam üstadlarinda dediği gibi resimlerde hiç bir şey anlaşilmiyor burasi ölen kişilerin anisina yapilan bir anita benziyor yani mezarsiz bir anita benziyor bizler burada bir şey göremiyoruz bunu en iyi gören sensin ustam.
üstatlarin dediği gibi alta mezar yoksa mezarsiz bir anita beniyor kesin bir şey söylemekyanliş olur yada bunu kilavuz taşi yaptilar tek şifre veren delik,ve o iki yuvarlak taşlardir dir delikte ve her iki yuvarlak taşlarin arasinda bakinca hangi yönleri görürüz bu belir bu tür anitlara benzetilen yerler tünel,dehliz,mağara,yer alti şehirlere vs gibi yerlere inebilir dikkat et burasi boşuna yapilmamiştir bir amaç için yapilmiştir o na en yakin sensin ustam varsa detayli resimlerssen iyi olur.

Saygilar ve sevgiler.

seyit4545

Yeni Üye
selamün aleyküm üstadlar herkese hayırlı geceler bugün yine bi ziyaret yaptım oraya ve elimden geldigince fotografladım bazı yerlerde top ve tepenın yrerını belırtme yaptım umarım yardımcı olur size acıklamam gereken bı ıkı husus var arkadaslar bu topların setin önüne oturdugunuzda karsınızda küçük bi tepe var tepe ılk basta bana sıradan gelmıstı ancak ıyıce gezındım bugun tepenın yıgma tepe oldugunu anladım tepenın genelde batı tarafında elle düzeltilmiş belli yassı büyük kayalar yerlestirilmiş kapama taşlar var büyük ihtiimal tepe kayıp gitmesin diye ki işe yaramıs fotograflarda az gibi ancak tek tek bakıldıgında bır sürü tepenin batı tarafı komple döseme kaplı biraz eşeledim ve sert toprak degil doldurma gibi anıtmezar demıstı arkadaslarımız bu tepede anıt mezar olabılır dıye düsünüyorum kazsak batı tarafında kapımı aramalıyız üstten kazmaya baslasak ulasabılır mıyız birazdan fotograflarıda yüklüyorum sorularınız olursa yanıtlarım aydınlık kazanmayan bı kısım yorumlarınızı beklıyorum

ragıp

Uzman
@seyit4545
ah be kardeşim
profil fotoğrafımda sakalım görünmüyor
sende o vakit beni dinlemedin :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim nurası bana eşkıya speri gibi geldi. Bu yakınlarda mahsen ve işaretlerin olduğu sabit kayaları incelersen iyi olur. Tabi bu benim görüşüm.

Mrkn

Member
Bu bir yapit, ya onundekini koruyor ya da arkasinda bir seyler gizliyor. Ve har ne ise devasa. (Tahminimce) Tatmin olabilmek icin bosluk aramak en guzeli. Rabbim nasibini niyetine gore versin.

Son düzenleme: