Yardim lutfen yeni resimler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 150423
bu gördüklerim göz yanılmasımı ..... senin hiç işaret bulamamış olman beni düşündürüyor mümkünse biraz işaretlere yönelmeye bak ...ara tara otların arasına bak gerekirse ve mümkünse 50 mt 100 mt civarı alanda arama yap ..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çünki burada varsa olan şeylerin yerini belli eden işaretler olmalı ...

Brtn. 74

Member
Yüreğineze sağlık ustam ALLAH razi olsun dikkate alicam soylemlerinizi ALLAH yar ve yardimcimiz olsun
Birde şunu demk istiyorum egerki o resimde'de gostermis oldugunuz horasan ise. Daha devamı olmalı.
Taş aralarında küçük taşlar horosan gbi degisikliklier olmalıki taslarin yerleri bozulmamalı. Birde horosan yön verdigini kendi gözlerimlede gormustum.
Mesela 10 santime 1 metre gibi bir genizlikte yatay bir şekilde dikez bir sekilde cika bilir. İhtimaller hic bir zamn göz ardı edilmemli. Kirec, kömü, kil kiremit yada küp kırıgı gbi degisiklikler olursada hic bir zaman göz ardı etme resimlerini cek. Senin önüne el büyüklüğünde taslar cikmaya başladgı zmn kapagın agzindasındr o zmn dikkatli olun. Teşekkür ederim dikkatli olmalısınız saygilarimla...

murat76

Aktif Üye
Birde şunu demk istiyorum egerki o resimde'de gostermis oldugunuz horasan ise. Daha devamı olmalı.
Taş aralarında küçük taşlar horosan gbi degisikliklier olmalıki taslarin yerleri bozulmamalı. Birde horosan yön verdigini kendi gözlerimlede gormustum.
Mesela 10 santime 1 metre gibi bir genizlikte yatay bir şekilde dikez bir sekilde cika bilir. İhtimaller hic bir zamn göz ardı edilmemli. Kirec, kömü, kil kiremit yada küp kırıgı gbi degisiklikler olursada hic bir zaman göz ardı etme resimlerini cek. Senin önüne el büyüklüğünde taslar cikmaya başladgı zmn kapagın agzindasındr o zmn dikkatli olun. Teşekkür ederim dikkatli olmalısınız saygilarimla...
Taşlar kirik çıkıyor ustam horosan oldugu kanaatinde bikac ustam

Brtn. 74

Member
Horas denilen horosan her yerde olmaz. Horosanın hası malın girisinde olur.

Sizin resimdekini anlayamadım ama. Horosani yapan kisinin ustaligina baglidir o. Biri vardır kum gibi yapar hasını yapar biri vardir aceleye getirmis gbi yapar.

Örnek olarak soyle birsey demek istiyorum anlarsan sevinirim tabikide.
Bir sivaci siva yapiyor paydos saati geldi ve 1 2 araba harc kaliyo. O harci duvara vurarak 1 saat ugrasicagina tesisat borusunun uzerine dokuyor. Ne olmus oluyo sivaci karcinin fazla gelenini cope atmaktansa degerlendirdi..
Şimdi demek istedigim horosan işciligi bittiyse eger onu taş dolgusu yapilirken bir araya koyup guclendirme yapmis ola bilir..

Tas arasinda taş yüzünde küçük parcalar halinde yada damae seklinde cika bilir. İnşallah emegibizin karsiligini alirsiniz alla Yardimciniz olsun teşekkür ediyorum dinlediginiz icin.
Kafanizida yorduysam k.bakmayin hayrli geceler.. saygılara

Birde taşlar yonma dogru yoldasiniz.