Yardim yorum

Neonxy

Member
Pirinc cubuk kullanıyorum evde altin gümüş bakır testi yaptım × yapıyor mezarlık ve kendim 60 cm kazdım boşlukta x yapıyor. Bu mumkunmu herşey x.şimdiden teşekkürler

The Thing

C*
Süper Moderatör
Evdeki tepkiler ile arazideki tepkimeler farklıdır sen evdekini tiye alma arazideki aksiyonları değerlendir. Pirinc çubuklar oldukça hareketlidir kullanmak maharet ister.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bosluk ve metalde X yapmasi normal degil.
Muhtemelen zihinle yonlendirme var.

poseidon2023

Uzman
Bosluk ve metalde X yapmasi normal degil demişin aga BulursamKader25

şimdi boşluk tespiti için eline cakmak yada tüp gibi birşey aldın kendi cevrende döndün yön verdi üzerine gittin boşluk üzerine gelincede cubuklar X carpı yapacak eline altın alırsanda boşluk içinde altın var sa gine X yapacak carpı yapacak

başka nasıl hareket etmesi gerekiyor ki

Bahhalebah

Aktif Üye

şimdi boşluk tespiti için eline cakmak yada tüp gibi birşey aldın kendi cevrende döndün yön verdi üzerine gittin boşluk üzerine gelincede cubuklar X carpı yapacak eline altın alırsanda boşluk içinde altın var sa gine X yapacak carpı yapacak

Ustam affınıza sığınarak yazıyorum eğer altın da x yapıyor ise x yapar zaten elimizde altın varsa boşluğu vermiyor ki elimizde birşey yoksa oda içerisinde yavaş yavaş dolaşırken altını vermiyor mu?

Siva

Bilgili Üye

Hazir yada kendi yaptigimiz cubuk olsun tek kisilik her insanda calisirmi calismas ise calisan insani bulmak gerekir .

Siva

Bilgili Üye
Tek kisilik xubukta elimize altin aliyoruz altin elimize vucudumuza temas ettiginde mi cubukla iletisime geciyor mesala biri altini eline alsa cubuk tutan kisini xubuklarini 15 santimi yukarda tutmasi cubukta nasil bir tepkime verir .ben kendim 2 kisilik 4 lu xubuk tuttum altini boyumuzdan yukari bir yere biraktim ve cubuklarin yukari dogru yukseldigini gordum . Mesala cubuklariniz iki tane olsun biri ince teller ile olsun bir yerde tutgunuzda uc kisimlarinin assagi dogru nasil egildigini gorebilirsiniz altda yogum bir sey varsa toprak altinda uc kisimlarinin asagi dogru daha kuvvetli egildigini hissedebilirsiniz yogunluga gore arti yamac yerlerde odanin alt tabanini. Esnek cubukla hizalamada odanin tabanini ve carpi yaptigi yer ile arasindaki farki metre ile olculdugunde girisi bulma olasiliginiz kolay olur buda benim fikrim ))

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Konuya bi' girilse ramazan bayramını görürüz :)
Elimize bir şey alalım ya da almayalım, elektronik olmayan bir çubukta ve metal olarakta altın ya da gümüşte çubuğun X yapması mümkün değil..
Bir tek mümkünatı var o da çubuk tutuş şeklinin yanlış olması..
Kolların ve mesafenin ayarlanamamasi..
Altının üzerinde X yapıyorsa yapıştır dirsekleri yanlara, ayarla kollar arası mesafeyi, işaret L ya da ters L olmalı. Başka bir seçenek mi ?
Bence mümkünatı yok :)

poseidon2023

Uzman
elinde hiç bir şey yokken oda içinde boşlukta nasıl kac yerinde altın oldugunu tespit ediyon anlamadım Bahhalebah

poseidon2023

Uzman
millet diyor kan gurubuna göre calışıyor diye bana mantıklı gelmiyor cubukları akıl ile yönlendirme olayının benzeridir bu bende calışmıyor dersen calışmaz derim

en basit anlatayım evdesin odayın birinde yan tarafındaki odayın zeminine altın koydular bunu hangi izada oldugunu bulursun ve aynı altını iki metre yukarı koyarlarsada nerde oldugunu bulursun bunun yerdemi yukardamı çözmek için senin kullandıgın karşılıklı tutulan cubukta iş yapar ortadan yukarı dogru yön verir tam izanı bulmakta zorlanırsın evlede kullanılır genelde duvarlarda dedektör kullanmak daha mantıklıdır
karşılıklı tutulan cubuk kullanması zordur ve noktalamada ugraştırır ve büyük mazemeye gider küçükleri görmez en basir onikiayarda var sanırım onsekiz ve yirmidört ayar altın koyarsan yirmi dörde gider yada bir yere tek koy diyer yere iki tane iki olana gider ikisinide arazide yanında olması zarar olmaz diyem Siva