Yardımınıza ihtiyaç var

Acemiisci

Yeni Üye
Resimlerde görünen yerle ilgili nasıl bir çalışma gerek?

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
vay iş güzel ve agır odalarrrr olması gerekiyor burda tepeden girmeye zaman ve güç gerekir cubuk kullanan varsa aranızda boşluk tespiti yapın odaların sınırını belirleyin sonra oda sınırlarından iki metre gibi dışarı çıkın tünel tespit edin iki yada üç giriş olmalı buraya hangisi uygunsa ondan başlarsınız

Acemiisci

Yeni Üye
Hocam şimdi bulunduğu yer kayalık kuyudan girmekten başka çaremiz Yok bide diğer resimlerde kaya mezar yada kapı varmıdır kuyudan girersek nasıl bir yol kullanmalıyız ayrıntılı bir yardım istiyoruz?

Acemiisci

Yeni Üye
vay iş güzel ve agır odalarrrr olması gerekiyor burda tepeden girmeye zaman ve güç gerekir cubuk kullanan varsa aranızda boşluk tespiti yapın odaların sınırını belirleyin sonra oda sınırlarından iki metre gibi dışarı çıkın tünel tespit edin iki yada üç giriş olmalı buraya hangisi uygunsa ondan başlarsınız

Acemiisci

Yeni Üye
Yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardım boşluk ölçeceğimiz bişey yok

Acemiisci

Yeni Üye
Çubuk metal Yok hocam biz kuyudan ağır ağır başlasak zaten 2 kişiyiz bize öyle bi yöntem söyleyin ki bu iş dallanıp bıdaklanmadan sıyrılarım şimdiden teşekkürler bu arada orası yerden yüksekliği 6 7 metre ve kayanın üstü aşağısında 30 40 cm den sonra hep kaya çıkıyo 100 m aşağısı toprak

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Çubuk metal Yok hocam biz kuyudan ağır ağır başlasak zaten 2 kişiyiz bize öyle bi yöntem söyleyin ki bu iş dallanıp bıdaklanmadan sıyrılarım şimdiden teşekkürler
Bu şekilde samanlıkta iğne olmadığı halde onu aramaya benzer . Kalemi olabilirmi burası ? Tarihi hakkında biraz bilgi edinmek lazım , güvenilir kaynaklardan ..

Acemiisci

Yeni Üye
Burası m.ö 2000 yılına kadar dayanmakta yani tarihi sağlam daha önce orada çalışanlar(kaynak çok sağlam) buraya 40 50m kadar geride 2 duvar buldular kadın saçının teli kadar bir altın tel buldular diğer çalışanlar sanırım sandık gibi bişey buldular buranın 20m kadar gerisinde aşağıda yani. Mühür şeklinde de bir haritasıda varmış ama kimde nereye gitti bilmiyoruz. İlk resmin aşağısında bir çalışma olmuş Kaya’yı delmişler fakat 1 m den sonra delmek aşırı zor olmuş hilti kayaya girmiş ama delmeye çalıştıkları yere girmemiş resmi atıyorum

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben bu yeri ..konu olarak hatırlayacam gibi ama .... sanki bu resimlerle konu açılmış tı gibi geliyor bana .... Acemiisci kardeşim sen açmışmıydı bu yerin daha önce konusunu ....

Acemiisci

Yeni Üye
ben bu yeri ..konu olarak hatırlayacam gibi ama .... sanki bu resimlerle konu açılmış tı gibi geliyor bana .... @Acemiisci kardeşim sen açmışmıydı bu yerin daha önce konusunu ....
Olabilir daha önce açtıysam Emin’in son yeri delen arkadaşla açmışımdır.kuyu örme değil ve sanki kapak varmış ve o kapağı kırmışlar duvarda 20 cm bi çerçeve var solda ordan sanki bişey almışlar bukadar olmaması gerek diye düşünüyorum üstatlar yardımcı olun değerli yorumunuzu bekliyorum