Yardımınıza ihtiyacım var.

oguzkagan

Bilgili Üye
Selamun Aleyküm değerli ustalarım arkadaşlarım ... Resimleri ben çekmediğim için tatmin edici açılardan çekilmediği ve içerik bakımından eksik olduğu noktasında sizinle hemfikirim maaleeef :( mevcut doneleri kullanıp elimizden geleni yapmaya çalışalım inşallah.

Ermeni-Hitit-Roma-Selçuklu medeniyetleri için özel ve önemli bir bölge olarak nitelendirilen bir bölge de hakim tepe üzerinde yer alan bir mevkide ki bazı noktalar bilinçsiz kurcanlanmış. Tecrübeleriniz görüşleriniz ve fikir alışverişleriniz neticesinde bazı sağlamalar yapmak üzere yardımınızı rica ediyorum...

Alluç ağaçları ve kuşburnu ağaçlarının arasında bir koltuk taşı mevcut bu koltuk taşının 20m alt tarafında

Ekli dosyayı görüntüle 232841 bu taş

Altına doğru yapılan 1 metrelik çalışma sonucunda Ekli dosyayı görüntüle 232843

Ve

Ekli dosyayı görüntüle 232844
Devam edildiğinde yan yana olan ebat olarak 20-25 cm büyüklüğünde olan bu taşlar çıkmıştır

Ekli dosyayı görüntüle 232845

Ekli dosyayı görüntüle 232846

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım çok net değil.
Bariz işçilik olarak kabul kabul etmek de zor.

Kanaatim hitit veya az öncesi.
Boşluk bakmakta yarar var.
Çevre resimleri olsaydı çok şey söylemek nasip olabilirdi.

sepetkaya

Editör
Üstat koltuk taşı fotosu yokmu? Alanı çok yakın çekilmiş, geniş açıdan görülse yorumlar olumlu olur kanaatindeyim, rast gele...

oguzkagan

Bilgili Üye
Üstat koltuk taşı fotosu yokmu? Alanı çok yakın çekilmiş, geniş açıdan görülse yorumlar olumlu olur kanaatindeyim, rast gele...
Ustam alanda bizzat bulunmuş olsam güzel açılardan resim çekerdim lakin bulunmadım :( koltuk taşı ağaçlık çalılık alanda yeni eklediğim resimlerde mevcut

oguzkagan

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 232860

Bu kabartmanın tam olarak neyi ifade ettiğini merak içerisindeyim şahsen gördüğüm birkaö farklı açıdan çekilmiş resimlerinde nal veya omega görünümünü andırıyor ama o açıdan resimler henüz bana ulaşmış değil yinede fikri ve görüşü olan tüm ustaların görüşmelerini merak ediyorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ustam maalesef net iscilik emare yok kaya yapilari gomuye musait deil...bence oyle..herkesin bakis acisi farkli.insallah baska yerlere

sepetkaya

Editör
oguzkagan üsdat seni anlıyorum, mobilden girdiğim için net göremiyorum bazı işaretler i.. koltuk taşının etrafı dediğin büyük blok kaya ve ağaçların. olduğu yere yoğunlaş arastırmanı yap derim.. bende diğer resmi nala benzettim.. yerin zengin kalmışsa nasiplenirsin inşallah.. bu etrafda çubuk kullanmayı biliyorsan bir bak bakalım seni nereye götürüyor.. kapalı yerinde var nasiplenirsin inşallah... Rast gele...

oguzkagan

Bilgili Üye
Teşekkür ederim sepetkaya ustam kısmetse bizzat alanda bulunacagım lakin mesafe uzak olduğundan dolayı orada bulunmadan önce bir ön araştırma babında fikir alışverişi ve farklı görüşler elbet önemli benim için.

oguzkagan

Bilgili Üye
ustam maalesef net iscilik emare yok kaya yapilari gomuye musait deil...bence oyle..herkesin bakis acisi farkli.insallah baska yerlere
Ustam her görüşün her bakış açısının önemi ve kıymeti benim nazarımda çok değerlidir . teşekkür ederim ustam .