Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen ustalarım

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Tşkr ederim öncelikle yorumun için. Hocam göstermiş olduğun yerin sağ tarafındaki topraklık yerin ve çizilen yerin altında hem boşluk hem değerli tespiti aldım orası tılsımlı veya tuzaklı olabilirmi saygılar üstadım
Tılsım olayını unut. Burada olması çok zor. Tuzak hakkında ise bu bir konularda 'önlem' kelimesine indirgenip yeni fikirler üretildi. Tuzak olmasa bile üst üste duran taşların yakınında çalışırken dikkatli olmanı öneririm. Çok temkinli davran. Tuzak olmasa bile varmış gibi. Anlatabildim mi ustama?

Ayrıca değerli tespiti aldım demeseydin buraya bazalt katmanları deyip doğal olduğunu ifade edecektim. Yapının doğal olması sonradan insanlar tarafından kullanılmayacak demek değildir. Kaya altlarında boşluk olması da doğal. Ama değerli sinyali alıyorsan iş değişir. Başarılar ustam.

Sevgiler.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Makinanın öttüğü noktaları tekrardan fotolandır yada göster nereler ötüyor detaylı bakayım sanırım benim dediğim nokta. Görmemde fayda görüyorum saygılarımla..

rrespect

Member
şelalenin sağ tarafının resmi mevcut mu ? bu kayalara bakan cephesinin ?

No:name34

Aktif Üye
Tılsım olayını unut. Burada olması çok zor. Tuzak hakkında ise bu bir konularda 'önlem' kelimesine indirgenip yeni fikirler üretildi. Tuzak olmasa bile üst üste duran taşların yakınında çalışırken dikkatli olmanı öneririm. Çok temkinli davran. Tuzak olmasa bile varmış gibi. Anlatabildim mi ustama?

Ayrıca değerli tespiti aldım demeseydin buraya bazalt katmanları deyip doğal olduğunu ifade edecektim. Yapının doğal olması sonradan insanlar tarafından kullanılmayacak demek değildir. Kaya altlarında boşluk olması da doğal. Ama değerli sinyali alıyorsan iş değişir. Başarılar ustam.

Sevgiler.
Tşkr ediyorum vermiş olduğun bilgiler için ustam Allah razı olsun önemle dikkate alıcam yazdıklarını . 2 yerde yoğun şekilde sinyal aldım evet bişeyler olması mutlak süretle pozitif gerçekten çevrede ufak tefek buluntulara rasladım bunuda siz değerli ustalarımla paylaşmaktan gei kalmıcam eğer güzel şeyler olursa sitenin akıbeti için yardım etmek isterim. Hepinize ayrı ayrı vermiş olduğunuz bilgileden dolayı çok ama çok tşkr ediyorum Rabbim herkezin gönlüne göre versin tez zamanda kısmetinizle buluşmak için dua cınızım saygılar ve sevgiler efendim.

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 153974

Ekli dosyayı görüntüle 153975

çarpı koyduğum yerleri kontrol edebilirsin.

Ekli dosyayı görüntüle 153977

arkadaşım burda çarpı ile işaretlediğim yer giriş olabilir kimse var mı diye bi tıkla bakim ses verecek mi
Tşkr ediyorum yorum için ustam . Evet x ile gösterdiğin topraktan altın ve değerli tespiti yapıldı ve göstermiş olduğun giriş tabir ettiğimiz yerdende acayip boşluk aldım hem mkne ile hem tokmakla ustam saygılar . sağ tarafın fotosunu atıyorum

rrespect

Member
Ustam tekrardan merhaba 1-2 görüşüm daha var tespiti kolay olabilecek.
çizimler kötü kusura bakma :)

1. Bu kaya çok net gözüküyor üzerinde bir damar var diğer kayada ki damarla örtüşen fakat jeolojik açıdan benzer kayaçlar değil o damar sonradan yapılmış da olabilir uydurma amaçlı. 10-20 cm önünü temizleyip tokmakla basitçe kontrol edebilirsiniz burayı

Bir diğer ve bence daha önemli gibi görülen husus da bu resimde tam seçemiyorum ama sanırım burası dere yatağı gibi. Kayaların geneli ilk sayfada işaretlediğim kaya hariç hepsi muntazam gözüküyor insan yapımı gibi değil doğal jeolojik damarları birbirlerini kesiyor ve sıkı sıkı bitişikler bence duvar olan kısım ile oynanmamış tek bir ihtimal dışında. bu çizdiğim resimde dere tarafından giriş olabileceğini düşünüyorum muhtemelen tünelli. tek yapmanız gereken bu kenarda boşluk aramanız ve onu ortaya kadar takip etmeniz muhtemelen altta bir oda olabilir kıymetli mağden sinyali aldığınız yerden de boşluk tespitine başlayarak gideceği yeri izleyebilirsiniz.

Aktif Üye
Bazı değerli ustalarımdan yorum gelmiyor bi kusurum yanlışım olduysa affola olmuşsa isteyerek olmadan olmuştur Hakkınızı helal edin lütfen. Hir bir zaman insan unutan olmadım paylaşmayı severim Allah bana ben sevdiklerime inşAllah umduğum gibi olursa yanlış anlaşılmak istemem ama siteden sıkıntıda olan arkadaşlara yardımcı olmayıda düşünüyorum site içinde elimden gelen birşey olursa üstüme düşüne yapmak isterim , çünkü gerçekten çok şey öğrendim abilerim ustalarımdan gerek bilim,ilim,hoşgörü,sadakat,saygı çok şey öğretti kısa zamanda bana Herkesten Allah razı olsun konuyla alakası olmaya bilir ama içimden geldi yanlışım vrsa affedin saygılar sunuyorum hepinize ayrı ayrı değerli ikinci ailem sevgiler.

rrespect

Member
Bazı değerli ustalarımdan yorum gelmiyor bi kusurum yanlışım olduysa affola olmuşsa isteyerek olmadan olmuştur Hakkınızı helal edin lütfen. Hir bir zaman insan unutan olmadım paylaşmayı severim Allah bana ben sevdiklerime inşAllah umduğum gibi olursa yanlış anlaşılmak istemem ama siteden sıkıntıda olan arkadaşlara yardımcı olmayıda düşünüyorum site içinde elimden gelen birşey olursa üstüme düşüne yapmak isterim , çünkü gerçekten çok şey öğrendim abilerim ustalarımdan gerek bilim,ilim,hoşgörü,sadakat,saygı çok şey öğretti kısa zamanda bana Herkesten Allah razı olsun konuyla alakası olmaya bilir ama içimden geldi yanlışım vrsa affedin saygılar sunuyorum hepinize ayrı ayrı değerli ikinci ailem sevgiler.
Hocam görüş ve düşüncelerinize saygı duyarım, neden yorum gelmiyor biliyor musunuz ? Sinyal ve boşluk aldığınız yerleri söylemiyorsunuz çizmiyorsunuz denilen yerlerin tam resimlerini veremiyorsunuz. araştırma yaptığınızı söylediniz ama biz ne yaptığınızı bilmiyoruz bölgede olan müdahale şansı olan sizsiniz bizler sadece gördüğümüze göre tavsiyelerde bulunabiliriz ama bize bulduğunuz boşluğu büyüklüğünü değerli noktalarını çizseniz size burada direk kapı girişi verirler bir çok ustam hali hazırda yerleriniz belli yanlış yönlendirmek istemediği için yazmıyor olabilir. demek istediğim hızlı sonuç istiyorsanız karşılıklı bilgi alışverişi yapmadan olmaz bu iş. 10 tane nokta toplasanız buradan iş yükünüz hiç azalmaz boşu boşuna bu noktalarla tek tek uğraşırsınız ve boşuna konu açmış olur kendinizi yorarsınız. lütfen yanlış anlamayın sizin iğiliğiniz ve yerinizin hızlı sonuçlanması için sağlıklı görüş almak adına yapmanız gerekenleri kendi düşüncem olarak belirttim saygılar ustam

Aktif Üye
Ustam tekrardan merhaba 1-2 görüşüm daha var tespiti kolay olabilecek.
çizimler kötü kusura bakma :)

1. Bu kaya çok net gözüküyor üzerinde bir damar var diğer kayada ki damarla örtüşen fakat jeolojik açıdan benzer kayaçlar değil o damar sonradan yapılmış da olabilir uydurma amaçlı. 10-20 cm önünü temizleyip tokmakla basitçe kontrol edebilirsiniz burayı

Bir diğer ve bence daha önemli gibi görülen husus da bu resimde tam seçemiyorum ama sanırım burası dere yatağı gibi. Kayaların geneli ilk sayfada işaretlediğim kaya hariç hepsi muntazam gözüküyor insan yapımı gibi değil doğal jeolojik damarları birbirlerini kesiyor ve sıkı sıkı bitişikler bence duvar olan kısım ile oynanmamış tek bir ihtimal dışında. bu çizdiğim resimde dere tarafından giriş olabileceğini düşünüyorum muhtemelen tünelli. tek yapmanız gereken bu kenarda boşluk aramanız ve onu ortaya kadar takip etmeniz muhtemelen altta bir oda olabilir kıymetli mağden sinyali aldığınız yerden de boşluk tespitine başlayarak gideceği yeri izleyebilirsiniz.
Merhaba ustam öncelikle Allah razı olsun verdiğin bilgiler için , evet işaretlediğin boşluk bak dediğin yerin önünden ileri doğru 10 15 adım sonra var dere şelalenin suyu oradan geçiyor işte 1 bucuk mt gibi bir kanal oluşmuş yeri belli çok su taşkını olmaığı sürece çizdiğin bölgeye su yükselmez orda bi kaç yerde kısa mesafe 30 cm 40 cm kadar boşluk altım giriş oradan olabilirmi acaba kayaların yönüne doğru birde bilgi olsun diye bölge Rumların bölgesi burdan 500 mt 1 km gibi bazı evler yarı yıkık hala duruyor burayla o evler arasında bulundu o paralar patika yolda felan

adil_e

Aktif Üye
Tşkr ediyorum yorum için ustam . Evet x ile gösterdiğin topraktan altın ve değerli tespiti yapıldı ve göstermiş olduğun giriş tabir ettiğimiz yerdende acayip boşluk aldım hem mkne ile hem tokmakla ustam saygılar . sağ tarafın fotosunu atıyorum
başluk aldığın yere matkapla delik açmayı dene bakim duvarın kalınlığı nedir