Yasayan varmi arkadaslar..

SAHBAZ

Bilgili Üye
Ben isimi sansa birakmam benim meslegim bu..

ÖMER HATTAB

Editör
Bir anımıda ben yazayım
işlem yapılan yerde o bölgede daha önce hiç görülmeyen
bol miktada iri iri sarı kasıncalar çıktı hakketen çok dikkatimizi çekmişti
birde yerlerlerinden kötü kokular geliyorduki
tabii biz bunulardan bir şey şüphelenmemiştik
şimdide öyle düşünüyorum,cinlerin karınca veya altının karınca olacığına inanmak bana mantıksız geliyor
bunun hiçbir ilmi dayanağı yok zaten,diğerlerinide böyle düşünüyorum
yani altının başka bir canlıya dönüşmesi,bu olsa olsa mucize olur
oda peygamberlere has bir şey
Musa as asasının yılana dönşmesi veya Eyub as çekirgelerinin altından olması gibi
lakin dediğimiz gibi onlar peygamberler.

Son düzenleme:

SAHBAZ

Bilgili Üye
Bende oyle dusunuyorum omer bana mantiksiz gelmisti ama bu papazlar illede direttiyolar onlar altina donuscekti bir gun kapali kavanozda durduktan sonra bende pek kale almadim ama acabada demedim degil..

Blackjest

Member
Bizim buralarda tamda boyle vaka olmuş cok eskılerden, anlatılana gore adam askerde bir ermenıye denk gwlır yaslı, memleketını sorar bakarkı aradıgı işaret bunun koyunde yılanlı bı kaya var der oda bılıyom der onu bulup yanına bır tane uzum koyacan cekılecen kenara yılan uzumu yedıgınde arılar cıkacak korkma bekle der , aradan zamn gecer askerden donunce dedıgını yapar arıları cok gorunce elını kolunu kaldırıp savunmaya gecmiş bir ıkısıne vurmuş sonra bakmışkı yerdekılwr altına donusmus o yaslı bunu aldatmış

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ÖMER HATTAB konuyu kısa anlattığım için tuhafgelmiş olabilir... Senin anlattığın kandavası konusu benim konumu dinlemeden senin düşüncen olarak kalır.. Kısa anlattığım konuda hertürlü yorum da çıkabilir tabiki... Olsun olsun hadi bakalım.. Bu arada ben cinci değilim..

Turko

Uzman
Abi bir dünya yazı yazdım net gitti msj yayınlanmamış . Kısa özet gecicem :) gayrı müslüm mektup yazar vatandaşa bunu dediğim yere git Nehir e at altın olacak der vatandaşta atar . Sudan arılar çıkar sahibine gider. Validem de duyduğumda dede bahçede pancar çapalar üzeri yazılı düz taş bulur sandık gibi altından kapaklı çömlek çıkar kapağı kaldırınca arılar uçar korkup irkilip ellerini sallar 3 tanesine eli değer altın olup yere düşer . Duyduklarım bunlar.

Asb

Engellendi
Turko ustam inanma yaa bos hikaye bunlar.gordum tas oldu eevine tasi getirenler agaci getirenler kayalari toplayip getirenler yok altin yuruyor yerinde durmuyor bisuru bos masal var yaa .buldunmu bismillah sarilacaksin malzemeye )))

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bir anımıda ben yazayım
işlem yapılan yerde o bölgede daha önce hiç görülmeyen
bol miktada iri iri sarı kasıncalar çıktı hakketen çok dikkatimizi çekmişti
birde yerlerlerinden kötü kokular geliyorduki
tabii biz bunulardan bir şey şüphelenmemiştik
şimdide öyle düşünüyorum,cinlerin karınca veya altının karınca olacığına inanmak bana mantıksız geliyor
bunun hiçbir ilmi dayanağı yok zaten,diğerlerinide böyle düşünüyorum
yani altının başka bir canlıya dönüşmesi,bu olsa olsa mucize olur
oda peygamberlere has bir şey
Musa as asasının yılana dönşmesi veya Eyub as çekirgelerinin altından olması gibi
lakin dediğimiz gibi onlar peygamberler.

Konuyu okurken acaba birileri karıncalardan söz edecek mi diye düşüne düşüne okuyordum. Sonunda bu yoruma denk geldim.
Benim bizzat yaşamadığım ama duyduğum sarı karınca meseleleri vardır. Hocalar bu karıncaları öldürmeyin, kavanoza koyun bana getirin ben okuyup onları altına çeviririm filan demişler...

Ben şahsen inanmıyorum ama öyle konuşmalar döndü ki insan en azından dinlemek istiyor. :)

Sevgiler.

Ibrahım2

Bilgili Üye
Bu tür işler uydurma yanı avunma dıyım bir yeri eşersın bulamyınca yok kaydı mal yok arı cıkdı maalesef avuntudan başka bışey değildir bıyerde mal varsa vardır yoksa yokdur kısmet meselesi gerısı

Ibrahım2

Bilgili Üye
Arı cıkdı diyen arkadaş yanlış anlama olabilir arı çıkabilir ama olmayacak bışey değildir kafanı takma bu şeylere

fatih.o4

Aktif Üye
Bu tür bir olay gerçekten yaşanmıştır ve arılar altın sikke olurken eşşek arısı dedikler üç arı da zümrüt olmuştur ardından bu tılsımı çözen kişi üç zümrütü kendine almış geri kalanları ise o diğer kişiye vermiştir.Nasibin değilmiş

SAHBAZ

Bilgili Üye
Ben yasadigimi anlattim arkadaslar sonradan arilar altin oluyor mu hicc bilmiyorum gormedim sadece papaz soylentisi bu tilsimda olabilir bilemiyoruz.