YAŞI 50 ile 70 ARASI OLANLAR MUTLAKA OKUYUN

sandalci14

Operatör
emeklerinize saglik ustatlar.binlerce yillik tarimimizde her nesil farkli mucadeleler yapmis.sayisiz savas zafer baris olay...mazlum milletiz.

saftilki

Moderatör
Moderatör
japonlar çok sık azıcıkda olsa sürekli su için demiş. boğaza sarmadan miğde asitine göndermek için
alışverişte muhakkak para tutmanızın ardından elinizi dezenfekte edin ve eldiven kullanarak parayı buharlı ütüyle ütüleyin madeni paraları bile.

düşünsenize siz gençsiniz hadi atlattınız eve götürdünüz virüsü. anne baba yaşlı mazallah
bunun acısı çok fena oturur insanın ciğerine
toplumu muzun hala daha yarısı işin ciddiyetini algılayamadı
dün ve bu gün ziraat bank önü atm kuyruğunda tek 1 kişide eldiven maske vardı 20 de 1 kişi
felaket tellallığı olur neler yaşanacağını yazmış olsak

evde kalsak dahi alışveriş sonrası eve geldikten sonra güzel bir duş ve ayrı masalarda yemek yiyelim
10 kişinin 8 inde virüs varmış gibi davranırsak ne ala yoksa işimiz kötü

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Tedbir sart.
Korku yok.
Panik asla.

Eski topraklardan toprakla hasir nesir olanlar hala genc ve saglam.
Sehirde yasayanlar bedelini oduyorlar maalesef. Sehir perisan ediyor insani.
Sehir de yasayanlar cok daha dikkatli olmali benim gibi :(

saftilki

Moderatör
Moderatör
Tedbir sart.
Korku yok.
Panik asla.

Eski topraklardan toprakla hasir nesir olanlar hala genc ve saglam.
Sehirde yasayanlar bedelini oduyorlar maalesef. Sehir perisan ediyor insani.
Sehir de yasayanlar cok daha dikkatli olmali benim gibi :(
evet eski toprak olacaksın. sarımsak ağzımda kokarmış mışda mış mış
boll sarımsaklı turp salatası yiyecek ve korkmayacaksın
72 hastalığa şifası var sarımsağın. + kalkan görevi görür bağışıklığı güçlendirir ve doğal antibiyotikdir
yiyverin gari :) sarımsakları

Mehmetarkın

Member
Selam KAFKASLI : siz benim akranlarimi muzeye koydunuz gibi geldi bana 1951 asil dogumum ,1 cocuk 1 yaşına kadar ölmezse sonra onu şehre giden kim olursa ona bir kagida yazip ,bunu nufusa kaydettir bu cocuk nezaman dogdu diye sorarlarsa bu ben yola cikmadan dogdu de haaa gecen sene dogdu dersen ceza yazarlar, derlermis ve bir yasindaki cocugu yeni dogdu diye kaydettirirlermis ,Onun icin ben aslinda 1951 dogumluyum ,Nufusda 1952 dogumluyum, ben 9 yasimdaydim ADNAN MENDERESİN yargilanmasini babam radyodan dinlerdi tabi bende yaninda , Mubasir cagirir AYAGA KALKIN bir patirdi olurduda tabi biz ne oldugunu bilmezdik ,Meger yargiclar gelmisde ondan ayaga kalkarlarmış ,Sonra mahkeme baslar ,ALİ ADNAN MENDERES AYAGA KALK ((( Kalkdim efendim ))) Sen amerikadan ucakla bebek maması getirtmissin dogrumu.ulan ,(( Hayir efendim benim kucuk cocugum yok ))) böyle surer giderdi ,Babamın bazan gözleri dolardı ,(((Görüdünüzmü Menderesi yiyecekler )))) Derdi ve yediler ,Bu kadar yeter usdam Selam herkese
:cry::cry::cry::cry:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
  • Corona virus nedeniyle istifa eden doktorlar çogalmis..eyi ozaman savaş zamanida asker polismi istifa edecek.bu nasil bir hiyanettir...en kral maasi doner sermayeyi nobet parasini.alip en kral tatili evi arabayi yasantiyi surerken eyiydi ilac firmalari hediyelere bogarken eyiydi simdimi kötū oldu.
  • , "bu süreçte özel hastanelerden ve üniversitelerden istifa eden doktorlar ve sağlık çalışanları oldu. bunların hiçbirisi kamuda görev alamayacaklar. sahadan kaçanlarla bu mücadele sürdürülemez. ve bu kişilere devlet kapıları kapattı

dersu

Bilgili Üye
YAŞI 50 ile 70 ARASI OLANLAR MUTLAKA OKUYUN

Hepsi de özel üretim, yokluklar içinde yetişmiş yaralı nesil.
KİM Mİ BUNLAR?
1950 - 1970 yılları arasında dünyaya merhaba demiş, en genci 50, en delikanlısı 70 yaşında olan, hala 18’lik deli taylar gibi ideallerinin peşinde koşan bir nesil... Hiçbirinin altına hazır bez bağlanmamış, şeker torbasından don, cizlavet ya da canik marka lastik ayakkabı giymiş, okulda ABD süt tozu içerek beslenmiş, bir garip nesil…

Hiçbirinin çocukluk resmi, hatta hiç bebeklik resmi olmamış.
Hiç biri kreş, dershane, özel okul görmemiş. Ama hepsi prof'lara ders verecek kadar bilgi sahibi olan bir tuhaf nesil…
Harp görmüş, darp görmüş. Baskı, çatışma ya da işkence görmüş. Karakol da sorguyla ya da Filistin askısıyla tanışmış. Ceza evinde isyanla tanışmış. En azı 5 ihtilal, 6 muhtıra, 7 post-modern darbeden sağ salim paçayı kurtarmış. En azı 10 ekonomik krizden nasibini almış. Tecrübe abidesi, yoklukla terbiye edilmiş, direnç abidesi bir nesil...

Ne yaptıysa yoluyla yordamıyla kendi meşrebine uygun, ahlakına yakışanı yapmış. Bunlar son neslin üretim harikası mı? yoksa üretim hatası mı tartışılır ama bu neslin istisnasız tamamı, karşılıksız hesapsız bu vatanı sevmiştir…1950 ve 1970 arasında doğanlar, gerçekten özel üretim, çoğu yatılı okumuş, kardeşlik ve paylaşma duygusu zirve yapmıştır. Çok kitap okumuş, en azı liseyi bitirmiş, hayatı yaşayarak öğrenmiş. Çoğu simitçilik, olmadı ayakkabı boyacısı, tamirci çırağı, inşatta amelelik, pazarcılık hamallık yaparak okul harçlığını çıkarmıştır. Ne ailesine, ne devletine ekonomik yük olmamış, geneli bir baltaya sap olmuştur. Kimseye el açmamış, ezilmiş ama ezik kalmamış, dik durmuş ama dikleşmemiş, kendi şahsına münhasır özel bir nesildir…

Görevini, sorumluluğunu bilen. Onuru için, bir pireye yorgan yakan, öfkeli, hırçın, acayip bir nesil bu, 1950 ile 1970 yılları arasında doğan dinazorlar. İyi bakın, bunlar bu son kalan kadife ye sarılmış çelik yumruk misali, yumuşak gözüküp indiği yeri dağıtan bu özel neslin öfkesinden sakının. Bunlara iyi bakın, çünkü, bunların nesilleri tükenmek üzere.. Bunların üretimi sonlandı. Kullanım sureleri doldu, tedavülden kalktılar.

Neden bu nesil özel biliyor musunuz..?

Bu neslin üzerinden silindir gibi devlet geçti. Dozer gibi dünya milletleri geçti. Hayat bu nesli sınadı ama tüketemedi. Bu nesil, ihanetin acısını, dost hançerinin sancısını, ölümüne yoldaşlığı, mezara kadar arkadaşlığı bildi. Dostu için can vermeyi de, elindeki son lokmayı paylaşmayı da, sadakati de, vefayı da bildi. Bu nesil katı, aksi, deli, serttir. Bir o kadar da merttir. Hoş görülü ve merhametlidir. Bu neslin yaşarken öğrendiği bilgiler ve kaybederken edindiği tecrübeler en büyük servetidir. Yani 1950 ve 1970 yılları arasında doğan bu dinazorlar, tam müzelik, antika nesildir…

Onun için 1950 ile 1970 yılları arasında doğmuş, hala inatla yaşayan, ana baba, amca, dayı, teyze, hala, yenge, dede, anneanne, babaanne her neyiniz varsa değerini bilin..! Çünkü onlar, elinizde ki son değerlerinizdir. Oturun onlarla konuşun, onlardan geçmişi öğrenin. Sonra arar ama bulamazsınız onları. Çünkü onlar yakın tarihin, son canlı kaynak kişileri, her biri iki ayaklı yakın tarih kitabıdır…

Bu günlere gelirsek, onları Covid-19'dan korumak için gayret etmeniz gerekir. Çünkü onları kaybedersek, bir daha bulamayız. Yani son mohikan onlar...
Benden söylemesi…
Yüreğine sağlık sayın ustam ne güzel anlatmışsın. Rabbim sağlıklı, huzurlu, mutlu, bereketli, hayırlı, uzun ömürler nasip etsin.