Yatan kurt

güngece

Yeni Üye
burası ile ilgili ne biliyorsu
sayın ustam bildiklerim gördüklerim ve keşiflerim kadar daha fazlası yok.bu kurdu kıran kişi ve kişiler bir şekilde anlasınlar onu kırmanın kendilerine bir faydası dokunmayacaklarının, insanın gözünü hırs bürüdüğü zaman doğruyu yanlışı ayırt edemiyorlar ne diye kırarsın yüzyıllar hatta binlerce yıl önce yapılan güzelim tarihi değerleri

güngece

Yeni Üye
Kiymetli Ustam,
Odalar anit mezarin arkasinda.
En az 2 tane olur. Bazan 4 de olur.
Ucurumun dibinden buyuk bir emekle yapilan en az 40 metre uzunlugunda bir yapidan bahsediyoruz.
En buyuk sorun girisi bulmaktir. Giris kayalarin altinda veya ulasilamayan yerin, yani ulasilmasi en zor olan yan tarafta da olur.
Buraya cok iyi bir alan tarama bulman lazim. Cubuk bile cok yanilir burada.
Tilsim olabilirde ilmayabilir de. Zaten calismaya basladiginizda ilk yarim metre de merhaba derler size. Demezlerse yoktur.

Tespit yapmadan kayalari asagi yuvarlarsaniz, en buyuk hatayi yapmis olursunuz. Sonra celik iskele kurmak zorunda kalirsaniz. Tabi kurmaya musade ederlerse.

Kurtun baktigi istikamette baska figurler olan kayalar var mi? Kuş ucumu 80-100 metrede?
bulursam kader ustam kurdun baktığı yer tam zirve baktığı yer karşı dağa bakmakta diye düşünüyorum kurt aşağıdan yaklaşık 200 metre yükseklikte ve baktğı yer karşı dağ ile arasında 2 km mesafe var aradan dere gecmekte ,kapı gibi olan yer kurdun sağ tarafında

blackjack

Member
işaret dediğin gibi yatan kur figürü ise güzelim işareti neden kırarlar anlamam yazıktır günahtır bir devrin bir tarihin mirasıdır malzemesini yine ara ama kırıp dökerek malzemeyle alakası olmayan işareti yok ederek değil be kardeşim, şahsım adına böyle güzel yapılar bulup da zarar vermemek için hep vazgeçmişimdir. konuya gelince muhtemel giriş yeri yukardan uçurum ağzından bir kaç metre aşağıdan içe çukur gibi olan yerden olması lazım, dikkatli olmakta fayda var nitekim tehlikeli bir yer

poseidon2023

Uzman
işaretin altına dereye indinmi ne var orda ve arkasındaki düzlükte

güngece

Yeni Üye
Derede muazzam su var arkasında düzlük yok her yer sarp kayalik

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim kurdn sağ tarfindan uçurum tarafinda ulaşilmasi zor bir kisimda kapi olarak düşündüğüm bir yer var yuvarlak olarak işaretlenmiş ama ulaşilmasi çok tehlikeli ve güç girişin orasi olmasi ihtimal dahilinde olabilirmi acaba
Kıymetli Kardeşim,
Böyle tehlikeli yerlerde ihtimallerle iş yapmak, hayata mal olabilir.
Bu nedenle; iyi bir alan tarama ile odanın/odaların yerini belirlemek,
derinliği belirlemek gerekir.
Bu derinliğe göre muhtemel girişi aramak lazım, cihazda gözükmezse.
Ancak ben gözükeceğini tahmin ediyorum. Zira 1-2 metrelik bir girişten sonra odalar başlar.
Oda ana kayaya oyularak yapılır. önü sonradan bu şekilde anıta çevrilir.

Kolay Gelsin.

poseidon2023

Uzman
aloooo benim bolgemde gezme ayar etme adamı şaka tabi avcumun içi gibi bilirim o bolgeyi

sana göre kurt bena göre ayı aşarıda hazuzlar ve sahte deyirmenler üstte gercek deyirmenler ve emin agnın deyirmeni 300 metre su argı ilerde şelale şelale üstünde manolun kanlı kızıl magra baktıgı yerde papazın magrası arka tarafında baya ilerde düzlük alan yunan mezarlıgı kilise ilerde kartal kaya şarin kaya cevresini bahsetmiyem daha akşammm olur son olarak buranın eski ismi evraklarda gecen CUKUR CANBAZ

BulursamKader25

aloooo benim bolgemde gezme ayar etme adamı şaka tabi avcumun içi gibi bilirim o bolgeyi

sana göre kurt bena göre ayı aşarıda hazuzlar ve sahte deyirmenler üstte gercek deyirmenler ve emin agnın deyirmeni 300 metre su argı ilerde şelale şelale üstünde manolun kanlı kızıl magra baktıgı yerde papazın magrası arka tarafında baya ilerde düzlük alan yunan mezarlıgı kilise ilerde kartal kaya şarin kaya cevresini bahsetmiyem daha akşammm olur son olarak buranın eski ismi evraklarda gecen CUKUR CANBAZ

Sadede gelirsek kıymetli ustam, buradan malı alma yüzdesi kaçtır kardeşimizin.
Sen bilip bu zamana kadar el sürmediysen vardır bir sebebi. :23:

Cinconları mı kuvvetli..?

poseidon2023

Uzman
medeniyet işleri saydıklarımız işçilik agırrrrrrrr vur kac yapamazsın bir işe başladın günler sürer cevre bıcagı keskin biri ve canlı olmalı arkadaş umarım bir şeyleri başarır

ben :174: yapılacak olanları yapıyorum büyük olanlar için zaman ve balyanın saglam olup devletten yer kiralayarak yapılcak işler BulursamKader25

ragıp

Uzman

off offf ustam
her şey o vadi de yani öylemi?

BulursamKader25

medeniyet işleri saydıklarımız işçilik agırrrrrrrr vur kac yapamazsın bir işe başladın günler sürer cevre bıcagı keskin biri ve canlı olmalı arkadaş umarım bir şeyleri başarır

ben :174: yapılacak olanları yapıyorum büyük olanlar için zaman ve balyanın saglam olup devletten yer kiralayarak yapılcak işler @BulursamKader25
Haklısın kıymetli ustam, hepimizde aynı dert var.

güngece

Yeni Üye
Buralardan ekmek çıkmaz diyorsunuz işçiliği zor olduğu için bu güne kadar bekledim ama azimle ve kararlılıkla bir işe girişmek lazım bekledikçe akılda kalıyor umut kalacagina emek kalsın tabi bunada güç yeterse