Yazı

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bircok kişiye 85 yasında ermeniye bile göstermemize rağmen okuyamadı bilginiz varmı acaba yazı hakkında
Okumaz ermeni bunu.Adamların kutsal yapılarına zarar veriyorsun okurum diyen ermeni yalan konuşur..Bilsede sana bilmiyorum der veya yanlış bilgi verir.Dışardayım pc geçim okuruz usta.Acele etme.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ermenice yakin donem vs deil O semboller.urduca akadca aramice vs gibi.
@vakko usta arsivindeki antik diller ile karsilastirma yapabilir.sonuc cikmazsa sallamasyon fantazi urunudur.
aksi bir iddaa varsa objenin bulundugu yer ve oykusu beyan edilmelidir.yada arsivde kaybolur gider.

vakko

ermenice yakin donem vs deil O semboller.urduca akadca aramice vs gibi.
@vakko usta arsivindeki antik diller ile karsilastirma yapabilir.sonuc cikmazsa sallamasyon fantazi urunudur.
aksi bir iddaa varsa objenin bulundugu yer ve oykusu beyan edilmelidir.yada arsivde kaybolur gider.
Eski ermeni dili usta.Dua var orada.Duayı çözelim yazicam buraya.

Mal bulanındır

Çok hassas olan altın ve gümüş rulolar hiçbir zaman tam olarak anlaşılamayabilir.
gold2

Keşfedilen iki muska ve içlerinden çıkan ince metal rulolar. Rulolar açık halde görülüyor. (F: Djordje Kojadinovic/Reuters)
Rulolar açıldığında, bir şeker ya da sakız kağıdı boyutunda, dikdörtgen folyolara benziyor.

vakko

Çok hassas olan altın ve gümüş rulolar hiçbir zaman tam olarak anlaşılamayabilir.
gold2

Keşfedilen iki muska ve içlerinden çıkan ince metal rulolar. Rulolar açık halde görülüyor. (F: Djordje Kojadinovic/Reuters)
Rulolar açıldığında, bir şeker ya da sakız kağıdı boyutunda, dikdörtgen folyolara benziyor.
Gümüş ermeni muska.

Mal bulanındır

@vakko istam beyaz mezar tasinin devamini buldum..

RİZE'DE MEYDAN KAZISINDA TARİHİ MEZAR TAŞLARI BULUNDU

Rize Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda önceki gün başlatılan yenileme çalışması kapsamında iş makineleri ile kazı yapıldı. Zeminin 2 metre altında iş makinesi kepçesi mezar taşlarına çarptı. Yüzeye çıkarılan mezar taşları koruma altına alınmak üzere Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Mehto61

Member
Ustalarım bu malzeme yapılan araştırmalar sonucu dünyada 3 tane olduğu ve 2 tanesinin yazılı birinin yazısız olduğu bilgilerine 7 senede varıldı fakat yazıyı kimseye cözdüremedim üniv. Hocalar proflara kadar en son Türkiye genelinden Vatikana kadar ulaştım cvp sıfır

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustalarım bu malzeme yapılan araştırmalar sonucu dünyada 3 tane olduğu ve 2 tanesinin yazılı birinin yazısız olduğu bilgilerine 7 senede varıldı fakat yazıyı kimseye cözdüremedim üniv. Hocalar proflara kadar en son Türkiye genelinden Vatikana kadar ulaştım cvp sıfır
Araya destek koyun. Yokuş aşağı kaptiriyorsunuz..