Yeni çubuklar

meratan

Aktif Üye
sedogor ustam apzına sağlık güzel bilgiler.
Ustam birde sorum olacak bahçe düzenlemesi peyzaj yapan firmalarda yanardağ cürüfü var tamamen doğal deniyor bitkilerin dibine konuluyor iş görürmü acaba
Saygılar

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustam bu arabaya binerken inerken bu arabanın kapısı beni niye çarpıyor kaçakçı var ne diyordum.. Bunun sebebi benim süreli gergin agresif Vs Vs olmamdan sebebmiydi... Bende diyorumki bu sadece beyniniye çarpıyor kaçak bunun neresinde.. Allâh Allâh ilginç..
Araçta kaçak olduğundan değil O. Araç devamlı üzerine pozitif enerji toplar. Bu enerji 4 lastik üzerinde olduğu için çok az topraklama yapar. Stresli uykusuz olduğun zamanda biraz cakran yüksekse çıt çıt seni çarpar :) diğer cakrası düşük insanlar hissetmez.

Bundan rahatsız oluyorsan ve sürekli oluyorsa arabanın altına bir zincir yada bir çelik halat parçası monte et. Bu monte ettiğin parçanın diğer ucu araç haraket ve park halindeyken yere temas etsin. Sadece temas yeterli aşırı uzunluğu gerek yok.

Bu sayede araç üzerindeki elektirik drek toprağa aktarılacaktır. Ve seni bir daha çıtır çıtır carpmaz :) ayrıca olası tüp benzin ateşlemesinide önlersin, inan tüp kaçağı yada benzine denk gelse araç alev alır. Bildiğin pilatinli cakmaktan daha tesirli.

Ayrıca cakra sevyeni kendin bilirsin hissedersin. Teste gerek bile yok. Öz güvenini sorgula yeter.

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
sedogor ustam apzına sağlık güzel bilgiler.
Ustam birde sorum olacak bahçe düzenlemesi peyzaj yapan firmalarda yanardağ cürüfü var tamamen doğal deniyor bitkilerin dibine konuluyor iş görürmü acaba
Saygılar
Gerçekten cufuru denemedim ama belki olabilir. Benim dediğim bildiğin kül. Suya katıp eline süreceksin. Ama cufur erimez heralde. Dedigim gibi migrosta kedi kumu var ve ucuz.

meratan

Aktif Üye
Ustam kedi kumunu denedim etkili.Arazidede denedim daha sonucunu almadım hava şartlarından dolayı.
Peyzajcılarda satılanda çok ucuz ayrıyeten döverek toz halinede getirilebilir.
Saygılar

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Boşlukta bakır çubuğu tek geçerim. Gittiğim araziden bir avuç toprakla ellerimi sıvazlar veİçi boş boru şeklinde bakır çubuğu çıplak ellerime alıyorum. Çubukdada hiç bişey yok aparat vs. Tonla boşluk tespit ettim. Yaptım buldum söylüyorum.

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
Sedegor ustam bende ayni sekilde ekledigin resimlerdeki degilde kendimizin yaptigi cubuklardaki rulmalardan bahsettim.pirinc malzeme kullaniyom ama rulmanin malzemesi degisik oldugundan enerji akimini saglarken yada tespit olayinda sikinti yaratirmi ondan bahsettim..birde kullanilan cubuklar yani metaller belli bi zamandan sonra atomlarindan dolayi doyuma ulasiliyor ve etki olaylari azaliyor bunun icin yapacak bisey yok devamli degistirmek lazim diye dusunuyorum.bunun tek caresi gümüş cubuk diye biliyorum onun metaryal yapisi doyumsuz oldugundan ömürlük cubuk oluyor..burda sormak istedigim gümüş cubugun etki alani nedir ve gümüşteki ayar ne olamalidir..ornek verecek olursak genelde kullanilan gümüs kaynakntelidir bununda icindeki gümüş olayi %40 deniyir ama bence daha az normal gumuslerse 925 ayar bunlarls yapsak yada saf gumusle karisitirip ayar olayini yukseltsek arazide tespit etmede bize katkisi ne kadar olur..bende 925 ayar 85 grm var onun yanina 50 grm saf gümüş aldim hatta bi 50 grm daha almayi dusunuyorum..bunlari eritip 980 ayar ve uzeri 5 veya 6 lik cubuk yapacam kendime..sormak istedigim tam olarak bu cubuklarla araziye cikarsam bana ne kadar faydasi olur..çakram bayagi iyi diger cubuklari rahatlikla ve etkili kullaniyorum simdiki hedefim bu yapacagim gunus cubuklar

Sedegor

Engellendi
Pscyhe
Kardeş iyi bir iletken olması yeterli. Elektirik işlerinden anlayan bilir gümüş diğer metallere göre çok daha iketkendir. Birinci sırada ise Altın gelir.

Ama o kadarda abartmaya gerek yok. Hatta boş ver elindeki gümüşü felan eritmeyi. Kullandığın cubuk gümüş kaynak teli yeterlidir.

Rulmanın malzemezi aynı olsun en azından iyi bir kaplama dahi olur. Evet gümüş kaynak telinden yada Gümüşten rulman zor iş.

En azından cubukların ( antenin) iyi bir iletken.

Burda cubuk dahil Rulmanın içinde başka bir metal materyal içermesin dememin sebebi aslında,

Tuttugun yer iyi bir iletken olmadıkça antene gönderecegin güç o oranla düşer. Çünkü sen avuç içinden gönderiyorsun frekansı, avuç içinde diyelim rulman bakır ise normal bakır cubuk kadar ileti alır Rulman ve sadece anten gümüş olduğu için biraz hız kazanır.

Ama komple gümüste olay daha akışkandır.

Ve sanılmasınki arada iki katlar üç katlar oynar!

Evet hissedirsin görürsün aradaki farkı ama öyle çok değildir. Yani yeterki kullanmayı bil bakır normal kaynak elektrot ve gümüş hatta altın aynıdır. Bunu rakamlara dökmek zor ama 10 üzerinden değerlendirecek olursak.

Bakır 4 kaynak elektrot 4, 5, gümüş kaynak teli 5

925 ayar ve üstü gümüş 6 , altın 8 gibi

Platin ise bana göre çok daha aşagılarda bakır dahi tutmaz. Pirinç yine saf bakır gibi değildir. Kuru ağaç dalına göre yaş ağaç dalı ise 10 kat fazladır çünkü yaş ağaç daha çok ileti sağlar

Kullanmayı bilmeyene Altın cubuk versen ne olur.
Burda konuyu cubugun cinsine getirmek istemezdim.

Vurgulamak istediğim saf olsun iki ayrı cinsten olmasın. Ama iki ayrı cins isede Rulman içindeki neyse o performans beklensin.

Terside olabilir Rulman gümüş yada altın diyelim

Çubuk bakır ise bu kez o cubuk bakır iletisinden öteye geçmez.

Son düzenleme:

İndiana jones

Editör
Ustam argon çubuk yaptırdım çubuk ustası bi abimize çubuk boy ölcümü felam ermeni uslü çubuk boy ölcümlerini kimseye söyleme dedi birde elektrik ver dedi çubuklara nasıl kullancamı gösterdi eline hiç bir şey alma dedi yer tesbiti yaptıktan sonra altın gümüş vesayre eline al bak dedi hayırlısı olsun bakalım inşallah bizi yormaz Allah aşkına

Sedegor

Engellendi
İndiana jones bu işin çok ustası var kardeş.

Yaparlar satarlar sırrı var söyleme derler.

Bizde yaparız zaman olursa ama satmayız fazla olursa eşe dosta hediyemiz olur.

Biz burda deneyenlerin yanılanların. Bizzat kendi tecruberimizin içindeki güzelilkleri karşılık beklemeden ve sadece önemli gördüklerimizi yazıyoruz. Hiç bir bekletimizde yok. O yüzden senin ustanla aramızdaki fark bu.

Ve şunu bil bu yazılanları iyi takip et iyi oku. Çünkü bu bir fırsattır bilene sadece bu konu değil elbet, definecilik üzerine yazdığımız her şey.

Sallayan çok olur bu alemde onlarlada karıştırma.

Yarın belki arasanda bulamazsın bu bilgileri. Çünkü beni bağlayan hiç bir şey yok burda yada diğer sitelerde. Hatta artık saçma sapan insanlardan usandım.

Tek niyetim ne biliyormusun gerçekten bilgiyi ve az çok gülmeyi artık hak etmiş insanlara sebeb olmak. Bu benim tabiatımda var. Ben bilgi dahil ekmegimi insanlara veririm. Paylaşırım. Çünkü bilirim Allahta bana verecektir.

Definecilik zor değil demi sana göre her şey yazılıp çiziliyor. Bir isaretin olsa ne olduğunu iki dakikada çözüyor cözdürüyorsun ! Defineciyim diyen çoktur. Gerçek defineci ise şu ülkede parmak sayısı kadardır.
Açık bir şey söyleyimmi, internet aleminde kaç site varsa hepsinde zaman geciririm bu güne kadar 1000 konu actıysam tek bir dogru yorum gelmemiştir. Bunu söylediğim zaman sitelerin yönetimine ters geliyor. Aklına ne gelirse onu yazan insanlar cırıt atıyor. Her birini sustursan bu ortamlarda kimse kalmaz. Tabi secersen yokta değil arada kaynayıp gitmeseler.
Tesadüf şans başka şey. Bu işi bilinçli yapma başka şey.

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
benimde gümüş çubuklar hazır fakat sap kısmı için olanı gelmedi daha ...yakında gelir ...benim çubuk 925 ... fakat sap kısmı %40 veya % 50 karışım olacak hurda dan eritip yapma olduğu için
şuan tam belli değil yapan ustanın insifiyatifine kalmış durumda ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben zaten bu boy işinden hep işkillenmişimdir ... indiana jones bu ölçü bizim bildiğimiz ölçümlerden çok mu farklı ki ?

Pscyhe

Engellendi
Ben aslinda bunuda anlamiyorum bazen insanlar bazi konularda bilgi sahibi yada tecrube sahibi bunu anlatmak yada baskalarina ogretmek istemiyolar sebep ne ogretinki ogrenende sizden ogrensin.bizler acemiyiz daha yolun basindayiz ve ogrenmeye açız bana yol gosteren yaptigim yanlisi gosterip dogruyu anlatacak ki bende bu iste ustalasayim benimde insanlara faydam olsun.çubuk olayi sanki devlet sirri bilen bildigini anlatsin,anlatsin ki bilmeyende ogrensin ona gore arama yapip tespitte bulunsun.burdan yola cikarsak tutma yeri anten boyu standart olarak degilnet olarak ne olmali neye gore hesaplama yapmaliyiz bunun formulu varmidir bunlari ogretseler bilenlerde saklamasa guzel olmazmi.bazen bakiyorum konulara soyle cubuk yaptik boyle yaptik eeee diyoz soruyoruz ne kullandin hangi maddeleri koydun icindeki kimyasallar ne...devlet sirri oluyor hemen kimse bisey anlatmiyor.mesela bir cok konu actim çubukla alakali nasil ve neden yaptigimi kac paraya mal oldugunu ve malzemelerin nerde nasil bulunacagini anlattim..istedimki insanlar gidipte 50 tl mal olacak cubuga bin 1500 lira kaptirmasin dolandirmasin birilerinide faydamiz olduysada Allah razi olsun demesi yeterli geldi.hepimis bu isi yapiyoruz defineci defineciye yardimci olmadiktan sonra ne anlami kaliyor bazi seylerin.cok uzattim belki hakkinizi helal edin ama gercekler bunlar..