Yeni çubuklar

ragıp

Uzman
@Sedegor ustam bende ayni sekilde ekledigin resimlerdeki degilde kendimizin yaptigi cubuklardaki rulmalardan bahsettim.pirinc malzeme kullaniyom ama rulmanin malzemesi degisik oldugundan enerji akimini saglarken yada tespit olayinda sikinti yaratirmi ondan bahsettim..birde kullanilan cubuklar yani metaller belli bi zamandan sonra atomlarindan dolayi doyuma ulasiliyor ve etki olaylari azaliyor bunun icin yapacak bisey yok devamli degistirmek lazim diye dusunuyorum.bunun tek caresi gümüş cubuk diye biliyorum onun metaryal yapisi doyumsuz oldugundan ömürlük cubuk oluyor..burda sormak istedigim gümüş cubugun etki alani nedir ve gümüşteki ayar ne olamalidir..ornek verecek olursak genelde kullanilan gümüs kaynakntelidir bununda icindeki gümüş olayi %40 deniyir ama bence daha az normal gumuslerse 925 ayar bunlarls yapsak yada saf gumusle karisitirip ayar olayini yukseltsek arazide tespit etmede bize katkisi ne kadar olur..bende 925 ayar 85 grm var onun yanina 50 grm saf gümüş aldim hatta bi 50 grm daha almayi dusunuyorum..bunlari eritip 980 ayar ve uzeri 5 veya 6 lik cubuk yapacam kendime..sormak istedigim tam olarak bu cubuklarla araziye cikarsam bana ne kadar faydasi olur..çakram bayagi iyi diger cubuklari rahatlikla ve etkili kullaniyorum simdiki hedefim bu yapacagim gunus cubuklar
Kıymetli ustam Gümüş harici diğer çubuklarda doyum olduğunda değiştirmek yerine onu nötürüze etmek gerek. Değiştirmeye gerek yok

Arazide kurşun arıyorsun. yaptığımız nedir? Sağ elimize kurşun almak değil mi? bizim elimizde 900 ayar gümüş çubuk, kabze içinde çelik rulman ve alüminyum kabze mevcut.birde araması için elimize kurşun aldık. Çubuk hangisini arayacak ki?
kendisi Gümüş,
rulman çelik
kabze alüminyum
elde de kurşun.
ustamın dediği de aynı.
çubuk ne ise kabze de aynı olsun, rulman da aynı olsun.
mümkün ise çıplak elle tutmak

selametle

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çubuk hakkında biraz düşündüm ve şöyle bir teori geliştirdim: yer kabuğunun %98'i yalnızca sekiz elementten oluşur. Bunlar, oksijen, silikon, alüminyum, demir, kalsiyum, sodyum, potasyum ve magnezyumdur. Mineraller bu ve diğer elementlerin bileşimidir. Kayalar, minerallerin sertleşmiş karışımlarıdır. O halde en iyi çubuk, toprağın yapısına en yakın olan çubuktur, yani bu minerallerden çubuk imal etmektir. Toprak içindeki anormal olan (eşya, para,boşluk...) tüm yapıları algılar. Bu teoriyi test etmedim tabi. sadece bir görüş. Tartışılabilir.

Nasip34

Bilgili Üye
Çubuk işi büyk keyif büyük fedakarlıklar gerektiriyor.Şahsi kanaatim, Her insanda çakralar farklı çalışmakta farklı dna yapılarına farklı anatomilere sahip olduğumuz gibi. HERKES KENDİ ÇAKRASINA UYGUN ÇUBUĞU BULMASI LAZIM.arkadaşın kayınçosunda su elektrodunda altından başka hiçbirşeye tepki yokken ben de elektrot ençok su ve minerale gidiyor :) Ben de bakır,pirinç,gümüş vs kullandım ve enson saf alüminyum da karar kıldım. Saf alümünyum da uzaktan tepki almak zordur genelde boşluk ve metalin tepesinde tepki alınır ama ben de çakra farklılığı veya enerji fazllalığından olabilir uzaktan yönelirim...İlla bakır kullanmak isteyen ama doyum sıkıntısı çekenler bir kapta 1-2 cm derinlikteki sirkede bakır çubuğunu yarım saat bekletse de kafidir, ilk günkü tepkimeleri alır. Ben atardım kutusuna araziye çıkarken alırdım.Tüm kararmasını alıp pırıl pırıl olmasından anlarsınız zaten yeniden formatlandığını...Ayrıca üzerinden yüksek voltajlı elektrik geçirirseniz bazı mineralleri görmezden gelir. bakır hakkında aklıma gelenler bunlar...Alüminyum çubukta ise değişik usüllerim var.Sadece metali görmesi için Uçlarına diyot saplamak, minerali elemek için uçlarına kurşun takarak sağ elde zirkonyum yüzükle bakmak gibi...bu ayrıca ele alınması gereken uzun mesele aslında, vakit olursa bir ara konu açarım...aslında çoğu çubukçu için alüminyum uzak tepkisi olmadığından ilgi de olmayabilir...En önemlisi, (her çubukla iş yapabilen çok az) kendine en uygun çubuğu bulup , onun lisanını öğrenmek,onunla konuşmaya iletişime başlamaktır (telkin vererek yönlendirmeyi kastetmiyorum). Çubuk etrafındaki ve altındaki her şeyi lisanıyla anlatır.anlattığını anlamaktan bahsediyorum...Her maden kendi diliyle birşeyler söyler , BÜTÜN İŞ USTADA BİTER.

İndiana jones

Editör
İndiana jones bu işin çok ustası var kardeş.

Yaparlar satarlar sırrı var söyleme derler.

Bizde yaparız zaman olursa ama satmayız fazla olursa eşe dosta hediyemiz olur.

Biz burda deneyenlerin yanılanların. Bizzat kendi tecruberimizin içindeki güzelilkleri karşılık beklemeden ve sadece önemli gördüklerimizi yazıyoruz. Hiç bir bekletimizde yok. O yüzden senin ustanla aramızdaki fark bu.

Ve şunu bil bu yazılanları iyi takip et iyi oku. Çünkü bu bir fırsattır bilene sadece bu konu değil elbet, definecilik üzerine yazdığımız her şey.

Sallayan çok olur bu alemde onlarlada karıştırma.

Yarın belki arasanda bulamazsın bu bilgileri. Çünkü beni bağlayan hiç bir şey yok burda yada diğer sitelerde. Hatta artık saçma sapan insanlardan usandım.

Tek niyetim ne biliyormusun gerçekten bilgiyi ve az çok gülmeyi artık hak etmiş insanlara sebeb olmak. Bu benim tabiatımda var. Ben bilgi dahil ekmegimi insanlara veririm. Paylaşırım. Çünkü bilirim Allahta bana verecektir.

Definecilik zor değil demi sana göre her şey yazılıp çiziliyor. Bir isaretin olsa ne olduğunu iki dakikada çözüyor cözdürüyorsun ! Defineciyim diyen çoktur. Gerçek defineci ise şu ülkede parmak sayısı kadardır.
Açık bir şey söyleyimmi, internet aleminde kaç site varsa hepsinde zaman geciririm bu güne kadar 1000 konu actıysam tek bir dogru yorum gelmemiştir. Bunu söylediğim zaman sitelerin yönetimine ters geliyor. Aklına ne gelirse onu yazan insanlar cırıt atıyor. Her birini sustursan bu ortamlarda kimse kalmaz. Tabi secersen yokta değil arada kaynayıp gitmeseler.
Tesadüf şans başka şey. Bu işi bilinçli yapma başka şey.
Yok ustam satmadı zate çübuk alcaktım bir arkadaşıma danıştım onun dayısıda çubuk ustası sonra bana çubuk yaptı çubuk ustasından kastım çubuk falam satmıyor çubuklar hobisi

İndiana jones

Editör
ben zaten bu boy işinden hep işkillenmişimdir ... indiana jones bu ölçü bizim bildiğimiz ölçümlerden çok mu farklı ki ?
Ustam sizin çubukları görmedim için bişey diyemem bu ermeni usuludür dedi sonra odada yere altın atti döndü dolaştı çubukla sırtını altınlara verdi çubuklar altına baktı bakalım bugün deniyeceğim arazide Allah nasip ederse

Nasip34

Bilgili Üye
Altın oran denen kainatta pekçok yerde karşımıza çıkan ve özellikle insan anatomisinde parmaklardan,kollara kadar karşımıza çıkan bu orantı hakkında ne biliyoruz ve sanırım çubukta şimdiye kadar bu orantıyı uygulayan yok veya ben hiç duymadım. Varsa deneyleri olan, tecrübelerini zevkle dinleriz.
(face de bir çubukçu, her metalin kendi çubuk orantısı var ve benim için bu bir sır. Dileyen çubuğun ucundan ve saplarından milim milim keserek aradığı metalin frekansını yakalayan doğru orantıyı yakalayabilir tarzında paylaşımı vardı ancak altın oranla ilgisi var mı bilmiyorum)
ALTIN ORAN NEDİR ? | Altın Oran Derneği Web Sitesi

Nasip34

Bilgili Üye
Ustam sizin çubukları görmedim için bişey diyemem bu ermeni usuludür dedi sonra odada yere altın atti döndü dolaştı çubukla sırtını altınlara verdi çubuklar altına baktı bakalım bugün deniyeceğim arazide Allah nasip ederse
Ustam müsait durum varsa yüzeye atılan değil de 40-50 cm e gömülen metale bakın derim. Çok çubuk yüzeyde bulur ama toprak altında iş değişir bildiğiniz üzere.ve başkası gömüp arama esnasında orada olmazsa en güvenilir şekliyle tamamlanmış olur ki sizin de gönlünüz mutmain olur.

yolgezer

Bilgili Üye
@İndiana jones bu işin çok ustası var kardeş.

Yaparlar satarlar sırrı var söyleme derler.

Bizde yaparız zaman olursa ama satmayız fazla olursa eşe dosta hediyemiz olur.

Biz burda deneyenlerin yanılanların. Bizzat kendi tecruberimizin içindeki güzelilkleri karşılık beklemeden ve sadece önemli gördüklerimizi yazıyoruz. Hiç bir bekletimizde yok. O yüzden senin ustanla aramızdaki fark bu.

Ve şunu bil bu yazılanları iyi takip et iyi oku. Çünkü bu bir fırsattır bilene sadece bu konu değil elbet, definecilik üzerine yazdığımız her şey.

Sallayan çok olur bu alemde onlarlada karıştırma.

Yarın belki arasanda bulamazsın bu bilgileri. Çünkü beni bağlayan hiç bir şey yok burda yada diğer sitelerde. Hatta artık saçma sapan insanlardan usandım.

Tek niyetim ne biliyormusun gerçekten bilgiyi ve az çok gülmeyi artık hak etmiş insanlara sebeb olmak. Bu benim tabiatımda var. Ben bilgi dahil ekmegimi insanlara veririm. Paylaşırım. Çünkü bilirim Allahta bana verecektir.

Definecilik zor değil demi sana göre her şey yazılıp çiziliyor. Bir isaretin olsa ne olduğunu iki dakikada çözüyor cözdürüyorsun ! Defineciyim diyen çoktur. Gerçek defineci ise şu ülkede parmak sayısı kadardır.
Açık bir şey söyleyimmi, internet aleminde kaç site varsa hepsinde zaman geciririm bu güne kadar 1000 konu actıysam tek bir dogru yorum gelmemiştir. Bunu söylediğim zaman sitelerin yönetimine ters geliyor. Aklına ne gelirse onu yazan insanlar cırıt atıyor. Her birini sustursan bu ortamlarda kimse kalmaz. Tabi secersen yokta değil arada kaynayıp gitmeseler.
Tesadüf şans başka şey. Bu işi bilinçli yapma başka şey.
Ustam yüreğine sağlık. Bilgilerini bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
Bu siteye üye olduğumdan beri seni takipteyim. Çok şey öğrendik
sizden gerçekten eyvallah. ALLAH razı olsun sizlerden.

ragıp

Uzman
ustam, yıllar evvel toprak altına saklanan altını çubuk ile bulamazsın.
çubuk okside gider, Altın ise oksit yapmaz.
arazide altın hariç ne istersen bulursun emin ol
bence gümüş aramalısın. boşluk aramalısın

selametle

İndiana jones

Editör
ustam, yıllar evvel toprak altına saklanan altını çubuk ile bulamazsın.
çubuk okside gider, Altın ise oksit yapmaz.
arazide altın hariç ne istersen bulursun emin ol
bence gümüş aramalısın. boşluk aramalısın

selametle
Ustam yazılarınızı takip ediyorum arazide faydalanıcam

Kocadağ

Member
vücudunda fazla elektrik yüklemesi olmuş çıplak ayakla toprağa basarsan arabaya binerken çarpma olayı olmaz

Kocadağ

Member
@Sedegor ustam bu arabaya binerken inerken bu arabanın kapısı beni niye çarpıyor kaçakçı var ne diyordum.. Bunun sebebi benim süreli gergin agresif Vs Vs olmamdan sebebmiydi... Bende diyorumki bu sadece beyniniye çarpıyor kaçak bunun neresinde.. Allâh Allâh ilginç..
vücudunda fazla elektrik yüklemesi olmuş çıplak ayakla toprağa basarsan arabaya binerken çarpma olayı olmaz